Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό τιμολόγιο ΔΕΔΔΗΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, greekfragma είπε

SMS στο κινητό μου.

 

Έκανες κάποια αλλη ενέργεια μετά την πληρωμή;

Έκανα και εγω αίτηση τέλη Σεπτεμβρίου, τέλη Οκτωβρίου ήρθε το μεηλ να πληρώσω, πλήρωσα και απο τοτε τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, pan05 είπε

Έκανες κάποια αλλη ενέργεια μετά την πληρωμή;

Έκανα και εγω αίτηση τέλη Σεπτεμβρίου, τέλη Οκτωβρίου ήρθε το μεηλ να πληρώσω, πλήρωσα και απο τοτε τίποτα...

οχι. τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σε ιδιωτικό πάροχο protergia οικιακό fixed και έκανα αίτηση για νυχτερινό στον δεδδηε ο οποίος μου έστειλε επιστολή για 42 € κατάθεση , όλα οκ μέχρι εδώ καθώς έχω και ψηφιακό ρολόι , στον ιδιωτικό πάροχο θα δηλώνω και τις δύο μετρήσεις καθώς έχει μόνο μια μέτρηση στην εφαρμογή η θα αλλάξει και θα μου εμφανίζει δύο μετρήσεις να δηλώνω ημερήσιο και νυχτερινό ; Πρέπει να τους δηλώσω ότι έβαλα και νυχτερινό ; Θα αλλάξει τίποτα στο πρόγραμμα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, stefanidisg είπε

Πρέπει να τους δηλώσω ότι έβαλα και νυχτερινό ; Θα αλλάξει τίποτα στο πρόγραμμα ;

κανονικά όχι και όχι

7 λεπτά πριν, stefanidisg είπε

θα αλλάξει και θα μου εμφανίζει δύο μετρήσεις να δηλώνω ημερήσιο και νυχτερινό

όταν ενεργοποιηθεί το νυχτερινό

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, stefanidisg είπε

Είμαι σε ιδιωτικό πάροχο protergia οικιακό fixed και έκανα αίτηση για νυχτερινό στον δεδδηε ο οποίος μου έστειλε επιστολή για 42 € κατάθεση , όλα οκ μέχρι εδώ καθώς έχω και ψηφιακό ρολόι , στον ιδιωτικό πάροχο θα δηλώνω και τις δύο μετρήσεις καθώς έχει μόνο μια μέτρηση στην εφαρμογή η θα αλλάξει και θα μου εμφανίζει δύο μετρήσεις να δηλώνω ημερήσιο και νυχτερινό ; Πρέπει να τους δηλώσω ότι έβαλα και νυχτερινό ; Θα αλλάξει τίποτα στο πρόγραμμα ;

Πόσο καιρό το έχεις το fixed και πόσο πληρώνεις την kWh?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stefanidisg είπε

Είμαι σε ιδιωτικό πάροχο protergia οικιακό fixed και έκανα αίτηση για νυχτερινό στον δεδδηε ο οποίος μου έστειλε επιστολή για 42 € κατάθεση , όλα οκ μέχρι εδώ καθώς έχω και ψηφιακό ρολόι , στον ιδιωτικό πάροχο θα δηλώνω και τις δύο μετρήσεις καθώς έχει μόνο μια μέτρηση στην εφαρμογή η θα αλλάξει και θα μου εμφανίζει δύο μετρήσεις να δηλώνω ημερήσιο και νυχτερινό ; Πρέπει να τους δηλώσω ότι έβαλα και νυχτερινό ; Θα αλλάξει τίποτα στο πρόγραμμα ;

Καλησπερα.. Αυτο θα το αναφερει ο Δεδδηε στον παροχο σου... Οταν θα ενεργοποιηθει το νυχτερινο ρευμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Doubt είπε

Πόσο καιρό το έχεις το fixed και πόσο πληρώνεις την kWh?

Να σου πω την αλήθεια 1 μήνα το έχω δήλωσα καταχώρηση 240kwh μου ήρθε 52 €λογαριασμός 1 μηνός αλλά αναλυτικά θα βγει αύριο μεθαύριο οπότε θα δω. Πάντως σαν πολλά νομίζω είναι θα δω τι έχουν χρεώσει. Η kwh είναι 0.089 αναφέρει το συμβόλαιο χωρίς πάγιο χωρίς ρήτρα.

Επεξ/σία από stefanidisg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα άνοιξα αίτημα παραπόνου καταγγελίας στη Ρ.Α.Ε. γιατί ο ΔΕΔΔΗΕ έχει πληρωθεί τα 42ευρώ για την εγκατάσταση του μετρητή από 25 Οκτώβρη και ακόμα και σήμερα δεν μου δίνει κανείς γραπτώς μια ημερομηνία ή χρονικό όριο για την τοποθέτηση από τον εγκαταστάτη παρότι τους έχω ταράξει στα email ανα 4-5 μέρες.

Το προφορικό "δεν υπάρχουν μετρητές και θα περιμένετε" δε το δέχομαι σαν απάντηση. Θα πρέπει να οριστεί το ΜΕΧΡΙ πότε και να το πάρω ΓΡΑΠΤΩΣ.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Σήμερα άνοιξα αίτημα παραπόνου καταγγελίας στη Ρ.Α.Ε. γιατί ο ΔΕΔΔΗΕ έχει πληρωθεί τα 42ευρώ για την εγκατάσταση του μετρητή από 25 Οκτώβρη και ακόμα και σήμερα δεν μου δίνει κανείς γραπτώς μια ημερομηνία ή χρονικό όριο για την τοποθέτηση από τον εγκαταστάτη παρότι τους έχω ταράξει στα email ανα 4-5 μέρες.

Το προφορικό "δεν υπάρχουν μετρητές και θα περιμένετε" δε το δέχομαι σαν απάντηση. Θα πρέπει να οριστεί το ΜΕΧΡΙ πότε και να το πάρω ΓΡΑΠΤΩΣ.

Δεν θα παρεις απάντηση σε αυτό που είπες.. Θα περιμενεις λιγο καιρό.. Μην εισαι βιαστικός.. Αφού υπάρχει έλλειψη μετρητων. .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, takoulou είπε

Δεν θα παρεις απάντηση σε αυτό που είπες.. Θα περιμενεις λιγο καιρό.. Μην εισαι βιαστικός.. Αφού υπάρχει έλλειψη μετρητων. .. 

δε κατάλαβες...δε βιάζομαι. ρητή απάντηση θέλω. θα φέρουμε μετρητές ΤΟΤΕ και θα σας τοποθετήσουμε ΕΩΣ ΤΟΤΕ.

Αν δε γίνει να ΜΠΟΡΩ να κινηθώ ανάλογα.

Τώρα στον αέρα τι δέσμευση έχουν αντίστοιχα με τα 42ευρώ που ΕΧΟΥΝ πληρωθεί; Δεν είμαστε όλοι σε δικό μας σπίτι ξέρεις. Αν είναι να κάνω τον νυχτερινό δώρο στον ιδιοκτήτη 2 μήνες πριν αλλάξω σπίτι καταλαβαίνεις οτι προτιμούσα να τα φάω σουβλάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, greekfragma είπε

Τώρα στον αέρα τι δέσμευση έχουν αντίστοιχα με τα 42ευρώ που ΕΧΟΥΝ πληρωθεί; Δεν είμαστε όλοι σε δικό μας σπίτι ξέρεις. Αν είναι να κάνω τον νυχτερινό δώρο στον ιδιοκτήτη 2 μήνες πριν αλλάξω σπίτι καταλαβαίνεις οτι προτιμούσα να τα φάω σουβλάκια.

Κανονικά τα έξοδα είναι του ιδιοκτήτη.

Δεν έγινε και κάτι, ένα παράπονο δικαιολογημένο που ίσως να το έχουν κι άλλοι έκανες. Θεμιτό και μακάρι να ήταν αλλιώς η αντιμετώπιση του πελάτη και να υπήρχε (αυτοματοποιημένη) ενημέρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Doubt είπε

Κανονικά τα έξοδα είναι του ιδιοκτήτη.

Δεν έγινε και κάτι, ένα παράπονο δικαιολογημένο που ίσως να το έχουν κι άλλοι έκανες. Θεμιτό και μακάρι να ήταν αλλιώς η αντιμετώπιση του πελάτη και να υπήρχε (αυτοματοποιημένη) ενημέρωση.

ο ιδιοκτήτης δεν ενδιαφέρεται για άλλα έξοδα....οπότε το νυχτερινό το κάνω για τη δική μου τσέπη. αν μπορούσα να το πάρω και μαζί μου φεύγοντας θα το έκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, greekfragma είπε

δε κατάλαβες...δε βιάζομαι. ρητή απάντηση θέλω. θα φέρουμε μετρητές ΤΟΤΕ και θα σας τοποθετήσουμε ΕΩΣ ΤΟΤΕ.

Αν δε γίνει να ΜΠΟΡΩ να κινηθώ ανάλογα.

Τώρα στον αέρα τι δέσμευση έχουν αντίστοιχα με τα 42ευρώ που ΕΧΟΥΝ πληρωθεί; Δεν είμαστε όλοι σε δικό μας σπίτι ξέρεις. Αν είναι να κάνω τον νυχτερινό δώρο στον ιδιοκτήτη 2 μήνες πριν αλλάξω σπίτι καταλαβαίνεις οτι προτιμούσα να τα φάω σουβλάκια.

Δεν νομιζω να σου απαντησουν,αλλα ας παρουμε το καλο σεναριο οτι σου απαντανε και πως σε 5 μηνες θα παραλαβουν και σε αλλον εναν θα στον τοποθετησουν, τι μπορεις να κανεις? Τιποτα πρακτικα, θα περιμενεις αναγκαστικα.

Επισης το οτι δεν υπαρχουν μετρητες μπορει να οφειλεται σε διαφορους λογους πχ καποιο εξαρτημα απο το ρολοι αργησε για χ ψ λογους να παραχθει και εμεινε πισω η παραγωγη και τους κρεμασε ο προμηθευτης.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Menelaos83 είπε

Δεν νομιζω να σου απαντησουν,αλλα ας παρουμε το καλο σεναριο οτι σου απαντανε και πως σε 5 μηνες θα παραλαβουν και σε αλλον εναν θα στον τοποθετησουν, τι μπορεις να κανεις? Τιποτα πρακτικα, θα περιμενεις αναγκαστικα.

Επισης το οτι δεν υπαρχουν μετρητες μπορει να οφειλεται σε διαφορους λογους πχ καποιο εξαρτημα απο το ρολοι αργησε για χ ψ λογους να παραχθει και εμεινε πισω η παραγωγη και τους κρεμασε ο προμηθευτης.

 

μπορώ να ζητήσω πίσω τα 42 γιατί δε με συμφέρει χρονικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, greekfragma είπε

μπορώ να ζητήσω πίσω τα 42 γιατί δε με συμφέρει χρονικά.

Αυτο θα το ρωτησεις τον Δεδδηε αν ειναι εφικτο..Σε ποια περιοχη εχεις κανει το αιτημα για το νυχτερινο.. Απλα θα πρεπει να ξερεις οτι ειναι πολυ μικρο το χρονικο διαστημα που εκανες εσυ  το αιτημα σου για να τοποθετηθει ο μετρητης...Αυτο μπορει να παρει απο 25 μερες εως και 3-4 μηνες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...