Προς το περιεχόμενο

Star Wars : Episode 8


nickarmy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειδικά αυτό για την First Order το 8...

 

Ναι, πάλι θα βάλω από videogame, αλλά είναι ξανά κομμάτι του τι ήταν η Αυτοκρατορία (έστω και ruthless). Δεν ήταν απλά μία "

ALL REMAINING SYSTEMS WILL BOW TO THE FIRST ORDER!!!" , αλλά ένας οργανισμός που προσπαθούσε να κρατήσει έναν γαλαξία, έστω και κάτω από την γροθιά του Palpatine, σε τάξη.

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το άλλο, που στο Rogue One έκαναν σενάριο τα σχέδια του Death Star, ενώ όλοι ξέρουμε ότι τα έκλεψε ο Kyle Katarn στο Operation Skyhook; Άσχετοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Yep. Baiting and trolling. Ignored λοιπόν από εδώ και πέρα, το νόημα δεν θα το πιάσεις ποτέ και δεν θες να καταλάβεις τι λέμε, απλά παρωπίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περνάνε οι μέρες και ο δείκτης μέσα μου φεύγει από το "μέτριο" και πηγαίνει ολοταχώς προς το "σκουπίδι", το οποίο αναμένεται πολύ σύντομα να ξεπεράσει και πολύ πιθανό να φτάσει το Bayformers level, που είναι και η βάση του βαθμολογικού μου πίνακα.

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Yep. Baiting and trolling. Ignored λοιπόν από εδώ και πέρα, το νόημα δεν θα το πιάσεις ποτέ και δεν θες να καταλάβεις τι λέμε, απλά παρωπίδες.

Ναι, πράγματι δε νομίζω ότι υπάρχει κάποια συζήτηση να γίνει ή κάτι να πιάσω. Είναι αδιανόητο να έχεις παράπονο από έναν δημιουργό, επειδή δεν κράτησε την ερμηνεία ενός άλλου δημιουργού. Είναι σαν να μιλάς με το παιδάκι που είδε μια ταινία με τον Ρομπέν των Δασών να πεθαίνει στο τέλος, και άμα πας να του δείξεις κάτι άλλο σου λέει "αυτός δεν είναι ο πραγματικός". Πόσο μάλλον που μιλάς για πράγματα που δεν υπάρχουν στην αυθεντική τριλογία.

Και είναι άκομψο να κατηγορείς εμένα ότι δεν θέλω να καταλάβω, όταν είμαι ο μόνος εδώ μέσα που ρωτάει να διευκρινιστούν πράγματα και πιέζω την άλλη άποψη να δώσει περισσότερα στοιχεία. Δεν είδα την παραμικρή προσπάθεια από μέρους σου να εξερευνήσεις τα θετικά που είδαμε οι υπόλοιποι. Αντιθέτως, όταν προσπαθήσαμε να πιάσουμε σοβαρή συζήτηση, έκανες αυτό ακριβώς που έκανες και τώρα. Επίθεση στον άλλον με το κλασικό ψευδοεπιχείρημα "και να σου πω, δεν θα καταλάβεις".

Εγώ τουλάχιστον τραβάω τη γραμμή στο επιχείρημα "στο βιντεοπαιχνίδι μου ήταν αλλιώς". Κάπου εκεί φοράω "παρωπίδες".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και εξακολουθεί να μου αρέσει ο Luke και ο χαρακτήρας του στην ταινία - ασχέτως αν πχ στο extended είναι 1000 φορές πιο σωστός και γαμάτος και το όλο arc του εδώ ημιτελές, σε σημεία προβληματικό- + ο kylo ren (με τα ίδια μειονεκτήματα που έχει ο Luke), όπου άνετα θα έβλεπα ταινία με τους 2 τους, όλη η υπόλοιπη ταινία και για μένα ξεφεύγει από το ''κακό'' που είχα πεί εξαρχής ''με μερικές γαμάτες στιγμές'' και πάει προς το σκουπίδι με κάτι γαμάτες στιγμές αλλά γενικότερα ένα πλήρες waste of everything...

νομίζω θέλει πολύ προσπάθεια να προσπαθήσει να κανείς να δικαιολογήσει στον εαυτό του ότι αυτό που βλέπει έχει κάτι το οτιδήποτε θετικό και ακόμα περισσότερη στους άλλους...τα ίδια είχα πάθει το '99 που πάσχιζα να βρώ κάτι να πιαστώ όντας και πιτσιρικάς τότε και μέσα στην πώρωση και τίποτα, απογοήτευση...

γενικά απαράδεκτο να μην έχει γραφτεί ένα κεντρικό storyline όπου πάνω σε αυτό ο κάθε σκηνοθέτης να δώσει την πινελιά του και να παίξει με τις λεπτομέρειες και αντί αυτού ο καθένας να γράφει τα δικά του στην ταινία του, να μην δίνει σημασία στον προηγούμενο και να κάνει του κεφαλιού του... δεν θα απορήσω αν ο JJ στην επόμενη γράψει στα απαυτά του τον Johnson και επαναφέρει -βλακωδώς αναγκαστικά- όλα τα ανοικτά μέτωπα που είχε αφήσει στο TFA και τα οποία πέρασε στο ντούκου το TLJ...

Επίπεδο σαπίλας prequel για μένα δεν πιάνει -λόγω μερικών πολύ δυνατών τεχνικά στιγμών, μερικών στιγμών του Luke-Kylo Ren και της θεώρησης της Δύναμης που δίνει εδώ/που μάλλον είναι το highlight για μένα- αλλά αγγίζει άλλα επίπεδα σαπίλας, πιο κοντά στη σαπίλα των marvelο-σκουπιδιών και γενικότερα αυτού του είδους -που ειλικρινά δε ξέρω τί είναι χειρότερο :P

 

oh well, μιας και λέτε για παιχνίδια, τα χριστούγεννα στο πατρικό έβαλα στο αρχείο pc λίγο το Jedi Knight 2 το οποίο for some reasons έχω αυθεντικό :P και τρέχει καμπάνα και λίγο σα να συγκινήθηκα με αυτή την γαμάτη εποχή του να είσαι φαν του Star Wars όπου, παρότι φρέσκα τα prequels, είχες ακόμα αυτή την αίσθηση του Expanded Universe με όλα του τα απίστευτα σενάρια, καταστάσεις, σκηνικά και χαρακτήρες που το συνόδευαν... σήμερα θα ψάξω τo Dark Empire να λιώσω μάλλον ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εμενα ενα απο τα ξενερωματα ειναι τη στιγμη που του δινει το φωτοσπαθο η ρευ...για αυτο περιμενα 2 χρονια ελεος 

Επεξ/σία από doctorser
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, snake_plissken2112 είπε

γενικά απαράδεκτο να μην έχει γραφτεί ένα κεντρικό storyline όπου πάνω σε αυτό ο κάθε σκηνοθέτης να δώσει την πινελιά του και να παίξει με τις λεπτομέρειες και αντί αυτού ο καθένας να γράφει τα δικά του στην ταινία του, να μην δίνει σημασία στον προηγούμενο και να κάνει του κεφαλιού του... δεν θα απορήσω αν ο JJ στην επόμενη γράψει στα απαυτά του τον Johnson και επαναφέρει -βλακωδώς αναγκαστικά- όλα τα ανοικτά μέτωπα που είχε αφήσει στο TFA και τα οποία πέρασε στο ντούκου το TLJ...

Θα συμφωνήσω, ειδικά στο κομμάτι που έκανα bold.

Επεξ/σία από FCastor
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...