Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικό τιμολόγιο ηλεκτρικού ρεύματος.


greekparot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eγω π εχω κοινωνικο κ εκανα 910kwh το τετραμηνο γτ δεν ειδα μειωσει και μ ηρθε οπως μ ερχεται παντα ο λογαριασμος;;;

Δεν μειωθηκε ουτε μισο ευρω!

Ποσο σου χρεωνουν την kwh?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μ χρεωσαν την καθε kwh 0.04843 επι 921 kwh που εκαψα το τετραμηνο βγηκε με ερτ και λοιπες μαλακιες 126 ευρω συνολικα!!

 

Γραφει το ρευμα μ κοστιζει 67,5 ευρω και εφτασα μ τα υπολοιπα δημος και ερτ 126 ευρω!

 

Ελεος απλα...

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ειναι μουφα το κοτ? Μη κανεις πανω απο1500 για να εχεις την εκπτωση.

Εγω αν και ανεργος δε βαζω, αφου χαλαω παντα >1500.

Αν δεις στις χρεώσεις από 800-1500 έχει χρέωση το πάγιο 11 ευρώ. Δεν λέω ότι δεν συμφέρει Αλλά ΣΕ ΚΑΜΊΑ περίπτωση η έκπτωση του κοτ δεν είναι της τάξης του 50% που λέει η ΔΕΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως εχω κατω απο 600kwh στο τετραμηνο, οποτε η διαφορα που βλεπω δεν ειναι πολυ μεγαλη. Περσι το χειμωνα ομως που λογω θερμανσης ειχα πολυ μεγαλυτερη καταναλωση, η διαφορα με το κανονικο τιμολογιο ηταν γυρω στα 70€, που δε τα θεωρω καθολου λιγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ χρεωσαν την καθε kwh 0.04843 επι 921 kwh που εκαψα το τετραμηνο βγηκε με ερτ και λοιπες μαλακιες 126 ευρω συνολικα!!

 

Γραφει το ρευμα μ κοστιζει 67,5 ευρω και εφτασα μ τα υπολοιπα δημος και ερτ 126 ευρω!

 

Ελεος απλα...

Σωστα σου χρεωσαν την καθε kwh 0.04843. Εαν δεν ειχες κοιν.τιμ. θα σου χρεωναν 0,09460 οποτε τουλαχιστον στην τιμη της kwh ειναι σχεδον -50%. Ολα τα υπολοιπα αστα... πληρωνουμε νταβατζιλικια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε δηλαδη μ εκαναν εκπτωση ε?

 

μαλιστα...οκ ευχαριστω γ την απαντηση σου..

 

 

καλα φιλε μου ασε μ εχουν βαλει σχεδόν 70 ευρω ρευμα + 55 ευρω ΕΡΤ και δημος..!!!!! αν ειναι δυνατον 55 ευρω!!! με αυτα π βαζουν νταβατζιλικι παει ο λογαριασμος μου στο διπλασιο σχεδον... και το ασχημο είναι ότι δεν μπορω να τα αποφυγω...αν ηταν 10-15 ευρω οκ δεν θα ελεγα τιποτα...αλλα όχι και να διπλασιάζεται ο λογαριασμος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η έκπτωση αφορά ΜΟΝΟ την τιμή της κιλοβατώρας και ΜΟΝΟ το ημερήσιο (όχι το νυχτερινό)... όχι τα λοιπά γαμ......σιάτικα.

 

Αν δείτε τιμές, συμφέρει καλύτερα να καταναλώνεις ημερήσιο, παρά νυχτερινό -> παράνοια.

Επεξ/σία από bedazzled
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεις στις χρεώσεις από 800-1500 έχει χρέωση το πάγιο 11 ευρώ. Δεν λέω ότι δεν συμφέρει Αλλά ΣΕ ΚΑΜΊΑ περίπτωση η έκπτωση του κοτ δεν είναι της τάξης του 50% που λέει η ΔΕΗ.

 

Το κανονικο παγιο πόσο ειναι?

11€ το μηνα ή το τετραμηνο?

Η εκπτωση προφανως ειναι αυτη που λενε, δε νομιζω να λενε μπουρδες, μηπως δεν την υπολογιζεις σωστα, ή δε καταλαβες πως την εννοουν?

Μ χρεωσαν την καθε kwh 0.04843 επι 921 kwh που εκαψα το τετραμηνο βγηκε με ερτ και λοιπες μαλακιες 126 ευρω συνολικα!!

 

Γραφει το ρευμα μ κοστιζει 67,5 ευρω και εφτασα μ τα υπολοιπα δημος και ερτ 126 ευρω!

 

Ελεος απλα...

 

Η ερτ και ο δημος ειναι ανεξαρτητα εξοδα απο το ρευμα. Εσυ περιμενες οτι το κοτ θα τα μειωνε?

Αν δείτε τιμές, συμφέρει καλύτερα να καταλανώνεις ημερήσιο, παρά νυχτερινό -> παράνοια.

 

Χαχα καλο αυτο, απο που προκυπτει?

Προσφατα εκανα αιτηση για νυχτερινο, πληρωνοντας 42€ και ειμαι στη φαση της αναμονης... θεωρεις οτι εσφαλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κανονικο παγιο πόσο ειναι?

11€ το μηνα ή το τετραμηνο?

Η εκπτωση προφανως ειναι αυτη που λενε, δε νομιζω να λενε μπουρδες, μηπως δεν την υπολογιζεις σωστα, ή δε καταλαβες πως την εννοουν?

 

 

 

 

 

Χαχα καλο αυτο, απο που προκυπτει?

Προσφατα εκανα αιτηση για νυχτερινο, πληρωνοντας 42€ και ειμαι στη φαση της αναμονης... θεωρεις οτι εσφαλα?

Καλά έκανες για το νυχτερινό. Να μην φορτώνεις το κοτ με πολλές ώρες. Δεν έχω κοτ. Έχουν οι γονείς μου. Σου δικαιολογούν μέχρι 1500 το 4μηνο. Και πάνω από τις 800 το πόσο από 3 ευρώ αν δεν κάνω λάθος γίνεται 11,30 νομίζω.

Οι γονείς μου το έχουν 5 Χρόνια νομίζω Μπορεί κάτι παραπάνω και σε καμία περίπτωση δεν έχει ύπαρξη μείωση του λογαριασμού στο 50% που λέει η ΔΕΗ. Να είναι στα 110 ευρώ που τους ερχόταν κανά 10αρι το πολύ.

Αν το ψάξεις Καλύτερα θα το διαπιστώσεις.

 

Ορίστε, έψαξα λίγο και είδα ότι και άλλοι συμμερίζονται το ίδιο.

 

http://www.fpress.gr/agora/item/7278-thelete-ekptosi-42-sto-logariasmo-tis-dei-tha-apogoiteyteite-–deite-posa-pragmatika-tha-kerdisete-me-to-koinoniko-timologio

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...