Προς το περιεχόμενο

Google: $1 δισεκατομμύριο στην Apple, για να παραμείνει η μπάρα αναζήτησής της στο iPhone


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταλαβαίνεις ότι για να δίνει η Google 1 δις στην Apple για το google search, έχει πολλαπλάσια κέρδη από τη χρήση που του κάνουν οι iOS users, έτσι;

 

 

Προφανώς όχι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ένας δεν μπορεί να καταλάβει την διαφορά συνεργασίας και συναιτερισμου... Εταιρίες είναι ρε φίλε όπου τους συμφέρει είναι φίλοι όπου δεν τους συμφέρει είναι εχθροί τι δεν καταλαβαίνεις??? Ο άλλος είπε ότι το iPhone/iPad χωρίς YouTube και Google θα έκανε μόνο κλήσεις... Έγινε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει λογικότατο ακούγετε αλλά εμένα άλλο μου κάνει εντύπωση, παρόλο που έχω για μηχανή αναζήτησης το Google η Siri κάνει όλες τις αναζητήσεις με Bing. Γιατί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόλυτα φυσιολογικό. Πραγματικά υπάρχουν άνθρωποι που πιστεύουν πως σε επιχειρήσεις αυτού του επιπέδου υπάρχει πόλεμος; Μπροστά στα τεράστια κέρδη συνεργάζονται όλοι μαζί, και οι διαμάχες τους είναι σε επίπεδο ποιος έχει δικαιώματα σε ποια πατέντα, μοιράζοντας την πίτα στους τομείς που φέρνουν τα πραγματικά λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.wired.com/2013/05/nsa-manual-on-hacking-internet/

 

Κάπως πρέπει και ελέγχονται τα search δε νομίζετε?

Τι πιο απλό από το μονοπώλιο της γκουγκλ? Παντού? Τώρα τα μου δωσε σου δωσε δικαστηρια κτλ νομίζω οτι είναι σπέκουλα και νόρμες ανευ σημασίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η "apple εχει πολλους χρηστες, η google επωφελειτε απο την apple μλπα μπλα μπλα". Fan boys go home, we don't need you. Μιλαμε για εταιρειες με κερδη δισεκατομμυριων, προφανως και οι δυο εχουν τεραστια κερδη απο τη συνεργασια, οχι μονο η google. Η apple δεν ειναι χθεσινη, ξερει καλα το marketing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...