Προς το περιεχόμενο

Το νέο LG G5 θα διαθέτει οθόνη "Always On"


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά υο βρίσκω ενδιαφέρον. Κάθε τρεις και λιγο ανάβω την οθόνη για μα δω των ώρα και notification. Όποτε το battery drain και η φθορά του hardware σε βάθος χρόνου ειναι πολυ μεγαλύτερη απο αυτή την υλοποίηση. Άντε με το καλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οπως παντα ο ελληναρες φωστηρες (βαζω και μενα μεσα) εχουν βρει ηδη τι θα κανει η lg στο κινητο ετσι ωστε να μην καταναλωνει εξτρα μπαταρια το τηλεφωνο για τις σουπερ ουαου δυνατοτητες του!! Αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι πως γινεται να εχουμε ξεφυγει τοσο! Το smartphone που εχουμε πλεον ο καθενας μας περισσοτερο δουλευει το κομματι του smart και κατα πολυ λιγοτερο το κομματι του phone! Χασαμε τη μπαλα βρεεε!!!

Για το νεο g5 μιλάμε και εσύ βρηκες ευκαιρία να εκφρασεις τις φιλοσοφικές σου αντιλήψεις :P Ο σκοπος του forum είναι να σχολιασουμε και να μοιραστουμε τις απόψεις μας με τους υπολοιπους πάνω στο ΘΕΜΑ, όχι να πούμε ό,τι μας κατέβηκε βραδιατικα

 

Και αυτός είναι και ο σκοπός του smartphone. Να καλύπτει πολλές ανάγκες για τις οποίες χρειαζόμασταν το pc μας και παράλληλα είναι φορητό με δυνατότητες κλήσης. Για αυτό και λέγεται και smartphone. Δεν καταλαβαίνω που το περίεργο στο γεγονός ότι η τεχνολογία προοδεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή προσθήκη αλλά το έχουμε χρόνια από το 2011 με τα notification Led.

 

Πχ

Αν έρθει Gmail μήνυμα ανάβει πράσινο

Αν έρθει κανονικό μωβ

Αν έρθει κάτι για viber κίτρινο

Κτλ κτλ

 

 

Απο το 2011 με ένα απλό x5 Pro ελέγχω έτσι τους ειδοποιήσεις μου. Και αυτό που παει να κάνει η LG αλλά όχι απαραίτητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως και δεν ειναι ηλιθιοι οι μηχανικοι τους για να μη σκεφτουν το αυτονοητο που σκεφτηκατε και εσεις σε 30' 

 

Μακάρι, αλλά αυτό το "προφανώς" στο θέμα τις μπαταρίας τα τελευταία χρόνια δεν το βλέπω. Συνέχεια νέες συσκευές με τα τέλεια specs και features και η μπαταρία "κάθε πέρσι και καλύτερα". Νομίζω ότι είναι πολύ λογική η καχυποψία μερικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι, αλλά αυτό το "προφανώς" στο θέμα τις μπαταρίας τα τελευταία χρόνια δεν το βλέπω. Συνέχεια νέες συσκευές με τα τέλεια specs και features και η μπαταρία "κάθε πέρσι και καλύτερα". Νομίζω ότι είναι πολύ λογική η καχυποψία μερικών.

 

Δεν ισχύει αυτό, οι σημερινές συσκευές έχουν απείρως καλύτερη αναλογία απόδοσης/αυτονομίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γιατι ειμαι γνωστος apple fanboy ειδικα εγω!!

 

Απλα το λογικο ειπα. Κατι μονιμα αναμενο οποτε bye bye μπαταρια!

-Πόση μπαταρία λες να κάνει κατανάλωση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι μένα ο υπολογιστής μου το 100πΧ δεν ήθελε καν φόρτιση...NAMA_Machine_d%27Anticyth%C3%A8re_1.jpgσιγά την πρόοδο..

 

Eμ... το "100 π.Χ."; ..."Ναι". Έπεσες έξω... 500-1000 χρόνια, φιλαράκο! Ο υπολογιστής "των Αντικιθήρων" είναι ΠΑΜΠΑΛΑΙΟΣ μηχανικός αστρικός χάρτης, πολλών αιώνων πριν τον Γιόσουα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε βγάλει ήδη συμπεράσματα μερικοί, η συσκευή ακόμα δεν παρουσιάστηκε, κάντε υπομονή και θα δούμε πως διαχειρίζεται την μπαταρία. Ο άλλος λέει ότι μοιάζει με το iPhone επειδή το περίγραμμα έχει ίδιο σχήμα, ο άλλος ότι αντέγραψε τα Nokia, λες και οι άλλοι κατασκευαστές είναι όλοι αγνοί και δεν αντιγράφουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως το πες, ΟΧΙ.

οχι απλα θα βγαλει το iphone6s6edg5 by LG!!!!τι πετυχε στην αγορα το 6αρι και το s6 ;;;;βγαλε μια μιξη και ονομασε το LG G5!!!!ουαουυυυυυυυυυυυυυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Eμ... το "100 π.Χ."; ..."Ναι". Έπεσες έξω... 500-1000 χρόνια, φιλαράκο! Ο υπολογιστής "των Αντικιθήρων" είναι ΠΑΜΠΑΛΑΙΟΣ μηχανικός αστρικός χάρτης, πολλών αιώνων πριν τον Γιόσουα.

 

The artifact was recovered in 1900–1901 from the Antikythera shipwreck off the Greek island of Antikythera.[11] Believed to have been designed and constructed by Greek scientists, the instrument has been dated either between 150 and 100 BC,[5] or, according to a more recent view, at 205 BC

Και εδώ το dynamic notification app στο lg g3 μου, με την κατάλληλη παραμετροποίηση:

post-350151-0-24348300-1456681127_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο άσχετος πρέπει να είσαι για να μιλάς για μικρή αυτονομία όταν έχουμε να κάνουμε με την σειρά G.....

 

Αυτό το μαργαριτάρι πάλι γιατί το προσπεράσαμε τόσες μέρες; Ποιά συσκευή της σειράς G εκτός του G2 είχε καλή αυτονομία; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...