Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό τιμολόγιο ΔΕΔΔΗΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τόσο μεγάλη καθυστέρηση ίσως πρέπει να πιέσετε να σας χρεώσουν αναλογικά κάποιες kwh με το νυχτερινό, σαν "διαφυγόντα κέρδη" και καλά αφού έχετε πληρώσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 2/12/2021 στις 1:54 ΜΜ, asdafas είπε

Καταλήγουμε ότι είναι ρίσκο να ζητήσω από τον ΔΕΔΔΗΕ να φτιάξει/αλλάξει τον μετρητή ώστε να μετράει και νύχτας.

Παίζει να με πετάξει απ το enter και να με πάει στο Γ1Ν.

Η μοναδική μου ελπίδα.

Αν μίλησες/μιλήσεις με ΔΕΗ, πες μας γιατι και γω είμαι ιδια φαση και ψαχνομαι για νυχτερινο μετα από προσφατη ενεργοποιηση enter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ στην ίδια φάση, εγώ έχω μετρητή και για νυχτερινό από τους καινούργιους, απλώς θέλω να το ενεργοποιήσω στο διαμέρισμα, ενώ έχω το online εδώ και κανένα δίμηνο και τώρα φοβάμαι μην με πετάξουν στο Γ1Ν ή μου αλλάξουν τις τιμές στο καινούργιο online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Georgegr3 είπε

Αν μίλησες/μιλήσεις με ΔΕΗ, πες μας γιατι και γω είμαι ιδια φαση και ψαχνομαι για νυχτερινο μετα από προσφατη ενεργοποιηση enter.

Καλημερα... Ο Δεδδηε ειναι υπευθυνος για τις παροχες.. Αυτος ειναι ο διαχειριστης.. Αυτος τοποθετει τα ρολογια.. Αυτος κανει την ενεργοποιηση.. Το ζητας απο τον Δεδδηε και αυτος ενημερωνει τον καθε παροχο... Και οχι πλεον η Δεη τουλαχιστον εδω και 10 χρονια περιπου..

28 λεπτά πριν, Weiss είπε

Για τόσο μεγάλη καθυστέρηση ίσως πρέπει να πιέσετε να σας χρεώσουν αναλογικά κάποιες kwh με το νυχτερινό, σαν "διαφυγόντα κέρδη" και καλά αφού έχετε πληρώσει. 

Γιατι υπαρχει ελειψη μετρητων...Πλεον ζητουν παρα πολυ κοσμος  τον νυχτερινο μετρητη.. Που αυτο πριν μερικα δεν  τα ζητουσε ο κοσμος..

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, takoulou είπε

 

Γιατι υπαρχει ελειψη μετρητων...Πλεον ζητουν παρα πολυ κοσμος  τον νυχτερινο μετρητη.. Που αυτο πριν μερικα δεν  τα ζητουσε ο κοσμος..

Έχει αλλάξει και η διαδικασία, παλιά απαιτούσαν και 1,5mm καλώδιο στο παροχικό καλώδιο για να σου δώσουν νυχτερινό, ενώ τώρα δεν απαιτείται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Weiss είπε

Έχει αλλάξει και η διαδικασία, παλιά απαιτούσαν και 1,5mm καλώδιο στο παροχικό καλώδιο για να σου δώσουν νυχτερινό, ενώ τώρα δεν απαιτείται.

Ναι γιατι τοποθετουν πλεον  ηλεκτρονικους μετρητες..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η απαίτηση για ύπαρξη αγωγού πρόσθετης εξυπηρέτησης καταργήθηκε το 2013, δεν έχει σχέση με τον τύπο του μετρητή, και στους ηλεκτρομηχανικούς καταργήθηκε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, takoulou είπε

Καλημερα... Ο Δεδδηε ειναι υπευθυνος για τις παροχες.. Αυτος ειναι ο διαχειριστης.. Αυτος τοποθετει τα ρολογια.. Αυτος κανει την ενεργοποιηση.. Το ζητας απο τον Δεδδηε και αυτος ενημερωνει τον καθε παροχο... Και οχι πλεον η Δεη τουλαχιστον εδω και 10 χρονια περιπου..

Το γνωριζω. Το ερωτηma ειναι, εαν η ΔΕΗ αποφασισει οτι θελει να με πεταξει απο το enter σκετο, γιατι τωρα θα προσθεσω και νυχτερινο. Αν θα το θεωρησει αλλαγη δηλαδη, που θα ειναι ικανη να με βαλει να υπογραψω νεο προγραμμα, οπως παλια υπεγραφες απο Γ1 σε Γ1Ν. Αντιστοιχα να πει για παραδειγμα, πρεπει να φυγω απο το enter και να παω σε enter N.

Επεξ/σία από Georgegr3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Telumetar είπε

Παιδιά καλημέρα,

Να αναφέρω τη δική μου περίπτωση. Ηράκλειο Κρήτης. Αίτηση για νυχτερινό στον Μάρτιο του 2020.

Πήγε δια ζώσης η πεθερά μου στη ΔΕΗ.

Δεκέμβριος 2020 κι ακόμα τίποτα. Δικαιολογία η κλασσική για έλλειψη μετρητή 

2020 ή 2021;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, popopo είπε

2020 ή 2021;

ωχ lol. Ναι εννοώ 2021. Το διορθώνω. Παρεπιπτόντως βρήκα γνωστή γνωστού στη τοπική ΔΕΗ (οχι ΔΕΔΔΗΕ) και μου ειπε να "οπλιστώ με υπομονη καθώς δεν υπάρχουν ούτε για δείγμα μετρητές."

Λογικά τους φτιάχνουν με κράμα κοβάλτιου, διαμαντιών και κάρτας γραφικών 3090

Επεξ/σία από Telumetar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Georgegr3 είπε

Το γνωριζω. Το ερωτηma ειναι, εαν η ΔΕΗ αποφασισει οτι θελει να με πεταξει απο το enter σκετο, γιατι τωρα θα προσθεσω και νυχτερινο. Αν θα το θεωρησει αλλαγη δηλαδη, που θα ειναι ικανη να με βαλει να υπογραψω νεο προγραμμα, οπως παλια υπεγραφες απο Γ1 σε Γ1Ν. Αντιστοιχα να πει για παραδειγμα, πρεπει να φυγω απο το enter και να παω σε enter N.

Στείλ' τους email και πάρε γραπτώς την απάντηση. Εμένα μου είχαν απαντήσει (σε online) ότι δεν επηρεάζεται το πακέτο από το νυχτερινό μετρητή.

Βέβαια δεν έχει βγει ακόμα λογαριασμός με το νυχτερινό. Βγήκε μόνο ένας έναντι ο οποίος δεν είχε νυχτερινή κατανάλωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Telumetar είπε

ωχ lol. Ναι εννοώ 2021. Το διορθώνω. Παρεπιπτόντως βρήκα γνωστή γνωστού στη τοπική ΔΕΗ (οχι ΔΕΔΔΗΕ) και μου ειπε να "οπλιστώ με υπομονη καθώς δεν υπάρχουν ούτε για δείγμα μετρητές."

Λογικά τους φτιάχνουν με κράμα κοβάλτιου, διαμαντιών και κάρτας γραφικών 3090

Και εγώ στο Ηράκλειο περιμένω (αίτηση τον Σεπτέμβριο)...

Επεξ/σία από popopo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, pan05 είπε

Στείλ' τους email και πάρε γραπτώς την απάντηση. Εμένα μου είχαν απαντήσει (σε online) ότι δεν επηρεάζεται το πακέτο από το νυχτερινό μετρητή.

Βέβαια δεν έχει βγει ακόμα λογαριασμός με το νυχτερινό. Βγήκε μόνο ένας έναντι ο οποίος δεν είχε νυχτερινή κατανάλωση.

Ευχαριστω θα το δοκιμασω ειτε στο online ειτε με μειλ. Βρηκα με [email protected] και θα κανω μια προσπαθεια εκεί αντι για τη φορμα ωστε να εχω αποδεικτικο οτι εστειλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Georgegr3 είπε

Ευχαριστω θα το δοκιμασω ειτε στο online ειτε με μειλ. Βρηκα με [email protected] και θα κανω μια προσπαθεια εκεί αντι για τη φορμα ωστε να εχω αποδεικτικο οτι εστειλα.

Σόρι, εννοούσα ότι εγώ είμαι στο MyHome Online πακέτο.

Όπως θέλεις, εγώ τους είχα στείλει μέσω της φόρμας επικοινωνίας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Georgegr3 είπε

Το γνωριζω. Το ερωτηma ειναι, εαν η ΔΕΗ αποφασισει οτι θελει να με πεταξει απο το enter σκετο, γιατι τωρα θα προσθεσω και νυχτερινο. Αν θα το θεωρησει αλλαγη δηλαδη, που θα ειναι ικανη να με βαλει να υπογραψω νεο προγραμμα, οπως παλια υπεγραφες απο Γ1 σε Γ1Ν. Αντιστοιχα να πει για παραδειγμα, πρεπει να φυγω απο το enter και να παω σε enter N.

εγω εβαλα νυχτερινο ενω εχω το ονλαιν, δεν εχει ερθει ακομα λογαριασμος αλλα δεν βρισκω λογο να σε πεταξουν απο οποιοδηποτε προγραμμα, αν ηταν ετσι αν καποιος ειχε ενα κακο προγραμμα και ειχε πχ 20μηνες ακομα συμβολαιο θα εβαζε το νυχτερινο και θα εφευγε αζημιως απο το προγραμμα χωρις να πληρωσει ρητρα. το μονο που αλλαζει ειναι οτι θα εχεις εξτρα παγιο για το νυχτερινο. θα ενημερωσω κιολας οταν παρω λογαριασμο

μονο μακεδονια δεν εχουν ελλειψη απο οτι εχω καταλαβει και με φιλο που μιλησα, και σε αυτον και σε εμενα την μια μερα πληρωθηκε το 40ρι την αλλη ηρθε ο δεδδηε για την αλλαγη

Επεξ/σία από Manolo7
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...