Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό τιμολόγιο ΔΕΔΔΗΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 7/12/2021 στις 9:48 ΜΜ, ALXIOA είπε

Εκανα κ γω αίτηση ΔΕΔΔΗΕ .. για να δούμε .

μετα απο 20 μερες σχεδον σημερα τοποθετηθηκε ο νεος ηλεκτρονικος μετρητης.. πληρωσα πριν 5 μερες με τον κωδικο RF 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ALXIOA είπε

μετα απο 20 μερες σχεδον σημερα τοποθετηθηκε ο νεος ηλεκτρονικος μετρητης.. πληρωσα πριν 5 μερες με τον κωδικο RF 

περιοχή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, ALXIOA είπε

 

τι πρεπει να τσεκαρω στον μετρητη για να δω εαν μετραει σωστα??

Από τις 3-5 το μεσημέρι και 2-8 το βράδυ πρέπει να καταγράφει κατανάλωση  ο κωδικός 1.8.2. και όλες τις άλλες ώρες ο κωδικός 1.8.1.

Το άθροισμά τους πρέπει να είναι πάντα η ένδειξη 1.8.0,  τσέκαρε και ότι η ώρα, ημερομηνία είναι σωστές καλού κακού.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Weiss είπε

Από τις 3-5 το μεσημέρι και 2-8 το βράδυ πρέπει να καταγράφει κατανάλωση  ο κωδικός 1.8.2. και όλες τις άλλες ώρες ο κωδικός 1.8.1.

Το άθροισμά τους πρέπει να είναι πάντα η ένδειξη 1.8.0,  τσέκαρε και ότι η ώρα, ημερομηνία είναι σωστές καλού κακού.

Η ένδειξη 0.0.2 τι σημαίνει?  Επίσης όταν θέλω να καταχωρήσω την ένδειξη του μετρητή για τον λογαριασμό ..ποια ένδειξη θα δίνω??  Θα μετράει από το μηδέν αυτό ή θα συνεχίσει από την παλιά  ένδειξη που ειχε το παλιό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, ALXIOA είπε

Η ένδειξη 0.0.2 τι σημαίνει?  Επίσης όταν θέλω να καταχωρήσω την ένδειξη του μετρητή για τον λογαριασμό ..ποια ένδειξη θα δίνω??  Θα μετράει από το μηδέν αυτό ή θα συνεχίσει από την παλιά  ένδειξη που ειχε το παλιό..

Εσενα σε διαφερει μονο  το 1.8.1 ημερησια καταναλωση και το 1. 8. 2 νυχτερινο...Τιποτα αλλο.. Μετραει απο την αρχη....Και συνεχιζει μετα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, gorge18 είπε

 

Με έχουν μπερδέψει γιατί στην efa ενώ λένε ότι παρέχουν υπηρεσίες μόνο σε διασυνδεδεμένες περιοχές, εμένα με συνέδεσαν.

Επίσης, πρόσφατα ολοκληρώθηκε η μικρή διασύνδεση της Κρήτης με την Πελοπόνησο.

Στο site του ΔΕΔΔΗΕ δεν μπόρεσα να βρω ποιές περιοχές ανήκουν στις μη διασυνδεδεμένες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ALXIOA είπε

Η ένδειξη 0.0.2 τι σημαίνει?  Επίσης όταν θέλω να καταχωρήσω την ένδειξη του μετρητή για τον λογαριασμό ..ποια ένδειξη θα δίνω??  Θα μετράει από το μηδέν αυτό ή θα συνεχίσει από την παλιά  ένδειξη που ειχε το παλιό..

Ειναι κωδικός που έχει να κάνει με το σεταρισμα του μετρητή - δε σε αφορά. 

Θα μετράει από την αρχή, ο ΔΕΔΔΗΕ έχει κρατήσει την τελευταία ένδειξη από τον παλιό μετρητή και θα το συνυπολογισει. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Weiss είπε

Ειναι κωδικός που έχει να κάνει με το σεταρισμα του μετρητή - δε σε αφορά. 

Θα μετράει από την αρχή, ο ΔΕΔΔΗΕ έχει κρατήσει την τελευταία ένδειξη από τον παλιό μετρητή και θα το συνυπολογισει. 

 

ΣΤο πρόγραμμα home online που έχω κάνω κατι άλλο? Δηλώνω ότι έχω πλέον νυχτερινό ή τα αφήνω έτσι όπως είναι όλα...??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, popopo είπε

Με έχουν μπερδέψει γιατί στην efa ενώ λένε ότι παρέχουν υπηρεσίες μόνο σε διασυνδεδεμένες περιοχές, εμένα με συνέδεσαν.

Επίσης, πρόσφατα ολοκληρώθηκε η μικρή διασύνδεση της Κρήτης με την Πελοπόνησο.

Στο site του ΔΕΔΔΗΕ δεν μπόρεσα να βρω ποιές περιοχές ανήκουν στις μη διασυνδεδεμένες.

Μπορείς να ρωτήσεις στον τοπικό ΔΕΔΔΗΕ 

1 λεπτό πριν, ALXIOA είπε

ΣΤο πρόγραμμα home online που έχω κάνω κατι άλλο? Δηλώνω ότι έχω πλέον νυχτερινό ή τα αφήνω έτσι όπως είναι όλα...??

Τα αφήνεις όπως είναι, είναι ευθύνη του ΔΕΔΔΗΕ να ενημερώσει τον παροχο για την ενεργοποίηση του νυχτερινού. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, popopo είπε

Με έχουν μπερδέψει γιατί στην efa ενώ λένε ότι παρέχουν υπηρεσίες μόνο σε διασυνδεδεμένες περιοχές, εμένα με συνέδεσαν.

Επίσης, πρόσφατα ολοκληρώθηκε η μικρή διασύνδεση της Κρήτης με την Πελοπόνησο.

Στο site του ΔΕΔΔΗΕ δεν μπόρεσα να βρω ποιές περιοχές ανήκουν στις μη διασυνδεδεμένες.

δεν μπόρεσες γιατί το διασυνδεδεμένο σύστημα μεταφοράς δεν ανήκει στον δεδδηε, εσύ που βρίσκεσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nvel είπε

δεν μπόρεσες γιατί το διασυνδεδεμένο σύστημα μεταφοράς δεν ανήκει στον δεδδηε, εσύ που βρίσκεσαι;

Ηράκλειο Κρήτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...