Προς το περιεχόμενο

Μια πολυ απλη ερωτηση!:)


marianthiplacebo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω βρεθεί σε φάση, νοσοκομείο επαρχιακό και μπαίνει μέσα αλαφιασμένος ένας κύριος, βραδάκι ήταν.

Έψαχνε παντού την 14χρονη κόρη του που δεν είχε δώσει σημεία ζωής από το πρωί,κινητό δε σήκωνε (guess why) και άρχισε να ψάχνει στο τέλος νοσοκομεία και νεκροτομεία...Την ώρα που ήταν εκεί, τον πήρε η κόρη "Έλα μπαμπά, έρχομαι από Θεσσαλονίκη με το τραίνο".Είχε πάει να δει το αγόρι που υπηρετούσε εκεί...Πήγε και γύρισε από την κόλαση...

Συμβουλή : Πες που θες να πας και εξήγησε στους γονείς.Κανένας γονιός δε δαγκώνει.

Στην ιστορία σου η κόρη μάλλον δεν σήκωνε το τηλέφωνο, θα μπορούσε να τηλεφωνήσει και να πει ψέματα ότι είναι στον τόπο σπουδών της και κάνει ότι κάνει μια συνηθισμένη μέρα (διάβασμα, βόλτα με τις κολητές, κλπ). Εγώ το είχα κάνει πολλές φορές αυτό όταν ήμουν φοιτητής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ιστορία σου η κόρη μάλλον δεν σήκωνε το τηλέφωνο, θα μπορούσε να τηλεφωνήσει και να πει ψέματα ότι είναι στον τόπο σπουδών της και κάνει ότι κάνει μια συνηθισμένη μέρα (διάβασμα, βόλτα με τις κολητές, κλπ). Εγώ το είχα κάνει πολλές φορές αυτό όταν ήμουν φοιτητής.

 

Πολλά μπορείς να κάνεις.Το θέμα είναι μην κάτσει στραβή (οτιδήποτε μπορείς να φανταστείς...).Τότε να δω πώς ξεμπλέκεις.Άσε που χάνεται η εμπιστοσύνη μετά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Χαιρετω το παρεακι!! :):)Αν βγαλω  αεροπορικο εισιτηριο απο το αεροδρομιο με την ταυτοτητα μου χωρις πιστωτικες κλπ μπορει να το μαθουν οι δικοι μου? Πριν βιαστειτε να μου πειτε να ''κατσω στα αυγα μου'' να ξεκαθαρισω πως ειμαι ενηλικη, φοιτητρια και θελω να παω να δω τον φιλο μου στη πολη του. Απλα τωρα λογω της εξεταστικης δεν θελω να το πω στους γονεις μου και να εχω να ακουσω κηρυγμα :P καταλαβαινετε... Επομενως, πηγαινοντας στο αεροδρομιο και δινοντας μετρητα για τ εισητηριο μου και την ταυτοτητα μου υπαρχει καποια περιπτωση να εμφανιστει στους δικους μου? Θα χαρω πολυ να μου πειτε!!! 

 

 

Προφανώς και δεν θα το μάθει κανείς εκτός κι αν:

 

1. Συμβεί κάτι (χτύπα ξύλο κάνα ατύχημα) κατά την πτήση.

2. Συμβεί κάτι (χτύπα ξύλο) εκεί που θα είσαι.

3. Πέσεις πάνω σε γνωστό της οικογένειας (είτε στο αεροδρόμιο είτε εκεί που θα είσαι)

 

:P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα μωρέ την φαγατε την κοπέλα...καλά να περάσει...

Όλοι τα κάναμε αυτά.

Αργότερα που θα μεγαλώσει περισσότερο θα καταλάβει μόνη της ότι είναι ανεύθυνο και τί επιπτώσεις θα μπορεί να έχει αν κάτσει στραβή (για πολλούς λόγους) αλλά τώρα ό,τι και να της λέτε...μπαινάκης βγαινάκης...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοπελια σοβαρεψου και βρες καποιον απο τον τοπο σου αλλιως αν θες να κατσεις να δουλεψεις και να βγαλεις δικα σου λεφτα για να πηγαινεις βολτες σε αλλες πολεις. Υποτιθετεν οτι μετα τα 18 αρχιζει και πηζει το μυαλο, θεσε προτεραιοτητες και στοχους πριν κανεις συναισθηματικα οτιδηποτε με καποιον. Ουτουσιαλλως το να βρεις καποιον να περνατε καλα στο κρεβατι ειναι παιχνιδακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαριάνθη,αγνόησε τυχόν κομπλεξικά σχόλια και πήγαινε να περάσεις όμορφα με το φίλο σου.

 

Μην παραμελήσεις όμως τελείως την εξεταστική σου γιατί θα έρθει κάποια στιγμή που

θα τρέχεις και δε θα φτάνεις.

 

Καλά να περάσεις :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...