Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό τιμολόγιο ΔΕΔΔΗΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, takoulou είπε

Αυτο θα το ρωτησεις τον Δεδδηε αν ειναι εφικτο..Σε ποια περιοχη εχεις κανει το αιτημα για το νυχτερινο.. Απλα θα πρεπει να ξερεις οτι ειναι πολυ μικρο το χρονικο διαστημα που εκανες εσυ  το αιτημα σου για να τοποθετηθει ο μετρητης...Αυτο μπορει να παρει απο 25 μερες εως και 3-4 μηνες..

 

δε σας καταλαβαίνω ειλικρινά πως λειτουργείτε.

εφικτό γιατί να μην είναι; πλήρωσα για κάτι. αν παρουσιάζουν αδυναμία εκπλήρωσης της εργασίας προφανώς και θα γίνει επιστροφή όπως γίνεται σε ΟΛΕΣ τις συναλλαγές όταν η μία πλευρά ΑΔΥΝΑΤΕΙ να εκπληρώσει την υποχρέωσή της για την οποία πληρώθηκε.

να ξαναγράψω οτι δεν με απασχολεί το 10μέρες 25 μέρες 45 μέρες. Με νοιάζει μια ΣΑΦΗΣ ΓΡΑΠΤΗ απάντηση. Τόσες μέρες. ΈΩΣ τότε.

Είναι σαν να πάτε σε αντιπροσωπεία να αγοράσετε αυτοκίνητο και στην ερώτηση πότε παραλαμβάνω να σου πουν ΑΓΝΩΣΤΟ...όταν μας στείλει το εργοστάσιο.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.

ΜΟΝΟ ΜΠΑΝΑΝΙΑ ΕΛΛΑΔΑ και ΌΠΟΥ δεν υπάρχει ΣΟΒΑΡΟΣ Ελεγκτικός Μηχανισμός να κόβει πρόστιμα.

Δε παρέλαβες RTX από Π και περιμένεις στην ουρά 6μήνες; ΥΠΑΝΑΧΩΡΗΣΗ και τα λεφτά σου πίσω ΟΠΟΤΕ και να το ζητήσεις.

Να μαθαίνουμε λίγο τα δικαιώματά μας....γιατί πολύ άπλες σας βρίσκω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, greekfragma είπε

 

δε σας καταλαβαίνω ειλικρινά πως λειτουργείτε.

εφικτό γιατί να μην είναι; πλήρωσα για κάτι. αν παρουσιάζουν αδυναμία εκπλήρωσης της εργασίας προφανώς και θα γίνει επιστροφή όπως γίνεται σε ΟΛΕΣ τις συναλλαγές όταν η μία πλευρά ΑΔΥΝΑΤΕΙ να εκπληρώσει την υποχρέωσή της για την οποία πληρώθηκε.

να ξαναγράψω οτι δεν με απασχολεί το 10μέρες 25 μέρες 45 μέρες. Με νοιάζει μια ΣΑΦΗΣ ΓΡΑΠΤΗ απάντηση. Τόσες μέρες. ΈΩΣ τότε.

Είναι σαν να πάτε σε αντιπροσωπεία να αγοράσετε αυτοκίνητο και στην ερώτηση πότε παραλαμβάνω να σου πουν ΑΓΝΩΣΤΟ...όταν μας στείλει το εργοστάσιο.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.

ΜΟΝΟ ΜΠΑΝΑΝΙΑ ΕΛΛΑΔΑ και ΌΠΟΥ δεν υπάρχει ΣΟΒΑΡΟΣ Ελεγκτικός Μηχανισμός να κόβει πρόστιμα.

Δε παρέλαβες RTX από Π και περιμένεις στην ουρά 6μήνες; ΥΠΑΝΑΧΩΡΗΣΗ και τα λεφτά σου πίσω ΟΠΟΤΕ και να το ζητήσεις.

Να μαθαίνουμε λίγο τα δικαιώματά μας....γιατί πολύ άπλες σας βρίσκω.

Πληρωσες για να σου τοποθετησουν νυχτερινο μετρητη.. Αυτο θα γινει οταν θα ειναι εφικτο..Μπορει να παρει απο μερικες μερες εως και 2-3 μηνες.. Εχει παρει προτεραιοτητα για την τοποθετηση αυτη  αφου πληρωσες..Δεν ειναι οτι μονο εσυ οτι περιμενεις.. Αν ειχαν δεν θα σου εβαζαν.. Υπομονη λιγο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, greekfragma είπε

 

δε σας καταλαβαίνω ειλικρινά πως λειτουργείτε.

εφικτό γιατί να μην είναι; πλήρωσα για κάτι. αν παρουσιάζουν αδυναμία εκπλήρωσης της εργασίας προφανώς και θα γίνει επιστροφή όπως γίνεται σε ΟΛΕΣ τις συναλλαγές όταν η μία πλευρά ΑΔΥΝΑΤΕΙ να εκπληρώσει την υποχρέωσή της για την οποία πληρώθηκε.

να ξαναγράψω οτι δεν με απασχολεί το 10μέρες 25 μέρες 45 μέρες. Με νοιάζει μια ΣΑΦΗΣ ΓΡΑΠΤΗ απάντηση. Τόσες μέρες. ΈΩΣ τότε.

Είναι σαν να πάτε σε αντιπροσωπεία να αγοράσετε αυτοκίνητο και στην ερώτηση πότε παραλαμβάνω να σου πουν ΑΓΝΩΣΤΟ...όταν μας στείλει το εργοστάσιο.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.

ΜΟΝΟ ΜΠΑΝΑΝΙΑ ΕΛΛΑΔΑ και ΌΠΟΥ δεν υπάρχει ΣΟΒΑΡΟΣ Ελεγκτικός Μηχανισμός να κόβει πρόστιμα.

Δε παρέλαβες RTX από Π και περιμένεις στην ουρά 6μήνες; ΥΠΑΝΑΧΩΡΗΣΗ και τα λεφτά σου πίσω ΟΠΟΤΕ και να το ζητήσεις.

Να μαθαίνουμε λίγο τα δικαιώματά μας....γιατί πολύ άπλες σας βρίσκω.

Αν θυμαμαι καλα ανηκεις καλλιθεα οποτε αν ειναι τα πραγματα οπως πριν 4 5 μηνες θα ερθουν εντος μηνος.

Οι απαντησεις που σου δινουμε ειναι ακριβως επειδη η χωρα εινα  μπανανια.Δεν ξερω τι γινεται σε περιπτωση που ζητησεις ακυρωση, δεν εχω ξανακουσει κατι αντιστοιχο.

Παντως το παραδειγμα που εγραψες με το αυτοκινητο τυγχανει να συμβαινει στις μερες μας, ομως σαν γενικη ιδεα εχεις δικιο.

Παντως απο περιεργεια και  μονο αν μπορεις να μας πεις γιατι δεν ζητησες απο πριν να σε ενημερωσουν εγγραφως με τις ημερομηνιες τοποθετησης και το εκανες μετα την πληρωμη αφου ειναι γνωστα τα προβληματα με τους μετρητες?

Επεξ/σία από Menelaos83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα αιτηση ηλεκτρονικά απο εδω https://apps.deddie.gr/ccrWebapp/ για νυχτερινό και δεν υπάρχει καποια εξέλιξη. Απο οτι διαβασα στα μηνύματα εδω σε αλλους ηρθε ειδοποίηση πληρωμής με sms και σε αλλους επιστολη? Ισχυει αυτο, η ερχεται πρώτα με μήνυμα αλλα και μεσω ταχυδρομείου? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ το εξής περίεργο σενάριο που μου έτυχε.

Το Γενάρη είχα καλέσει για τοποθέτηση νυχτερινού μετρητή. Πλήρωσα το ποσό και παραδόξως μέσα σε μόλις 10 μέρες με κάλεσε ο συνεργάτης της δεδδηε ότι δε μπορεί να μπει γιατί είναι κλειδωμένα τα ρολόγια στη πολυκατοικία (κάτι που τελικά ισχύει αλλά εγώ δε το γνώριζα τότε).

Του είπα αφήστε με να βρω κλειδιά από το διαχειριστή να σας ενημερώσω, μην χάνετε τζάμπα χρόνο.

Εκείνη τη βδομάδα ο διαχειριστής έλειπε οπότε εγώ κλειδιά δε μπορούσα να βρω, ενώ παράλληλα ο τεχνικός έκανε σα τρελός , έπαιρνε τηλέφωνα, έστελνε sms ακατάλληλες ώρες, εμφανιζόταν στη πολυκατοικία όποτε να ναι και γενικά ήταν αδύνατη η συνενόηση μαζί του.

Τελικά ήρθε μια μέρα που ήταν ο διαχειριστής αντάλλαξαν τηλέφωνα και φάνηκε να υπήρξε συννενόηση. Γενικά αυτός έλεγε ότι πρέπει να κάνει πολλές παρεμβάσεις στη πολυκατοικία (και όχι μόνο το μετρητή μου) και για αυτό καιγόταν (και απλά βρήκε το δικό μου τηλέφωνο από την αίτηση μου) 

Από τότε τίποτα απολύτως.

Προχθές Κυριακή είχαν αφήσει σημείωση ότι θα κάνουν έργα και δεν θα έχουμε ρεύμα όλο το πρωί ( μόνο η πολυκατοικία μας) και είδα γενικά ότι έκαναν εργασίες μέσα στο ρολόγια.

Εκ των υστέρων που κοίταξα ενώ η παροχή μου έχει και μετρητή Κ και Μ βλέπω ότι το Μ είναι μηδενικό άρα σαν να μην έγινε η ανάλογη εργασία για το νυχτερινό.

Τώρα η απορία είναι, θα γίνει ποτέ η τοποθέτηση ή αλλιώς μπορώ να ζητήσω επιστροφή των χρημάτων που πλήρωσα αν δεν έχει σκοπό να το βάλει αυτός από προσωπικό "σπάσιμο" εναντίον μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MikeJ είπε

Να πω και εγώ το εξής περίεργο σενάριο που μου έτυχε.

Το Γενάρη είχα καλέσει για τοποθέτηση νυχτερινού μετρητή. Πλήρωσα το ποσό και παραδόξως μέσα σε μόλις 10 μέρες με κάλεσε ο συνεργάτης της δεδδηε ότι δε μπορεί να μπει γιατί είναι κλειδωμένα τα ρολόγια στη πολυκατοικία (κάτι που τελικά ισχύει αλλά εγώ δε το γνώριζα τότε).

Του είπα αφήστε με να βρω κλειδιά από το διαχειριστή να σας ενημερώσω, μην χάνετε τζάμπα χρόνο.

Εκείνη τη βδομάδα ο διαχειριστής έλειπε οπότε εγώ κλειδιά δε μπορούσα να βρω, ενώ παράλληλα ο τεχνικός έκανε σα τρελός , έπαιρνε τηλέφωνα, έστελνε sms ακατάλληλες ώρες, εμφανιζόταν στη πολυκατοικία όποτε να ναι και γενικά ήταν αδύνατη η συνενόηση μαζί του.

Τελικά ήρθε μια μέρα που ήταν ο διαχειριστής αντάλλαξαν τηλέφωνα και φάνηκε να υπήρξε συννενόηση. Γενικά αυτός έλεγε ότι πρέπει να κάνει πολλές παρεμβάσεις στη πολυκατοικία (και όχι μόνο το μετρητή μου) και για αυτό καιγόταν (και απλά βρήκε το δικό μου τηλέφωνο από την αίτηση μου) 

Από τότε τίποτα απολύτως.

Προχθές Κυριακή είχαν αφήσει σημείωση ότι θα κάνουν έργα και δεν θα έχουμε ρεύμα όλο το πρωί ( μόνο η πολυκατοικία μας) και είδα γενικά ότι έκαναν εργασίες μέσα στο ρολόγια.

Εκ των υστέρων που κοίταξα ενώ η παροχή μου έχει και μετρητή Κ και Μ βλέπω ότι το Μ είναι μηδενικό άρα σαν να μην έγινε η ανάλογη εργασία για το νυχτερινό.

Τώρα η απορία είναι, θα γίνει ποτέ η τοποθέτηση ή αλλιώς μπορώ να ζητήσω επιστροφή των χρημάτων που πλήρωσα αν δεν έχει σκοπό να το βάλει αυτός από προσωπικό "σπάσιμο" εναντίον μου;

Καλησπέρα.. Θα ζητήσεις απο τον Δεδδηε με email ότι δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα το νυχτερινό ρευμα.. Και ότι ακόμα περιμενεις.. 

ΥΓ. πολυ κακός ο διαχείριστης  που έχει κλειδωμένες τις παροχες.. Θα έπρεπε να υπάρχουν και άλλου κλειδιά.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είναι ψηφιακός ο μετρητής με 1.8.2 και 1.8.2 με μονοφασικό (διόροφο του 19 ) χρειάζεται τίποτα έξτρα εργασίες από ηλεκτρολόγο ; Γιατί μέσα στο χαρτί με την διαδικασία πληρωμής λέει και αρκεί να έχει περάσει ο ηλεκτρολόγος έξτρα καλώδιο . Τί είναι αυτό ; Η δεν χρειάζεται κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, stefanidisg είπε

Όταν είναι ψηφιακός ο μετρητής με 1.8.2 και 1.8.2 με μονοφασικό (διόροφο του 19 ) χρειάζεται τίποτα έξτρα εργασίες από ηλεκτρολόγο ; Γιατί μέσα στο χαρτί με την διαδικασία πληρωμής λέει και αρκεί να έχει περάσει ο ηλεκτρολόγος έξτρα καλώδιο . Τί είναι αυτό ; Η δεν χρειάζεται κάτι;

Καλησπερα.. Δεν χρειαζεται τιποτα απολυτως...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδόν 2μιση μήνες που έγινε η αίτηση για νυχτερινό και ουδέν νεότερο.

Μίλησα και με ΔΕΔΔΗΕ και είπαν ότι δεν γνωρίζουν πότε θα γίνει η τοποθέτηση του νέου ρολογιού.

"Θα σας πάρει τηλέφωνο το συνεργείο".

Μάλλον θα αλλάξει η χρονιά :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, turbat0s είπε

Σχεδόν 2μιση μήνες που έγινε η αίτηση για νυχτερινό και ουδέν νεότερο.

Μίλησα και με ΔΕΔΔΗΕ και είπαν ότι δεν γνωρίζουν πότε θα γίνει η τοποθέτηση του νέου ρολογιού.

"Θα σας πάρει τηλέφωνο το συνεργείο".

Μάλλον θα αλλάξει η χρονιά :P

 

Καλησπερα...Σε ποια περιοχη εισαι του Δεδδηε... Περνουν σειρα προτεραιοτητας αυτοι που εχουν κανει αιτηση...Υπαρχει προβλημα σε καποιες περιοχες... Ελλειψη  μετρητων... Υπομονη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλησπερα...Σε ποια περιοχη εισαι του Δεδδηε... Περνουν σειρα προτεραιοτητας αυτοι που εχουν κανει αιτηση...Υπαρχει προβλημα σε καποιες περιοχες... Ελλειψη  μετρητων... Υπομονη..

Ιλίσια θα πάει το ρολόι.

Περίμενα και γώ να μου πεί περί προτεραιότητας, αλλά δεν είχε ιδέα για το πότε έχουμε σειρά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Ιλίσια θα πάει το ρολόι.

Περίμενα και γώ να μου πεί περί προτεραιότητας, αλλά δεν είχε ιδέα για το πότε έχουμε σειρά!

Εισαι στην περιοχη Αθηνων.. Ειπαμε υπαρχει μια μικρη ελλειψη μετρητων.. Υπομονη λιγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, takoulou είπε

Εισαι στην περιοχη Αθηνων.. Ειπαμε υπαρχει μια μικρη ελλειψη μετρητων.. Υπομονη λιγο...

Υπάρχει υπομονή ευτυχώς.

Μήπως τυχαίνει να γνωρίζεις πότε τοποθετήθηκε τελευταία φορά νυχτερινό ρολόι στην περιοχή και από πότε υπάρχουν εκκρεμείς αιτήσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Υπάρχει υπομονή ευτυχώς.

Μήπως τυχαίνει να γνωρίζεις πότε τοποθετήθηκε τελευταία φορά νυχτερινό ρολόι στην περιοχή και από πότε υπάρχουν εκκρεμείς αιτήσεις?

Αυτο δεν το γνωριζω.. Ξερω αυτα τα βασικα... Μπορει να καθυστερησει ισως ακομα ενα δυο μηνες...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ψηφιακο μετρητη απλα κανουν καποια ρυθμιση αν ζητησεις νυχτερινο ρεύμα ή σου ξαναλλαζουν μετρητη; Δεν εχει δυο μηνες που τον βαλανε γι αυτο ρωταω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...