Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό τιμολόγιο ΔΕΔΔΗΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θεμα δεν ειναι αν εχουν η οχι τσιπ, προφανως δεν ενδιαφερει κανεναν και δεν υπαρχει και λογος να αναλωνομαστε με αυτο.

Η ουσια ειναι να εξυπηρετηθει ο κοσμος το συντομοτερο δυνατον.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλησπέρα.. Υπάρχουν εκατοντάδες αιτήσεις που εκκρεμούν.. Αλλά από ότι λέγεται υπάρχει και μια έλειψη μετρητών στην αγορά.. Λόγω των τσιπ.. 

Τρώγονται αυτά τα chip?

🍽️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλα μεταξύ μας είμαστε...κόψτε τις μπαρούφες οτι οι έλλειψη σε μετρητές είναι επειδή λείπουν τσιπάκια. Δεν είμαστε χθεσινοί στο πως λειτουργεί η κυψέλη με τους κηφήνες του ΔΕΔΔΗΕ τόσα χρόνια.

άλλωστε μετρητές υπάρχουν...όπως και λεφτά...αρκεί να έχεις τα κονέ. αν έχεις τα κονέ και μετρητή θα σου βρουν και τοποθέτηση θα σου κάνουν την επόμενη της αίτησης. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, greekfragma είπε

αν έχεις τα κονέ και μετρητή θα σου βρουν και τοποθέτηση θα σου κάνουν την επόμενη της αίτησης.

Μήπως έχεις κανένα γνωστό στην Αυστραλία;😁

https://www.capital.gr/o-kostas-stoupas-grafei/3581252/giati-xrusoplirosan-ton-deddie-oi-australoi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μόλις έβαλα το enter. Έχω νυχτερινό μετρητή αλλά δεν έχει χρησιμοποιηθεί ποτέ. Τι πρέπει να κάνω για να τον ενεργοποιήσω; Θα με πετάξει στο Γ1Ν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, asdafas είπε

Εγώ μόλις έβαλα το enter. Έχω νυχτερινό μετρητή αλλά δεν έχει χρησιμοποιηθεί ποτέ. Τι πρέπει να κάνω για να τον ενεργοποιήσω; Θα με πετάξει στο Γ1Ν;

Καλημέρα.. Θα παρεις τηλέφωνο τον Δεδδηε για να σου ενεργοποίηση το νυχτερινό τιμολόγιο.. Θα πληρωσεις και ένα παραβολο 42.00 Ευρώ για το νυχτερινό ρευμα αν έχεις μετρητή διπλής εγγραφής.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλημέρα.. Θα παρεις τηλέφωνο τον Δεδδηε για να σου ενεργοποίηση το νυχτερινό τιμολόγιο.. Θα πληρωσεις και ένα παραβολο 42.00 Ευρώ για το νυχτερινό ρευμα αν έχεις μετρητή διπλής εγγραφής.. 

Το παράβολο υποτίθεται το πληρώνεις για να σου εγκαταστήσουν τον μετρητή. Αν έχεις ήδη έναν διπλής εγγραφής χρεώνουν το ίδιο απλά για να τον ενεργοποιήσουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, asdafas είπε

Εγώ μόλις έβαλα το enter. Έχω νυχτερινό μετρητή αλλά δεν έχει χρησιμοποιηθεί ποτέ. Τι πρέπει να κάνω για να τον ενεργοποιήσω; Θα με πετάξει στο Γ1Ν;

Έτσι όπως το γράφεις είναι σαν να λες πως ο μετρητής δεν είναι ενεργοποιημένος, δεν δουλεύει, ισχύει κάτι τέτοιο?

Πάντως όπως και να έχει το νυχτερινό το ζητάς από τον πάροχο σου, υπογράφεις νέα σύμβαση (στην ουσία αλλάζεις πρόγραμμα), και αυτό μόνο εφόσον το υποστηρίζει ο μετρητής σου. 

https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelates/timologia-1-jan-2021/oikiako-timol-me-xronoxrewsi-oik-nuxter-1-aug-2021/diadikasia-xorigisisMar26202070231380PM

Επεξ/σία από Joshua21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Έτσι όπως το γράφεις είναι σαν να λες πως ο μετρητής δεν είναι ενεργοποιημένος, δεν δουλεύει, ισχύει κάτι τέτοιο?

Πάντως όπως και να έχει το νυχτερινό το ζητάς από τον πάροχο σου, υπογράφεις νέα σύμβαση (στην ουσία αλλάζεις πρόγραμμα), και αυτό μόνο εφόσον το υποστηρίζει ο μετρητής σου. 

https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelates/timologia-1-jan-2021/oikiako-timol-me-xronoxrewsi-oik-nuxter-1-aug-2021/diadikasia-xorigisisMar26202070231380PM

Ο μετρητής του ημερήσιου λειτουργεί. Του νυχτερινού είναι μηδενικός.

Επομένως εγώ που μόλις υπέγραψα για το enter θα πρέπει να ξαναυπογράψω σε άλλο πρόγραμμα σε περίπτωση που ο ΔΕΔΔΗΕ μου ενεργοποιήσει το νυχτερινό;

Μόλις τώρα, korakios είπε

τι εννοείς ? Απο ΔΕΔΔΗΕ έκανες αίτηση για νυχτερινό ή όχι ?

Όχι ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, asdafas είπε

Το παράβολο υποτίθεται το πληρώνεις για να σου εγκαταστήσουν τον μετρητή. Αν έχεις ήδη έναν διπλής εγγραφής χρεώνουν το ίδιο απλά για να τον ενεργοποιήσουν;

Σε χρεώνουν για την ενεργοποίηση της παροχης.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, asdafas είπε

θα πρέπει να ξαναυπογράψω σε άλλο πρόγραμμα σε περίπτωση που ο ΔΕΔΔΗΕ μου ενεργοποιήσει το νυχτερινό;

όχι, αλλά πάρε γραπτή απάντηση απο ΔΕΗ πρώτα μη κάνουν κανα συστημικό λάθος (όχι τηλ)

1 λεπτό πριν, asdafas είπε

Όχι ακόμα.

άρα δεν έχεις νυχτερινό , κάνεις αίτηση στο ΔΕΔΔΗΕ αργότερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, asdafas είπε

Ο μετρητής του ημερήσιου λειτουργεί. Του νυχτερινού είναι μηδενικός.

Επομένως εγώ που μόλις υπέγραψα για το enter θα πρέπει να ξαναυπογράψω σε άλλο πρόγραμμα σε περίπτωση που ο ΔΕΔΔΗΕ μου ενεργοποιήσει το νυχτερινό;

Τότε ΔΕΝ λειτουργεί, αν λειτουργούσε θα κατέγραφε ΚΑΙ κατανάλωση νύχτας, αν όντως είναι όπως τα λες πρέπει πρώτα να απευθυνθείς στον ΔΕΔΔΗΕ για να φτιάξει/αλλάξει τον μετρητή ώστε να μετράει και νύχτας, και μετά να αλλάξεις το πρόγραμμα σου στην ΔΕΗ.

ΥΓ
Τον Απρίλιο είχαν έρθει σπίτι μου από ΔΕΔΔΗΕ για αποκατάσταση και με την ευκαιρία άλλαξαν τους μετρητές στο ακίνητο με ψηφιακούς, ε από τότε ο δικός μου μετράει κανονικά και ημέρας, και νύχτας, και συνολική κατανάλωση.

Επεξ/σία από Joshua21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...