Προς το περιεχόμενο

ποιος θέλει να γίνει εκατομμυριούχος hot seat


φραμπάλα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μονο ακου τη ειπαν. Το hot seat ειναι απαραδεκτο και σαν κονσεπτ και σαν εκτελεση αλλα και ο ζουγανελης που με τα αστεια του δε γελαει κανεις

Ο Φερεντίνος είναι χαρισματικός, δεν γίνεται να μην τον συμπαθήσεις!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άκου τι είπαν; Σιγά μωρέ.Αντιγραφή από Κόντρα πλακέ με τον Σπύρο Παπαδόπουλο και Κόντρες με Μπονάτσο.

Και αυτοί οι 100 άνθρωποι που ρωτάνε όντως υφίστανται;


 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά πάντως αυτά τα τηλεπαιχνίδια έχουν τεράστια αναμονή και ακόμα και να επιλεγείς να παίξεις είναι πολύ δύσκολο να κερδίσεις. Βάλε και ότι ακόμα και αν κερδίσεις τα ποσά είναι πολύ μικρά, δεν νομίζω να αξίζει την ταλαιπωρία και την ξεφτίλα η όλη διαδικασία.

Θυμάμαι παλιότερα ήθελε να παίξει μια γνωστή μου σε κάποιο παιχνίδι και ο μόνος τρόπος ήταν να πηγαίνει ως κοινό και να περιμένει μήπως κληρωθεί. Ακόμα και να μην την διάλεγαν ομως δεν μπορούσε να φύγει οπότε είχε χάσει πολύ χρόνο απλά να πηγαίνει να βλέπει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίχα δηλώσει πέρυσι συμμετοχή για το Hot Seat, όπου ήθελαν να πάρω μαζί μου και κάποιον δικό μου (για να γεμίσει το στούντιο), γιατί πριν το υποχρεωτικό casting (είναι μία από την παραγωγή του τηλεπαιχνιδιού σε ένα δωμάτιο, όπου μπαίνουν οι υποψήφιοι παίκτες ένας-ένας, και κρατώντας αυτή ένα tablet και βγάζοντάς σε βίντεο σού λέει ''μίλα για τον εαυτό σου'' κοιτώντας το tablet), πρέπει να παρακολουθήσεις δύο εκπομπές. Δε με πήραν τελικά, αν και είχε την πλάκα της η διαδικασία (ήταν η πρώτη φορά που έπαιρνα μέρος σε τηλεπαιχνίδι). Το στούντιο φτηνιάρικο (αλλιώς φαίνεται στην τηλεόραση), τα πάντα ''στημένα'' και γνωστά από πριν, όπως, για παράδειγμα, οι ατάκες, να αποφεύγουμε να μασάμε τσίχλα, να μην έχουμε μαζί μας πράγματα όπου φαίνεται η μάρκα τους, να αποφεύγουμε όσο μπορούμε να μιλάμε με τους διπλανούς μας ώστε να φαίνεται ότι είμαστε άγνωστοι μεταξύ μας, μας έλεγαν πότε να χειροκροτούμε και πότε όχι, κ.λπ..

Και επειδή γυρνούσαν δύο εκπομπές μαζί, για να μην φαίνεται ίδιο το κοινό, μας άλλαζαν θέσεις, αυτούς που καθόντουσαν πίσω στην πρώτη εκπομπή τους έφερναν μπροστά και τους άλλους που καθόντουσαν μπροστά, τους πήγαιναν πίσω. Είχε και χάλια ακουστική το στούντιο - κάθε φορά που χειροκροτούσαμε δεν ακούγαμε τι έλεγε ο Ζουγανέλης ή ο παίκτης. Και ούτε βλέπαμε κάποια οθόνη με την ερώτηση και τις πιθανές απαντήσεις, έλεγε ο παίκτης το ''Α'' και δεν ήξερα καν τι έλεγε το ''Α''. :P
Πάντως, πρέπει να φας όλη σου την ημέρα εκεί και είναι και στου διαόλου τη μάνα το στούντιο, στα Μελίσσια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίχα δηλώσει πέρυσι συμμετοχή για το Hot Seat, όπου ήθελαν να πάρω μαζί μου και κάποιον δικό μου (για να γεμίσει το στούντιο), γιατί πριν το υποχρεωτικό casting (είναι μία από την παραγωγή του τηλεπαιχνιδιού σε ένα δωμάτιο, όπου μπαίνουν οι υποψήφιοι παίκτες ένας-ένας, και κρατώντας αυτή ένα tablet και βγάζοντάς σε βίντεο σού λέει ''μίλα για τον εαυτό σου'' κοιτώντας το tablet), πρέπει να παρακολουθήσεις δύο εκπομπές. Δε με πήραν τελικά, αν και είχε την πλάκα της η διαδικασία (ήταν η πρώτη φορά που έπαιρνα μέρος σε τηλεπαιχνίδι). Το στούντιο φτηνιάρικο (αλλιώς φαίνεται στην τηλεόραση), τα πάντα ''στημένα'' και γνωστά από πριν, όπως, για παράδειγμα, οι ατάκες, να αποφεύγουμε να μασάμε τσίχλα, να μην έχουμε μαζί μας πράγματα όπου φαίνεται η μάρκα τους, να αποφεύγουμε όσο μπορούμε να μιλάμε με τους διπλανούς μας ώστε να φαίνεται ότι είμαστε άγνωστοι μεταξύ μας, μας έλεγαν πότε να χειροκροτούμε και πότε όχι, κ.λπ..

Και επειδή γυρνούσαν δύο εκπομπές μαζί, για να μην φαίνεται ίδιο το κοινό, μας άλλαζαν θέσεις, αυτούς που καθόντουσαν πίσω στην πρώτη εκπομπή τους έφερναν μπροστά και τους άλλους που καθόντουσαν μπροστά, τους πήγαιναν πίσω. Είχε και χάλια ακουστική το στούντιο - κάθε φορά που χειροκροτούσαμε δεν ακούγαμε τι έλεγε ο Ζουγανέλης ή ο παίκτης. Και ούτε βλέπαμε κάποια οθόνη με την ερώτηση και τις πιθανές απαντήσεις, έλεγε ο παίκτης το ''Α'' και δεν ήξερα καν τι έλεγε το ''Α''. :P

Πάντως, πρέπει να φας όλη σου την ημέρα εκεί και είναι και στου διαόλου τη μάνα το στούντιο, στα Μελίσσια.

 

Ενδιαφέρουσα εμπειρία.

 

Οπότε καλύτερα και να ζητιανέψεις στον δρόμο για μερικά cents παρά να σπαταλήσεις τον χρόνο σου για αυτό.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εμένα ο εκαττομμυριούχος (το παλιό με Σπ.Παπαδόπουλο) ήταν από τα αγαπημένα μου... Μετά το παρουσίαζε ο Αθερίδης απ ότι θυμάμαι για κάνα χρόνο και σταμάτησε.

 

Τώρα στο hot seat είναι όντως άκυρες οι ερωτήσεις κάποιες φορές. Δλδ παίζει στις πρώτες ερωτήσεις να βάλουν κάτι πολύ δύσκολο και μια ερώτηση προς το τέλος ή την τελευταία να ειναι πανέυκολη... Ο Ζουγανέλης νομίζω ότι το κρατάει σαν παρουσιαστής. Αν ήταν κανας άλλος θα το χαν σταματήσει ήδη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως από τα χειρότερα, σε υλοποίηση, παιχνίδια και αναγκαστικά το βλέπω που και που ελέω γυνής.

 

Κάτι με τους τυμπανιστές που είπε κάποιος φίλος παραπάνω.....για κλοτσιές και ανά χείρας το τηλεκοντρόλ για επιτόπια αλλαγή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ηταν μονο τα ορθογραφικα το θεμα. καποιες ερωτησεις ειναι απλα πανηλιθιες κι ανουσιες και δεν γινεται να τις γνωριζεις ενω ο παρουσιαστης ειναι ο βασικοτερος λογος να μην το δεις γιατι δεν αντεχεται καν. ολο κρυα αστεια πεταει,μιλαει ακαταπαυστα και δεν ξερει καν να διαβαζει τις ερωτησεις! ελεος δηλαδη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπαστικος ειναι ο ζουγανελης προσβαλει τους παιχτες συνεχεια λεει μλκιες ολη την ωρα που κανεις δεν γελαει. ψευτοαγαπες να χαμε να λεγαμε.. μου δινει την εντυπωση οτι κατι πινει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...