Προς το περιεχόμενο

Η Apple λέγεται ότι θα παρουσιάσει το iPhone 5se τον Μάρτιο ή Απρίλιο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν εχω θεματακι κολληματος με τα iphone. Και ετσι οπως χρησιμοποιω το τηλεφωνο μια χαρα δουλεια κανω και με Android και με WP. Αλλα εχοντας και το MacBookPro με βολευει να εχω το iphone. Δεν με ενδιεφερε καν να το κανω jailbreak. Και μαλιστα ζαχαρωνω πολυ τα Sony για την αδιαβροχοποιησή τους αλλα και κατι Κινεζικα με τεραστιες μπαταριες. Αλλα φωτο βγαζω για την δουλειά μου και για καμια προσωπικη στιγμη που δεν εχω καμερα μαζι μου. Φωτο σαν της απλης φωτογραφικης compact sony που εχω δεν βγάζει κανενα τους ποσο μαλλον για για συγκριση με DSLR. Παρεμπιπτωντος με 300€ (ουτε τα μισα απο το τηλεφωνο) παιρνετε σουπερ φωτογραφικη μηχανη για καθημερινη χρηση που ειναι και μικροτερη απο τα τηλεφωνα παντοφλες. Παρολα αυτα δεν καταλαβαινω που ειναι τονπροβλημα να υπαρχει ποικιλιά για ολα τα γουστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου κανουν εντυπωση ολοι αυτοι που τους φαινεται αδιανοητο οτι υπαρχει αρκετος κοσμος που ΔΕΝ θελει το SMARTPHONE του να ειναι ΠΑΝΤΟΦΛΑ.

 

Καταλαβαινω και σεβομαι καποιος να προτιμα την μεγαλη οθονη ωστε να εχει καλυτερη εμπειρια χρησης στο σερφαρισμα κλπ , αλλα το λογικο θεωρω ειναι οτι σε ενα ΚΙΝΗΤΟ προτεραιοτητα εχει η ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ αρα το μικρο μεγεθος. Οι δυνατοτητες του smartphone (σερφαρισμα, βιντεο κλπ) δεν ειναι η βασικη του λειτουργια , αλλα ΕΠΙΠΛΕΟΝ δυνατοτες για μια ΩΡΑ ΑΝΑΓΚΗΣ.

 

Το οτι για λογους μοδας και ελλειψει νεων ιδεων οι εταιρειες τα τελευταια 2 χρονια προωθουν τις ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ και αντιστοιχα τσιμπαει και η αγορα δεν σημαινει οτι αυτο ειναι και το σωστο, ασχετα αν για καποιους χρηστες εχει προτεραιοτητα η εμπειρια χρησης της μεγαλης οθονης , για τους οποιους φυσικα θα συνεχισουν να υπαρχουν επιλογες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί ποτέ τα iPhone δεν έχουν μεγαλύτερη μπαταρία. Αυτός είναι ο μόνος λόγος που δεν έχω αγοράσει ακομα iPhone. Γιατί ρε apple, δεν το καταλαβαίνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί ποτέ τα iPhone δεν έχουν μεγαλύτερη μπαταρία. Αυτός είναι ο μόνος λόγος που δεν έχω αγοράσει ακομα iPhone. Γιατί ρε apple, δεν το καταλαβαίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 
 

αδυνατώ να σκεφτώ τόσο "ηλίθια" ώστε να θεωρήσω πως ένα προιόν χάνει την αξία του επειδή δεν είναι ακριβό,αυτοί που λέτε που σκέφτονται έτσι μάλλον έχουν πρόβλημα.

 

80%+ του πληθυσμού τότε είναι αυτό που λες (δύστυχος η ευτυχώς για μερικούς)

 

 

Ρε παιδιά εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί ποτέ τα iPhone δεν έχουν μεγαλύτερη μπαταρία. Αυτός είναι ο μόνος λόγος που δεν έχω αγοράσει ακομα iPhone. Γιατί ρε apple, δεν το καταλαβαίνω.

 

 

παχος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

80%+ του πληθυσμού τότε είναι αυτό που λες (δύστυχος η ευτυχώς για μερικούς)

 

 

 

 

 

παχος

πέρα από το παχος έχει στηθεί ολόκληρη μαφία με τα powerbanks, σε λίγο θα δίνεις περισσότερα για μπαταρίες/φορτιστες από ότι έδωσες για το ιδιο το κινητό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια λέγανε και για πέρυσι, δεν παίζει για κανένα απολύτως λίγο να το κάνει αυτό η Apple! Είδε πως πήγε το 5c... Αλλά ακόμα και να το βγάλει θα το βγάλει μαζί με το 7 όχι μαζί με το Apple Watch 2

https://9to5mac.files.wordpress.com/2016/01/4-inch-iphone-6-style-model.jpg?w=2000&h=0Πέρυσι δεν υπηρχαν εικονες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλέ εαν η μητερα σου και η αδεφη σου κολλάνε ιούς το 2016 χρησιμοποιώντας το Facebook και δεν κολλάω εγώ που εχω κατεβάσει το μισό pirate bay τότε κάτι δεν κάνουν σωστά.

 

Σίγουρα κάτι δεν κάνουν σωστά. Και γω Windows7 έχω και δεν χρειάστηκε να κάνω format εδώ και δυο χρόνια (είμαι βέβαια τούμπανος χρήστης σαν και σενα :Ρ ). 

 

Το θέμα είναι οτι ένας άσχετος χρήστης, οτι και να κάνει λάθος σε ένα mac, δεν θα χρειάζεται format κάθε λίγο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι ΔΕΝ έχετε/είχατε Apple συσκευή... απλά δεν μπορείτε να κατανοήσετε την ΤΙΤΑΝΙΑ διαφορά των μηχανημάτων!

 

Η συνάδελφός μου (γραφίστρια κι εκείνη) δίπλα μου εδώ στο γραφείο, απαίτησε (και τις παράγγειλαν) ένα... 2.200 ευρώ (!!!!!!) ΔΙΧΩΣ ΟΘΟΝΗ Windows PC. Μιλάμε για... υπερ-"τούμπανο" μηχάνημα, με 32 Ram μνήμη, για 4άρα (GB) κάρτα γραφικών, i7 CPU, SSD δίσκο 500άρι και 2 ΤΒ δεύτερο κτλ...

 

..."Λυπάμαι" που θα σας απογοητεύσω, αλλά ΤΗΣ ΚΟΛΛΑΕΙ το PC (μερικές φορές) στο Illustrator & Photoshop! Και μάλιστα όχι απλά "κολλάει", αλλά ΚΡΑΣΑΡΕΙ και έχουμε αγοράσει ΚΑΙ ΕΞΤΡΑ app που κάνει auto-save (στο Illustrator) ανά 5λεπτό (τόσο το 'χει βάλει εκείνη) για να μη χάνει την δουλειά της όταν της κλείνει η εφαρμογή!

 

...Εγώ ο "πίκρας" έχω iMac με i5 CPU, 2GB κάρτα γραφικών, 24άρα Ram μνήμη και ΜΟΝΟ έναν 200άρι SSD δίσκο. Αυτά. ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν μου 'χει κρασάρει ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ!

 

...Αυτή είναι η διαφορά μιας "ΛΑΜΠΟΡΓΚΙΝΙ" των υπολογιστών και ενός "κωλοφτιαγμένου" ...Toyota υπολογιστή! Το ίδιο ισχύει και στα κινητά και στα πάντα.

 

Ο,ΤΙ ΜΑ Ο,ΤΙ έχω αγοράσει επώνυμο για το σπίτι μου, έχει "ΖΗΣΕΙ". Ό,τι "φτηνιάρικο" αλλά "τούμπανο" (κατά τα άλλα) έχω πάρει, το 'χω χαρεί (πραγματικά φοβερές επιδόσεις όμως) για... μερικούς μήνες!

 

Και στην τελική... "ό,τι πληρώνεις παίρνεις".

Εκτός του "στάτους" να 'χεις iPhone... παίζει ρόλο όμως κι αν θες ΜΗΧΑΝΗΜΑ κι όχι "τρίχες"!

Μπράβο για την παραπληροφορηση. Κρίμα γιατί μας διαβάζουν και χρήστες που δεν έχουν ιδέα από τεχνολογία και πετάνε χρήματα σε Mac/iphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο για την παραπληροφορηση. Κρίμα γιατί μας διαβάζουν και χρήστες που δεν έχουν ιδέα από τεχνολογία και πετάνε χρήματα σε Mac/iphone.

Αφου το λεει ο ανθρωπος.Στα iphone οτι πληρωνεις παιρνεις..... Αν ειναι δυνατον το τι ακυρα καθεται και γραφει ο καθενας για να υπερασπιστει μια εταιρια που πραγματα που της κανουν παραπονα οι πελατες της οπως την μπαταρια,την μνημη,το Sar κλπ τα αγνοει καθε χρονο,βγαζει και θηκη με μπαταρια(το ιδιο το troll face)και ο κοσμος συνεχιζει και την υποστηριζει. Για να μην αναφερουμε φυσικα για την εγγυηση 1 ετους και τι προστιμα που εφαγε απο αλλες χωρες για αυτην.

 

Αλλα ειπαμε οποιος κραζει την Apple(και με επιχειρηματα)ειναι κακος,ζηλευει και αλλα ωραια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι ΔΕΝ έχετε/είχατε Apple συσκευή... απλά δεν μπορείτε να κατανοήσετε την ΤΙΤΑΝΙΑ διαφορά των μηχανημάτων!

 

Η συνάδελφός μου (γραφίστρια κι εκείνη) δίπλα μου εδώ στο γραφείο, απαίτησε (και τις παράγγειλαν) ένα... 2.200 ευρώ (!!!!!!) ΔΙΧΩΣ ΟΘΟΝΗ Windows PC. Μιλάμε για... υπερ-"τούμπανο" μηχάνημα, με 32 Ram μνήμη, για 4άρα (GB) κάρτα γραφικών, i7 CPU, SSD δίσκο 500άρι και 2 ΤΒ δεύτερο κτλ...

 

..."Λυπάμαι" που θα σας απογοητεύσω, αλλά ΤΗΣ ΚΟΛΛΑΕΙ το PC (μερικές φορές) στο Illustrator & Photoshop! Και μάλιστα όχι απλά "κολλάει", αλλά ΚΡΑΣΑΡΕΙ και έχουμε αγοράσει ΚΑΙ ΕΞΤΡΑ app που κάνει auto-save (στο Illustrator) ανά 5λεπτό (τόσο το 'χει βάλει εκείνη) για να μη χάνει την δουλειά της όταν της κλείνει η εφαρμογή!

 

...Εγώ ο "πίκρας" έχω iMac με i5 CPU, 2GB κάρτα γραφικών, 24άρα Ram μνήμη και ΜΟΝΟ έναν 200άρι SSD δίσκο. Αυτά. ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν μου 'χει κρασάρει ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ!

 

...Αυτή είναι η διαφορά μιας "ΛΑΜΠΟΡΓΚΙΝΙ" των υπολογιστών και ενός "κωλοφτιαγμένου" ...Toyota υπολογιστή! Το ίδιο ισχύει και στα κινητά και στα πάντα.

 

Ο,ΤΙ ΜΑ Ο,ΤΙ έχω αγοράσει επώνυμο για το σπίτι μου, έχει "ΖΗΣΕΙ". Ό,τι "φτηνιάρικο" αλλά "τούμπανο" (κατά τα άλλα) έχω πάρει, το 'χω χαρεί (πραγματικά φοβερές επιδόσεις όμως) για... μερικούς μήνες!

 

Και στην τελική... "ό,τι πληρώνεις παίρνεις".

Εκτός του "στάτους" να 'χεις iPhone...  παίζει ρόλο όμως κι αν θες ΜΗΧΑΝΗΜΑ κι όχι "τρίχες"!

Θα διαφωνήσω μόνο σχετικά με τα Smartphones. Δεν είναι Custom Made συσκευές. Έχουν κανονικά την υποστήριξη τους κατασκευαστή σχετικά με την καλή λειτουργία.

Από εκεί και πέρα αν σε κάποιον φαίνεται πιο βολικό το Android το οποίο πλέον είναι ώριμο λειτουργικό, θα πάει προς τα εκεί. Αν του φαίνεται το iOS, θα πάει σε iPhone.

 

Για το PC το πιστεύω ότι θα κολλάει και θα κάνει διάφορα παράξενα. Από BSOD, μέχρι Shut Down χωρίς λόγο.

 

Δεν μπορείς να συγκρίνεις ένα All In One σύστημα το οποίο το φτιάχνει μια εταιρία με ένα Custom όπως της συναδέλφισσάς σου.

Αν θες λοιπόν να συγκρίνεις τον iMac με ένα PC, θα το συγκρίνεις με ένα PC εταιρίας. Σύγκρινε το για παράδειγμα με ένα Alienware.

Τι λες;  :)

 

Το ότι κολλάει λοιπόν το PC είναι επειδή αυτός που το σέταρε ήταν άσχετος. Αυτό βέβαια δεν αφορά τον αγοραστή επειδή πράγματι μπορεί να μην γνωρίζει θα μου πεις. ok.

Οπότε οι επιλογές του είναι τρεις.

1) Αγοράζει ένα PC εταιρίας.

2) Πηγαίνει σε έναν καλό τεχνικό να του προτείνει και να σετάρει το σύστημα.

3) Κάθεται διαβάζει, μαθαίνει και το φτιάχνει σωστά μόνος του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω οτι το ios εχει φτιαχτει με σκοπο την απλοτητα

Δηλαδη να παιρνει το τηλεφωνο ενας ασχετος και να μπορει να το δουλεψει.

Επισης με την αισθητικη στην εμφανιση ,κατι που μου αρεσει και μενα , την εμφανιση και τις λειτουργιες του android της απαιχθανομαι

Ειναι γεγονος οτι το ios η θα το λατρεψεις η θα το μισησεις

Eπειδη δεν εχω τα $$ για iphone πηρα xiaomi με miui OS λογω του οτι μοιαζει σε ios

Αν εβγαζαν κινητο με ios αλλοι εκτος της apple (δηλαδη φτηνο-οχι "φτηνο των 500 ευρω" ) εννοειται θα το επαιρνα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ποσο θα κοστιζει το iPhone 5se ξερει κανεις ;

 

 

Προσωπικά, αν κυμανθεί στις τιμές που έχει το 5S τώρα θα το τιμήσω.


δεν νομιζω... σιγουρα θα κανει 700 ευρω και αντε να το βγαλει 100 ευρω φθηνοτερα.. για αυτα τα χαρακτηριστικα που εχει ειναι απλα κοροιδια και θα πρεπει να ειναι πολυ στοκος στο μυαλο ο αλλος να αλλαξει καποιος το 5ς που εχει τωρα με το 5sc που θα βγει.. ειναι ελαχιστες η βελτιωσεις απο οτι διαβαζουμε ... και δεν αξιζει κιολας και φυσικα 600 ευρω ειναι αρκετα χρηματα.... το 5ς θα πηγαινει σφαιρα ακομα 2 ισως και 3 χρονια...

 

 

βγάλτε κανένα iphone με 150 ευρώ πάταγο θα κάνει


θα εσπαγε ταμεια 10000% ... τρις εκατομμυρια κηνιτα ετσι και εβγαζε ενα iphone 150 ευρω :)

 

 

Προσωπικά, αν κυμανθεί στις τιμές που έχει το 5S τώρα θα το τιμήσω.


θα το τιμησεις αν το iphone 5se θα εχει 399 ευρω οσο το iphone 5s τωρα στα καταστηματα; :) ουτε καν φιλε μου ... η apple κατω απo 700 ευρω κηνιτο δεν βγαζει.. το iphone 5se θα εχει 450 δολλαρια τιμη αμερικης... που εναι 421 ευρω .. εδω θα ερθει 530-560 ευρω.. τοσο θα ειναι η τιμη του λιγοτερο με τιποτα.. :)

 

 

Και επίσης φήμες λένε ότι θα βγάλει ένα ανανεωμένο 4s plus... για αυτούς που τυχόν δεν πρόλαβαν.....


4s plus δεν θα βγαλει φιλε μου.. θα βγαλει το 4ιντσο και το ipad

 

 

Ας το βγάλει αλλά βρίσκω λάθος το όνομα, μεγάλο κιόλας. Είναι δυνατόν να βγαίνει το 7 και να βγάζει και 5;! Ας το πει compact, mini ή κάπως αλλιώς.


το iphone 5se θα ειναι με 1 gigabute ram 8 megapixel camera και σχεδιαστηκα οπως το 6 και 6s.. επεξεργαστη a8 θα εχει.. να βαλει a9 δεν νομιζω γιατι a9 εχει το 6s.. αν βαλει a9 ειναι σαν να λεει οσοι αγορασατε το 6 iphone με επεξεργαστη a8 πεταξτε το σας κοροιδεψα.. και παρτε το 5se η το 6s.. οποτε το αποκλειουμε.. εχω το iphone 5s εδω και ενα μηνα ειμαι πολυ ευχαρηστιμενος και κατι που εχω παθει πραγματικα πλακα τωρα που γραφω εδω κανω wifi hotspot και η συσκευη ζεστενετε ελαχιστα.. ειναι σκυλι το 5s για αυτο ακομα πουλαει.. και φυσικα τωρα ειναι σε τελεια τιμη.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...