Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό τιμολόγιο ΔΕΔΔΗΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, takoulou είπε

Καλημέρα.. Μόνο όταν έχει προβλημα ο μετρητής γίνεται η αντικατάσταση... Υποτίθεται ότι κάποια στιγμή θα τους αλλάξουν.. 

Μην παίρνεις και όρκο... Στη δική μου περίπτωση τους ζήτησα να μετακινηθεί το καλώδιο επειδή τριβόταν πάνω σε μια τέντα μου, και μετά από μερικές ημέρες που ήρθαν για αποκατάσταση με την ευκαιρία άλλαξαν τους 2 παλιούς μετρητές που υπήρχαν στο κτήριο με νέους ηλεκτρονικούς. Υπόψιν φέτος τον Απρίλιο έγινε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε διαμέρισμα είχε γίνει μετάβαση σε  άλλο παροχο , για να κάνω αίτηση για εγκατάσταση νυχτερινού τιμολογίου και μετρητή απευθύνομαι στο πάροχο ή στην ΔΕΔΔΗΕ . Διάβασα σε προηγούμενα μηνύματα οτι κάνεις αίτηση και τους καταθέτεις τα έξοδα σε λογ/σμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, meletis_m είπε

Σε διαμέρισμα είχε γίνει μετάβαση σε  άλλο παροχο , για να κάνω αίτηση για εγκατάσταση νυχτερινού τιμολογίου και μετρητή απευθύνομαι στο πάροχο ή στην ΔΕΔΔΗΕ . Διάβασα σε προηγούμενα μηνύματα οτι κάνεις αίτηση και τους καταθέτεις τα έξοδα σε λογ/σμο.

Καλησπερα.. Στον Δεδδηε κανεις την αιτηση τηλεφωνικα.. Και μετα θα σου ζητησουν να πληρωσεις 42 Ευρω για την εγκατασταση...

https://deddie.gr/el/upiresies/nikterino-timologio/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, korakios είπε

όχι

Οκ το φαντάστηκα, χαζή ερώτηση απλά δεν έβγαζε νόημα ο λογαριασμός που μου είχε στείλει ο ιδιοκτήτης. Κάτι άλλο, σε περίπτωση αλλαγής προμηθευτή η ένδειξη του μετρητή που στέλνουμε πρέπει να είναι η τελευταία? Μου έστειλε μία από 2 μήνες πριν, θα ξεκινήσει η κατανάλωση από εκεί ή περνάει ο ΔΕΔΔΗΕ για να γίνει αλλαγή παρόχου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Dimitris156 είπε

Κάτι άλλο, σε περίπτωση αλλαγής προμηθευτή η ένδειξη του μετρητή που στέλνουμε πρέπει να είναι η τελευταία? Μου έστειλε μία από 2 μήνες πριν, θα ξεκινήσει η κατανάλωση από εκεί ή περνάει ο ΔΕΔΔΗΕ για να γίνει αλλαγή παρόχου?

ανάλογα την περιοχή , ή θα στηριχτούν στη φωτό ή θα περάσουν επι τόπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλησπερα.. Στον Δεδδηε κανεις την αιτηση τηλεφωνικα.. Και μετα θα σου ζητησουν να πληρωσεις 42 Ευρω για την εγκατασταση...

https://deddie.gr/el/upiresies/nikterino-timologio/

Ευχαριστώ, στη μονοκατοικία έχω χρόνια τώρα νυχτερινό και έλεγα μήπως έχει αλλάξει η διαδικασία .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκε τελικά σήμερα ο μετρητής. Βλέπω ότι ανάβει σταθερά ένα κόκκινο λαμπάκι με ένδειξη alarm από κάτω του. Πρέπει να ειδοποιήσω ΔΕΔΔΗΕ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, popopo είπε

Μπήκε τελικά σήμερα ο μετρητής. Βλέπω ότι ανάβει σταθερά ένα κόκκινο λαμπάκι με ένδειξη alarm από κάτω του. Πρέπει να ειδοποιήσω ΔΕΔΔΗΕ;

Καλησπερα.. Ποιον μετρητη σου εβαλαν; Φωτογραφια;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, popopo είπε

Μπήκε τελικά σήμερα ο μετρητής. Βλέπω ότι ανάβει σταθερά ένα κόκκινο λαμπάκι με ένδειξη alarm από κάτω του. Πρέπει να ειδοποιήσω ΔΕΔΔΗΕ;

Δεν ξέρω αν σημαινει κατι, πάντως και στο δικό μου που τον πέρασαν το Νοέμβριο ανάβει το ίδιο λαμπάκι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, takoulou είπε

Δεν σημαινει τιποτα αυτο το φωτακι..

...βασικά ένα κόκκινο φωτάκι ΚΑΤΙ σημαίνει,,,και μάλιστα πολύ συγκεκριμένο

(...επιτέλους, το παραδέχονται ΚΑΙ "επίσημα" στον ΔΕΔΔΗΕ... :-D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε SMS για πληρωμη 42,16 για τον νυχτερινο μετρητη την Δευτερα με κωδικό πληρωμής, πληρωσα κανονικα μέσω τράπεζας, αλλα έκτοτε δεν έχω λάβει καποια ενημέρωση. Να παρω κανενα τηλεφωνο να δω αν είναι ολα οκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρόκειται να λάβεις κάποια ενημέρωση. Θα έρθει απρόσμενα συνεργείο του ΔΕΔΔΗΕ κάποια στιγμή και θα αντικαταστήσει το μετρητή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...