Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικό τιμολόγιο ηλεκτρικού ρεύματος.


greekparot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, 26ska είπε

Έκτακτος γράφει.... 

Καλα, το ειπαμε αυτό. Στη δεξια στηλη, στο 'ο λογαριασμος σας συνοπτικα' μηπως λεει 'εναντι καταναλωσης'?

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 11/6/2018 στις 11:36 ΠΜ, rus είπε

Λογικο δεν είναι να χρειζεται ένα email για καθε λογ/μο? Πχ. στα forums  μπορεις να κανεις δευτερο λογ/σμο με το ιδιο email?

 

Εγώ στο φόρουμ έναν έχω.:P

Από μια μεριά λογικό αλλά όταν σε μία οικογένεια υπάρχουν τρεις  λογαριασμοί με διαφορετικά ονόματα ποιος ο λόγος  να θέλει διαφορετικό email ;;;;;;;Σε δουλειά να βρισκόμαστε;;;.

Στο ένα τη σύζυγο τη γράφουν Θεοδοσία στο άλλο Θεοδωσία με ω δεν τα έβγαλε  στον ίδιο και ήθελε δεύτερη εγγραφή.Το εξοχικό είναι στο όνομά μου άλλη εγγραφή. Τρεις εγγραφές τρεις κωδικοί.Αφού εγώ τους δίνω το email που θέλω να με ειδοποιούν μέσω της εγγραφής τι τους νοιάζει.Λογαριασμός να πληρώσω είναι.Δεν είναι τραπεζικός με χρήματα.

Τέλος πάντων θα με βάλουν να φτιάχνω και άλλο email για έναν λογαριασμό της ΔΕΗ.:angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, papoys1 είπε

Από μια μεριά λογικό αλλά όταν σε μία οικογένεια υπάρχουν τρεις  λογαριασμοί με διαφορετικά ονόματα ποιος ο λόγος  να θέλει διαφορετικό email ;;;;;;;Σε δουλειά να βρισκόμαστε;;;.


Αυτή η οικογενεια με τους 3 λογ/σμους μενει στο ιδιο σπιτι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, rus είπε


Αυτή η οικογενεια με τους 3 λογ/σμους μενει στο ιδιο σπιτι??

Ίδιο σπίτι ίδια διεύθυνση στην οποία στέλνονται οι λογαριασμοί της ΔΕΗ .Για αυτό το λέω.Αφού και σε αυτούς φαίνεται η ίδια διεύθυνση που τους στέλνουν.Τέλος πάντων ενδεχομένως το σύστημά τους είναι έτσι να ζητά νέο email όταν αλλάζει κάποιο στοιχείο ας τους εσύ το ίδιο email.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Τέλος πάντων θα με βάλουν να φτιάχνω και άλλο email για έναν λογαριασμό της ΔΕΗ.:angry:

Τσέκαρε πρώτα μήπως σε αφήνει να βάλεις mail με + μέσα, αν ναι μπορείς να χρησιμοποιήσεις aliases.

π.χ. αν έχεις το [email protected], μπορείς να βάλεις το [email protected], το [email protected] κ.ο.κ. και όλα θα έρχονται σε σένα.

(αν δεν έχεις gmail δοκίμασέ το πρώτα, δεν δουλεύει παντού)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ελαβα κι εγω το λογ/σμο, τελικα διαπιστωνω ότι το κοινωνικο υπολογίζεται και επι του νυχτερινου.

Εκανα 150 κιλοβατώρες στο νυχτερινο, αλλα μόνο οι 21 μετρηθηκαν με τη τιμη του νυχτερινου(0,066€).

Η τιμη της κιλοβατωρας με το κοινωνικο/β είναι 0,0496€ τοσο για το ημερησιο οσο και για το νυχτερινο.

Αυτό που απομενει να διαπιστωσω ειναι εαν το κατα περιπτωση οριο κιλοβατωρων του κοινωνικου υπολογίζεται στο συνολο ημερησιου+νυχτερινου ή μόνο στο ημερησιο(ελπιζω το δευτερο).

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
28 λεπτά πριν, Chris_saxo vts είπε

Είχα διαβάσει πως αυτοί που είχαν πάρει πέρσι κοινονικό τιμολόγιο θα πρέπει να ξανά κάνουν αίτηση.

Σωστά. Εμένα μου ήρθε ήδη έναντι εκτός κοινωνικού τιμολογίου. Φορολογική δήλωση δεν έχω κάνει ακόμα,αλλά και να κάνω πρέπει να λήξουν οι δηλώσεις και μετά πάλι αίτηση. Οπότε έναντι Μάιο εκκαθαριστικό Ιούλιο χλωμό το κόβω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Chris_saxo vts είπε

Είχα διαβάσει πως αυτοί που είχαν πάρει πέρσι κοινονικό τιμολόγιο θα πρέπει να ξανά κάνουν αίτηση.

Σε μενα γραφει στο κατω μερος της πρωτης σελιδας οτι πρεπει να ξανακανουμε αιτηση οταν τελειωσει η προθεσμια για τις φορολογικες δηλωσεις.

 

Το παραξενο ειναι οτι μου ηρθε ο εκτακτος ταχυδρομικα εχτες και στο e-bill την παρασκευη..

Σημερα ηρθαν για καταμετρηση ... Γελιο θα εχει να μου στειλουν στα καπακια και αλλον.....

Στις 12/6/2018 στις 2:37 ΜΜ, rus είπε

Καλα, το ειπαμε αυτό. Στη δεξια στηλη, στο 'ο λογαριασμος σας συνοπτικα' μηπως λεει 'εναντι καταναλωσης'?

Οχι εκτακτος με μετρηση ειναι  ο δικος μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, k_w_t είπε

 

Οχι εκτακτος με μετρηση ειναι  ο δικος μου..

Aν υπαρχουν μετρημένες κιλοβατώρες τοτε ειναι εκκ/κος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μετά από

8 ώρες πριν, k_w_t είπε

Σε μενα γραφει στο κατω μερος της πρωτης σελιδας οτι πρεπει να ξανακανουμε αιτηση οταν τελειωσει η προθεσμια για τις φορολογικες δηλωσεις.

Το παραξενο ειναι οτι μου ηρθε ο εκτακτος ταχυδρομικα εχτες και στο e-bill την παρασκευη..

Σημερα ηρθαν για καταμετρηση ... Γελιο θα εχει να μου στειλουν στα καπακια και αλλον.....

Φίλε μου πιθανό είναι, ναι. Εμένα, μετά από 4 μήνες απραξίας (όπως και σε όλους), μου εκδόθηκε ένας έναντι στις 20/6 και χθες 25/6 ένας εκκαθαριστικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς που έχετε e-biil, τον λογαριασμό μόνο ηλεκτρονικά μπορείτε να τον πληρώνεται? Ή έρχεται κανονικά στο σπίτι?

Είχα κάνει ένα διάστημα στην Vodafone, και τα έβλεπες μόνο ηλεκτρονικά και πλήρωνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Chris_saxo vts είπε

Εσείς που έχετε e-biil, τον λογαριασμό μόνο ηλεκτρονικά μπορείτε να τον πληρώνεται? Ή έρχεται κανονικά στο σπίτι?

Είχα κάνει ένα διάστημα στην Vodafone, και τα έβλεπες μόνο ηλεκτρονικά και πλήρωνες.

Το e-bill δεν εχει καμια σχεση με το πως θα τον πληρωσεις.

Αν κανεις ενεργοποίηση της υπηρεσίας απλώς θα σταματήσει να σου έρχεται ο έντυπος.  Η ειδοποίηση θα γίνεται μεσω sms και e-mail ενω θα βλέπεις τους λογαριασμούς σου και απο το ebill.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...