Προς το περιεχόμενο

Laptop Alienware 15 - 15.6" (i5-4210H/8GB/1TB/965M) 999 euro public [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


panormou13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το θεμα ειναι οτι το msi μου που το ξεσκιζει το συγκεκριμενο alienware,

gaming χωρις ψυξη απο κατω δεν..

οποτε το alienware ειναι σαν τις παλιες μερτσεντες ενα πραμα,οχι επιδοσεις,αλλα παααμεε για χλμετρα επαπειρον..

 

μετρα αυτο κατεμε..

η cpu μια χαρα ειναι για Light gaming ,αποψη μου παντα

 

μεγαλο μειον το βαρος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκέφτομαι να το χτυπήσω αλλά....Δεν έχω εικόνα για το τι παίζει με τα Laptop πλέον και Light gaming σ αυτά τα χρήματα...πόσο Light?

Λογικα θα εχει αποδοση αντιστοιχη με desktop συστημα με εναν core i3 4130 και καρτα κατι μεταξυ σε 750 ti - r7 370

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

το θεμα ειναι οτι το msi μου που το ξεσκιζει το συγκεκριμενο alienware,

gaming χωρις ψυξη απο κατω δεν..

οποτε το alienware ειναι σαν τις παλιες μερτσεντες ενα πραμα,οχι επιδοσεις,αλλα παααμεε για χλμετρα επαπειρον..

 

μετρα αυτο κατεμε..

η cpu μια χαρα ειναι για Light gaming ,αποψη μου παντα

 

μεγαλο μειον το βαρος..

Αυτο με το βαρος ειναι σημαντικο, πολυ μεγαλο βαρος εχει, 1 κιλο πανω απο τα αλλα. Μαλιστα απο το μεσημερι πιστευω οτι ηταν ειρωνικο, με αντιθετη δηλαδη εννοια το "φορητοτητα" που εγραψε ο "andreasgarb", αλλα δεν το σχολιασα γιατι το ποστ του φαινοταν να εχει σοβαρο υφος και οχι ειρωνικο/αντιστροφο και ετσι δεν ηταν σαφες το τι εννοουσε. Καλη φορητοτητα με τετοια βαρη, δεν νοειται. Ουτε σε αυτο, ουτε σε εκεινο - 14αρι 3 σχεδον κιλα.

 

799.

Ωραίο λαπτοπ. 14αρι με 2.8 κιλά.

Ο ορισμός της φορητότητας ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με το βαρος ειναι σημαντικο, πολυ μεγαλο βαρος εχει, 1 κιλο πανω απο τα αλλα. Μαλιστα απο το μεσημερι πιστευω οτι ηταν ειρωνικο, με αντιθετη δηλαδη εννοια το "φορητοτητα" που εγραψε ο "andreasgarb", αλλα δεν το σχολιασα γιατι το ποστ του φαινοταν να εχει σοβαρο υφος και οχι ειρωνικο/αντιστροφο και ετσι δεν ηταν σαφες το τι εννοουσε. Καλη φορητοτητα με τετοια βαρη, δεν νοειται. Ουτε σε αυτο, ουτε σε εκεινο - 14αρι 3 σχεδον κιλα.

 

Καλά εννοείται ότι ήταν ειρωνικό το σχόλιο μου. Ακόμα και το 14άρι που είχα (το m14x) σε κούραζε στο μισάωρο - ακόμα και στα πόδια σου. Δεν το συζητώ καν να το κουβαλούσες για καμία ώρα πήγαινε - έλα στην δουλειά σου (άσε που alienware και δουλειά δεν πάνε μαζί - θα γελάνε και οι πέτρες με τον εξωγήινο και το πολύχρωμο φωσφοριζέ πληκτρολόγιο).

 

Αν βέβαια έχεις καλή backpack, το θέμα βάρος δεν είναι τίποτα. Αν όμως είσαι με την κλασσική πλάτη ώμου, σε λίγο καιρό θα χρειάζεσαι φυσικοθεραπείες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδόν όλα τα Alienware έχουν το ίδιο μειονέκτημα είναι βαριά και παχιά αλλά μπορείς να παίζεις άφοβα με τις ώρες... Και σε ποιότητα κατασκευής και αξιοπιστία έχουν πράγματι όνομα mercedes... Για gamers που θέλουν λαπτοπ νομίζω είναι πάρα πολύ καλή επιλογή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα θα εχει αποδοση αντιστοιχη με desktop συστημα με εναν core i3 4130 και καρτα κατι μεταξυ σε 750 ti - r7 370

 

R7 370? Νομίζω αυτή κάνει μέχρι Pacman.. :whistle: 

Ένα χιλιάρικο για τέτοια απόδοση δεν με ψήνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.e-shop.gr/laptop-lenovo-y50-70-59-445867-156-fhd-intel-core-i7-4720hq-8gb-1tb-nvidia-gtx960m-win-10-p-PER.910618

 

Εχω 1.5 χρονο το ιδιο λαπτοπ με την 860gtx βεβαια σαν μοναδικη διαφορα.το εχω λιωσει με ολα τα καινουρια παιχνιδια και δεν παει ποτε πανω απο 60-62 βαθμους ακομα κ το καλοκαιρι.Υπαρχουν εναλλακτικες πλεον στα alienware....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όποιος ψήνεται για 4πύρηνο 17άρι στα 900€, ας κοιτάξει εδώ

https://www.cyberport.de/?DEEP=1C36-2NW&APID=6 

 

 

αν ειχε ips θα ηταν κολαση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

...παντως τωρα ειναι εξαντλημενο και η παραγγελια μου σε εκτεταμενη αναζητηση..

 

Το "εξαντλημενο" σε τετοιες περιπτωσεις, το βαζουμε και στον τιτλο μολις προκυψει, ωστε να ενημερωνεται η κοινοτητα και να μην κλικαρει αδικα. ;)

 

Το φτιαχνω εγω τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...