Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Power Bank 10000mah 13ευρω (με "δωρεαν" θηκη)


iakoboss7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 412
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Διαβασα το topic και ακουσα καλα σχολια για το banggood και ηθελα να καταθεσω την πρωτη εμπειρια μεχρι στιγμης.

Εχω γραφτει στο site τους και παραγγειλα το xiaomi red note 3 pro τα λεφτα εφυγαν 3 Ιουλιου 2016 και με ενημερωσαν οτι σε 25 εργασιμες μερες το πολυ θα το εχω λαβει.

Εχω λαβει ενα tracking number και οταν το καταχωρω στο elta track μου βγαζει οτι δεν υπαρχει.

Μπηκα στο τσατ και τους το ειπα και μου ειπαν να κανω υπομονη αλλες 2 εβδομαδες!!!

Μου φαινεται δεν θα λαβω κινητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασα το topic και ακουσα καλα σχολια για το banggood και ηθελα να καταθεσω την πρωτη εμπειρια μεχρι στιγμης.

Εχω γραφτει στο site τους και παραγγειλα το xiaomi red note 3 pro τα λεφτα εφυγαν 3 Ιουλιου 2016 και με ενημερωσαν οτι σε 25 εργασιμες μερες το πολυ θα το εχω λαβει.

Εχω λαβει ενα tracking number και οταν το καταχωρω στο elta track μου βγαζει οτι δεν υπαρχει.

Μπηκα στο τσατ και τους το ειπα και μου ειπαν να κανω υπομονη αλλες 2 εβδομαδες!!!

Μου φαινεται δεν θα λαβω κινητο.

Δοκιμασε λίγο το tracking number στο 17track και πες μας τι βγάζει

 

https://www.17track.net

 

Εχω 28 παραγγελίες από banggood έχουν έρθει όλες κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδια το δοκιμασα και μου εμφανιζει το παρακατω:

Destination Country - Tracking Consuming: 3619 ms Origin Country - Tracking Consuming: 3150 ms

2016-07-16 17:52

Asendia Hong Kong, The consignment has left the Swiss border point

2016-07-16 17:52

Asendia Hong Kong, Arrival at Swiss border point

2016-07-16 17:52

Asendia Hong Kong, Mailedestination (

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω να αγοράσω κάτι τέτοιο http://www.gearbest.com/chargers/pp_246291.html μαζί με μπαταρίες πανασόνικ 3400mah φτάνοντας τα 13600mah + οτι οι μπαταρίες είναι αποσωμένες οπότε θα μπορώ να ατμίσω ή να βαλω και σε κανέναν φακο!Εχω και άλλες 18650 βέβαια οπότε σε ενα κάμπινγκ θα μπορώ να εχω άνετα 25000mah.
Τί λέτε; Εχει και σε μικρότερα μεγέθη! Το έχει δοκιμάσει κανείς; Λίγο που το έψαξα βρήκα πως εχει και επίσημη ιστοσελίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανεβαινει αδικα το κοστος... περιμενε καμια προσφορα του xiaomi καλυτερα

24 δολλάρια μαζι με τις μπαταρίες. Απλα σκέφτομαι αν τα 2αμπέρ είναι quick charge... Υπάρχουν πόντοι.. το χιαομι το λιγουρεύομαι σαν καλούπι αλλα νομίζω εχει 3ης μπαταρίες μέσα και στα 5volt δεν ειναι 10000mah. Δηλαδή δεν θα μπορώ να φορτίσω το κινητό μου 3ης φορές.

Εχω και άλλες μπαταρίες απλά είναι 2400mah οι περισσότερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέραν ότι ένα powerbank δεν έχει 100% conversion rate δλδ για κάθε 1mah που χάνει δεν σημαίνει ότι γεμίζει και 1mah στο κινητό να έχετε το νου σας ότι όσο φορτίζεται το κινητό και είναι ανοιχτό - ενεργοποιημένο και μόνο αυτό καταναλώνει περισσότερη ενέργεια. Μόνο αν το φορτίζεται κλειστό θα δείτε διαφορά (που στα περισσότερα δεν γίνεται κιόλας)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέραν ότι ένα powerbank δεν έχει 100% conversion rate δλδ για κάθε 1mah που χάνει δεν σημαίνει ότι γεμίζει και 1mah στο κινητό 

Πολύ σωστό.

Περίπου 67-70% της αναγραφόμενης χωρητικότητας δίνουν τα powerbank (τα επώνυμα, διότι τα ανώνυμα ακόμη λιγότερο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Θέλω να αγοράσω για έναν φίλο και βλέπω ότι έχουν ανέβει πολύ οι τιμές! Τέτοια εποχή πέρυσι είχα πάρει το δικό μου 9€ και τώρα το βλέπω 15,39! Υπάρχει κανένα κουπονάκι σε κανένα μαγαζί να πέσει λίγο η τιμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 2 μέρες είχε 12€ λόγω προσφοράς του banggood

 

Γενικά είναι να το πετύχεις σε προσφορά καθώς δεν συμφαιρει να το πάρεις στην κανονική του τιμή 16€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...