Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό τιμολόγιο ΔΕΔΔΗΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ περιμένω ακόμα την αντικατάσταση του μετρητή. Στη ΡΑΕ έχω καταθέσει αίτημα αλλά είναι κολλημένο στο πρώτο στάδιο. Στο τηλέφωνο η ΡΑΕ βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να εξυπηρετήσει, ενώ μετά τις 12:00 βγάζει μήνυμα ότι η εξυπηρέτηση των καταναλωτών είναι μέχρι τις 12:00...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, popopo είπε

Εγώ περιμένω ακόμα την αντικατάσταση του μετρητή. Στη ΡΑΕ έχω καταθέσει αίτημα αλλά είναι κολλημένο στο πρώτο στάδιο. Στο τηλέφωνο η ΡΑΕ βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να εξυπηρετήσει, ενώ μετά τις 12:00 βγάζει μήνυμα ότι η εξυπηρέτηση των καταναλωτών είναι μέχρι τις 12:00...

Καλημέρα.. Καλυτερο να παρεις τηλέφωνο στον Δεδδηε της περιοχης σου.. Εκεί θα γνωρίζουν καλύτερα.. Στείλε ενα email,.. Υπάρχει γενικά μια έλλειψη μετρητών... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΡΑΕ έχει (πολύ) σοβαρότερα πράγματα για να ασχοληθεί από το νυχτερινό του κάθε οικιακού καταναλωτή.

By the way... Κάπου πήρε το αυτί 👂 μου πως πήρε μπρος η επιτροπή ανταγωνισμού και θα ελέγξει για εναρμονισμένες πρακτικές. Μετά θα ψάξουν για άμμο στη Σαχάρα.:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα πριν κανα ενα μιση μηνα ειχα κανει αιτηση για αλλαγη ενος παλιου μετρητη γιατι ηταν τεραστιο το κουτι και ηθελα να φτιαξω ντουλαπι για του μετρητες λιγο μαζεμενο, μεσα το πολυ σε ενα μηνα ειχε γινει η αλλαγη. Ουσιαστικα εβγαλαν δυο (ημερας / νυχτας) και εβαλαν ενα το οποιο ειναι φλατ και αζιμιως εννοειται γιατι οπως ειπαν ειναι σε φαση αλλαγης η δεδδηε των μετρητων και ειναι εξοδα της εταιριας αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GeG είπε

Ουσιαστικα εβγαλαν δυο (ημερας / νυχτας) και εβαλαν ενα το οποιο ειναι φλατ και αζιμιως εννοειται γιατι οπως ειπαν ειναι σε φαση αλλαγης η δεδδηε των μετρητων και ειναι εξοδα της εταιριας αυτα.

Εννοείς πως έγινε η αντικατάσταση χωρίς να χρεωθείς ούτε cent?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Doubt είπε

Εννοείς πως έγινε η αντικατάσταση χωρίς να χρεωθείς ούτε cent?

ναι , ειχε ηδη νυχτερινο εκεινο το διαμερισμα, απλα εβγαλαν τους παλιου μετρητες και εβαλαν εναν καινουργιο. Απλα ηθελα να τονισω οτι δεν καθυστερησε η αλλαγη απο οταν εκανα το αιτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GeG είπε

ναι , ειχε ηδη νυχτερινο εκεινο το διαμερισμα, απλα εβγαλαν τους παλιου μετρητες και εβαλαν εναν καινουργιο. Απλα ηθελα να τονισω οτι δεν καθυστερησε η αλλαγη απο οταν εκανα το αιτημα.

Αααα... Θα κάνω κι εγώ τότε, να μου αλλάξουν τα παλιά κουτιά.

Τι αίτημα έκανες και που/πως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Doubt είπε

Αααα... Θα κάνω κι εγώ τότε, να μου αλλάξουν τα παλιά κουτιά.

Τι αίτημα έκανες και που/πως;

ειχα στειλει email βασικα στην deddhe , γιατι δεν ηξερα αν παιζει τετοιο αιτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μέσω ΔΕΔΗΕ για βλάβη μετρητή που δεν μετρούσε το νυχτερινό η αλλαγή από παλιό σε νέο μετρητή έγινε σε 4 ώρες... Πραγματικά εξεπλάγην! Τώρα βέβαια ίσως είναι το γεγονός ότι δεν είναι μια απλή αλλαγή σε νυχτερινό αλλά βλάβη ήδη υπάρχοντος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, oasisAthens είπε

Εμένα μέσω ΔΕΔΗΕ για βλάβη μετρητή που δεν μετρούσε το νυχτερινό η αλλαγή από παλιό σε νέο μετρητή έγινε σε 4 ώρες... Πραγματικά εξεπλάγην! Τώρα βέβαια ίσως είναι το γεγονός ότι δεν είναι μια απλή αλλαγή σε νυχτερινό αλλά βλάβη ήδη υπάρχοντος. 

Καλημέρα.. Μόνο όταν έχει προβλημα ο μετρητής γίνεται η αντικατάσταση... Υποτίθεται ότι κάποια στιγμή θα τους αλλάξουν.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/12/2021 στις 2:40 ΜΜ, turbat0s είπε

Αυτό περιμένω, πάει ένας μήνας που έχει μπει το νέο ρολόι.

Εμενα μπήκε το ρολόι αρχές Νοεμβρίου. Είχαν ήδη μετρήσει μεσα Οκτωβρίου και η επόμενη προγραμματισμένη μέτρηση ειναι το Φεβρουάριο.

Βγηκε λογαριασμος Νοεμβρίου και ειχε εναντι μονο ημερησιες. Αρχές Δεκέμβρη έδωσα μέτρηση στο ΔΕΔΔΗΕ (του καινούργιου ρολογιού) και σημερα βγηκε ο επόμενος μηνιαίος με τις μετρήσεις μου (ημερησιες + νυχτερινές) + ο,τι χρωστούσα απο το προηγούμενο ρολόι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, pan05 είπε

Αρχές Δεκέμβρη έδωσα μέτρηση στο ΔΕΔΔΗΕ (του καινούργιου ρολογιού)

Δηλαδή δέχτηκε το σύστημα μέτρηση με τις νέες ενδείξεις χωρίς να βγάλει σφάλμα "ότι η προηγούμενη ένδειξη που είχατε καταχωρήσει ήταν μεγαλύτερη από την τωρινή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Δηλαδή δέχτηκε το σύστημα μέτρηση με τις νέες ενδείξεις χωρίς να βγάλει σφάλμα "ότι η προηγούμενη ένδειξη που είχατε καταχωρήσει ήταν μεγαλύτερη από την τωρινή?

Ναι. Μιλάω πάντα για το site καταχώρησης μετρήσεων του ΔΕΔΔΗΕ (όχι της ΔΕΗ). Προηγούμενη ένδειξη έγραφε "0".

Αυτό σε συνδυασμό με το ότι με άφηνε να δηλώσω ημερήσιες και νυχτερινές ξεχωριστά, με έκανε να υποθέσω ότι από ΔΕΔΔΗΕ είμαι οκ. Υπέθεσα ότι δίνοντας μέτρηση μέσω ΔΕΔΔΗΕ θα γινόταν η αλλαγή και στο λογαριασμό 2 μήνες πριν την επόμενη προγραμματισμένη μέτρηση.

Επεξ/σία από pan05
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...