Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό τιμολόγιο ΔΕΔΔΗΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από 0084 ξεκινάει αν εννοείς αυτό. Ποσό καιρό κάνουν να ενημερώσουν ότι Θα έρθουν για το ρολόι;

 

Από προσωπική πρόσφατη εμπειρία, δε τους πολυνοιάζει.

 

Έρχονται όποτε θέλουν ακόμα και χωρίς ειδοποίηση. Αν μένεις σε πολυκατοικία και ανοίξει κάποιος άλλως, θα κάνουν και αλλαγή στο ρολόι σου χωρίς να είσαι μπροστά.

 

Μπορεί τυπικά να ισχύει αυτό που λέει ο Γιάννης, εμένα όμως μου τον αλλάξαν χωρίς να είμαι μπροστά να επιβεβαιώσω τις μετρήσεις και εννοείται ήρθαν χωρίς προειδοποίηση.

 

Θα πρότεινα να ξεκινήσεις να βγάζεις φωτογραφία κάθε μέρα την ένδειξη, έτσι ώστε σε περίπτωση λάθους να μπορείς να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι τόσο ότι να ναι με κόβω να πηγαίνω σε καμία ιδιωτική εταιρία πάντως..

Δεν έχει σχέση αν θα πας σε ιδιωτική εταιρία ή στην ΔΕΗ. ο νυχτερινός μετρητής μπαίνει από τον ΔΕΔΔΗΕ που είναι ανεξάρτητος οργανισμός από όλους τους παρόχους ενέργειας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από 0084 ξεκινάει αν εννοείς αυτό. Ποσό καιρό κάνουν να ενημερώσουν ότι Θα έρθουν για το ρολόι;

Δεν νομιζω..Απο τον λογαριασμο της ΔΕΗ απο τι αρχιζει αυτο που λεγεται αριθμος παροχης ??

Δεν έχει σχέση αν θα πας σε ιδιωτική εταιρία ή στην ΔΕΗ. ο νυχτερινός μετρητής μπαίνει από τον ΔΕΔΔΗΕ που είναι ανεξάρτητος οργανισμός από όλους τους παρόχους ενέργειας

 

 

Ετσι ακριβως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σημερα μου βαλανε στο ρολοι εναν ηλεκτρονικο μετρητη. Υποθετω οτι ειναι και ο μετρητης του νυχτερινου ρευματος;

IMG_3498.JPG

Επεξ/σία από txcellas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχες νυχτερινο μετρητη ?Αυτος μαλλον ειναι ο νεος "εξυπνος" μετρητης ΔΕΔΔΗΕ. Σε ποια περιοχη μενεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Ειχες νυχτερινο μετρητη ?Αυτος μαλλον ειναι ο νεος "εξυπνος" μετρητης ΔΕΔΔΗΕ. Σε ποια περιοχη μενεις ?

Οχι δεν ειχα νυχτερινο. Γουδι μενω αλλα επεσε τηλ για να μπει νυχτερινο (και λογικα και ο μετρητης αυτος). Και νυχτερινο δεν μετραει αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, txcellas είπε

Οχι δεν ειχα νυχτερινο. Γουδι μενω αλλα επεσε τηλ για να μπει νυχτερινο (και λογικα και ο μετρητης αυτος). Και νυχτερινο δεν μετραει αυτο;

Χωρις να ειμαι σιγουρος γιατι ειναι κατι νεο αν δεν εκανες αιτηση για νυχτερινο δεν νομιζω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Γιάννης Platano είπε

Χωρις να ειμαι σιγουρος γιατι ειναι κατι νεο αν δεν εκανες αιτηση για νυχτερινο δεν νομιζω..

εχω κανει απο τον ιουνιο του 2017 αιτηση..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, txcellas είπε

εχω κανει απο τον ιουνιο του 2017 αιτηση..

Πιθανον τοτε να ειχι διπλος μετρητης ...Στις 15:00-17:00  το μεσημερι κοιτα αν εχει αλλαξει κατι στις ενδειξεις 

Μηπως αριστερα απο τις ενδειξεις εχει 01 τωρα και 02 μετα ?

 

https://www.home-biology.gr/ilektromagnitikes-aktinovolies/aktinovolies-ipsilon-sixnotiton/exipnoi-metrites-reumatos

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Πιθανον τοτε να ειχι διπλος μετρητης ...Στις 15:00-17:00  το μεσημερι κοιτα αν εχει αλλαξει κατι στις ενδειξεις 

https://www.home-biology.gr/ilektromagnitikes-aktinovolies/aktinovolies-ipsilon-sixnotiton/exipnoi-metrites-reumatos

Ααα ωραια. Διαβασα και για την ακτινοβολια που εκπεμπει!! Και να μην εχω νυχτερινο θα πεθανω λιγο νωριτερα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, txcellas said:

Ααα ωραια. Διαβασα και για την ακτινοβολια που εκπεμπει!! Και να μην εχω νυχτερινο θα πεθανω λιγο νωριτερα...

Σιγά την ραδιενέργεια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, txcellas είπε

Ααα ωραια. Διαβασα και για την ακτινοβολια που εκπεμπει!! Και να μην εχω νυχτερινο θα πεθανω λιγο νωριτερα...

Όπως σε κάθε νέο υπάρχουν διαφωνίες φίλε μου αλλά δεν ευσταθούν πάντα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ηλεκτρονικός μετρητής ρυθμισμένος να μετράει νυχτερινό. Στην ουσία είναι προγραμματισμένος τις ώρες του μειωμένου τιμολογίου να χρεώνει διαφορετικά την kwh.

Υπάρχει έλλειψη στους μετρητές διπλής ένδειξης με δίσκο και ο ΔΕΔΔΗΕ βάζει αυτούς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Weiss είπε

Είναι ηλεκτρονικός μετρητής ρυθμισμένος να μετράει νυχτερινό. Στην ουσία είναι προγραμματισμένος τις ώρες του μειωμένου τιμολογίου να χρεώνει διαφορετικά την kwh.

Υπάρχει έλλειψη στους μετρητές διπλής ένδειξης με δίσκο και ο ΔΕΔΔΗΕ βάζει αυτούς. 

Για τους συμβατικους ναι και το ξερω αλλα για τους ηλεκτρονικους δεν ξερω σιγουρα  τι ισχυει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...