Προς το περιεχόμενο

Star Wars : Episode 8


nickarmy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Αυτό το έχουν πει πολλοί τις τελευταίες μέρες..... 

Αλλά δεν βλέπω γιατί spoiler tag. Δεν έχει σχέση με την ταινία. 

 

Ε, γιατί από παλιότερα μου είχαν πει σε άλλο τόπικ αν βάζω πράγματα εκτός θέματος να τα έχω σε spoiler tags...

Καλά και τα παρακάτω έχουν κάνει a lot of things better και δεν έχουν καν σχέση με τους Skywalker

 

Φοβάμαι να δω κάποτε live action Old Republic era γιατί κι εκεί δεν ξέρω τι θα έκαναν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φοβάμαι να δω κάποτε live action Old Republic era γιατί κι εκεί δεν ξέρω τι θα έκαναν...

 

Βασικά με τα λεφτά που έχουν θα έπρεπε να πιάσουν διαφορετικά eras με διαφορετικούς σκηνοθέτες, δώσε στους old school fans ταινία με focus story/διαλογους/chars, συνέχισε την τωρινή τριλογία for the kids (i guess) και κανε και μια με Old Republic/Jedi Civil War/Mandolorian Wars or whatever με full action force wars για τους υπολοιπους που πάνε cinema για να δούνε Jedi action. Στην τελική έχει ήδη γίνει αυτό με τις παλιές τριλογίες, ποσο δύσκολο να replicate το 2017 με άπειρα φράγκα και κατά πολύ ανώτερο CGI...come on Disney...

 

Τελικά πήγε φίλος με ίδιο γούστο στα SW και μου είπε ευτυχώς δεν πήγα να την δω, thanx again Wayward ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά με τα λεφτά που έχουν θα έπρεπε να πιάσουν διαφορετικά eras με διαφορετικούς σκηνοθέτες, δώσε στους old school fans ταινία με focus story/διαλογους/chars, συνέχισε την τωρινή τριλογία for the kids (i guess) και κανε και μια με Old Republic/Jedi Civil War/Mandolorian Wars or whatever με full action force wars για τους υπολοιπους που πάνε cinema για να δούνε Jedi action. Στην τελική έχει ήδη γίνει αυτό με τις παλιές τριλογίες, ποσο δύσκολο να replicate το 2017 με άπειρα φράγκα και κατά πολύ ανώτερο CGI...come on Disney...

 

Τελικά πήγε φίλος με ίδιο γούστο στα SW και μου είπε ευτυχώς δεν πήγα να την δω, thanx again Wayward ;)

 

Τίποτα αν και εγώ απλά περιγραφή έκανα :P

 

Η ταινία δε με χάλασε τόσο όσο άλλους εδώ. Βρήκα και αρκετά καλά στοιχεία εκτός από κακά, οπότε στο κεφάλι μου την κατέταξα κάπου στο μέτριο. Σίγουρα εάν ερωτηθώ δε θα είμαι τόσο αφοριστικός.

 

Anyway each to his own.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παραμυθάκι περίμενα, παραμυθάκι είδα... αυτό που με χάλασε λίγο ήταν το cast και η κωμικοποίηση που ήταν υπερβολική. Τουλάχιστον ήταν βελτιωμένο το 3D :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

"In the extended universe, Luke marries a 9/10 redhead, has kids, restarts and reforms the Jedi Order successfully, fights alongside his friends in cool battles, and becomes the most powerful Jedi Grandmaster who ever lived.

 
In the Last Jedi, Luke thinks about murdering his young nephew, fails to build anything, abandons his friends, doesnt marry and dies a virgin in bitter isolation.

 

 

Δεν είδαν την ταινία ή δεν κατάλαβαν τι έγινε στο τέλος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλο και κάποιος insomniac θα βρεθεί να ισχυριστεί ότι αυτά που λέει ο ίδιος ο ηθοποιός, είναι μικρότερης σημασίας από όσα πιστεύει εκείνος.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλο και κάποιος insomniac θα βρεθεί να ισχυριστεί ότι αυτά που λέει ο ίδιος ο ηθοποιός, είναι μικρότερης σημασίας από όσα πιστεύει εκείνος.

 

Εδώ κάποιοι μιλάνε λες και η γνώμη τους έχει μεγαλύτερη σημασία από του σκηνοθέτη, εσύ στον ηθοποιό κόλλησες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνω scroll στα user reviews του IMDB και ακόμα καλο review δεν βρίσκω...απορώ πως αυτή την φορα και ο Jeremy και ο Chris την βρήκαν καλή...φυσικά δεν είδα τα spoiler reviews but still.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κάνω scroll στα user reviews του IMDB και ακόμα καλο review δεν βρίσκω...απορώ πως αυτή την φορα και ο Jeremy και ο Chris την βρήκαν καλή...φυσικά δεν είδα τα spoiler reviews but still.

 

Στο spoiler review του έχει διάφορα ο Jeremy που δεν του άρεσαν και κάθεται αρκετά σε αυτά, αλλά γενικά την βρήκε καλή (no alcohol required).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνω scroll στα user reviews του IMDB και ακόμα καλο review δεν βρίσκω...απορώ πως αυτή την φορα και ο Jeremy και ο Chris την βρήκαν καλή...φυσικά δεν είδα τα spoiler reviews but still.

 

Ανέφερα νωρίτερα το λόγο που συμβαίνει αυτό. Τα reviews είναι δυσανάλογα πολλά. Προφανώς πρόκειται για vocal minority. Όλες οι ταινίες παρόμοιας δυναμικής έχουν κάπου 1,000 reviews από χρήστες. Στο Last Jedi έχουν φτάσει τα 2,700+ και η ταινία δεν έχει ούτε μια εβδομάδα που βγήκε.

 

Αντίστοιχη σύγκριση για Mad Max Fury Road και Force Awakens (ταινίες του 2015) δίνει 1,700 ψήφους στο πρώτο και 4,300 ψήφους στο δεύτερο (!)

 

Σαφώς στα reviews δε βρίσκεις τη γενικότερη γνώμη για την ταινία.

 

Αλλά τι σχέση έχει η γνώμη των πολλών, με την γνώμη του Jeremy ή του Chris;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...