Προς το περιεχόμενο

Μετάβαση από nexus 4 σε moto x play ?


apzark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιστευεις το nexus 5x με 2gb ram θα βγαλει 2 χρονια σε υψηλα επιπεδα ;; 

 

Eνταξει το browsing, mail καμερα δεν το λες ηψυλο επιπεδο, ειναι η πιο βασικη χρηση οποτε ναι μια χαρα νομιζω θα ειναι τα 2 γκιγκα μιας και εχει πολυ καλο ui

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνταξει το browsing, mail καμερα δεν το λες ηψυλο επιπεδο, ειναι η πιο βασικη χρηση οποτε ναι μια χαρα νομιζω θα ειναι τα 2 γκιγκα μιας και εχει πολυ καλο ui

 

Γενικα ρωτησα/πληροφοριακα κ οχι στην περιπτωση του φιλου μας που δεν εχει πολλες απαιτησεις 

Ας πουμε π.χ. ενας που θελει να παιζει κ κανα παιχνιδακι k μετα απο 2 χρονια αξιζει να το δει σαν αγορα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα ρωτησα/πληροφοριακα κ οχι στην περιπτωση του φιλου μας που δεν εχει πολλες απαιτησεις 

Ας πουμε π.χ. ενας που θελει να παιζει κ κανα παιχνιδακι k μετα απο 2 χρονια αξιζει να το δει σαν αγορα;;

Δεν νομιζω, ειδικα με τον 615 δεν ειναι για πολλα πολλα

Αν καποιος θελει επεξεργαστικη ισχυ υπαρχουν πολυ καλυτερες επιλογες οπως το flex 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ρε παιδια,και εγω στο μοτο χ 2014 θελω να παω αλλα με προβληματιζει η μπαταρια του.Κερδιζω πολλα περισσοτερο με αυτο αποτι με το x play?

 

Γενικά είναι καλύτερη συσκευή το X play με κάποιες σημαντικές διαφορές. Το X 2014 διαθέτει καλύτερες επιδόσεις σε ταχύτητα και έχει AMOLED οθόνη έναντι της IPS του play. Παρά αυτά σε όλα τα άλλα είναι ανώτερο, μεγαλύτερη οθόνη, micro-SD υποδοχή, τιτάνια μπαταρία και πάει λέγοντας. Δεν θεωρώ ότι οι κάπως κατώτερες επιδόσεις αρκούν για να χάσει το προβάδισμα έναντι του Χ 2014. 

 

Αν δηλαδή πρέπει να διαλέξεις ανάμεσα από τις δυο εγώ προτείνω το Play καθώς είναι πιο ολοκληρωμένη πρόταση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα, το moto x play εχει καλυτερη καμερα κ microsd. Εχει κ μεγαλυτερη οθονη (αρα κ μεγεθος, που δεν το χειριζεσαι με το ενα χερι, οποτε για καποιον ειναι αρνητικο), αλλα η οθονη του δεν ειναι AMOLED και δεν εχει και IR sensors για την καλυτερη λειτουργια του moto x active display:

 

moto-x-pure-ir-sensor.gif

 

Φυσικα εχει κ μεγαλυτερη μπαταρια.

 

Οποτε πρεπει να δεις τι σε ενδιαφερει περισσοτερο:

η καλυτερη καμερα, microsd κ η μπαταρια ή οι αισθητα καλυτερες επιδοσεις (κ σε browsing και σε gaming κλπ);

 

Δεν μιλαμε για μια μικρη διαφορα του 5-10%, αλλα για μεγαλη. Γυρω στο 20-40% στον επεξεργαστη κ ακομα μεγαλυτερη στην καρτα γραφικων.

Eνδεικτικα, τετοια διαφορα δεν εχουν απο γενια σε γενια τα κινητα, δηλαδη οι φετινες ναυαρχιδες δεν εχουν τοσο μεγαλη διαφορε με τις περσινες οσο εχει το moto x 2014 με το moto x play.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξτε να δειτε,για να ειμαι είικρινης το κινητο χρησιμοποιω ΚΥΡΙΩΣ για youtube,browsing,social media και μουσικη.Οσον αφορα τα παιχνιδια,δεν ασχολουμαι και πολυ,και αν παιζω τοτε παιζω πιο απλα και οχι απαιτητικα(με το ζορι ενα asphalt 8)κυριως μικρα σε μεγεθος και emulators(pokemon κτλ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα το μονο που με κραταει απο το να παρω το moto x 2nd gen ειναι η μπαταρια του(γιατι με βολευει πιο πολυ το μικρο του μεγεθος εναντι του play)Μπορει να μου καποιος χρηστης πρωην ή νυν,αν η μπαταρια του ειναι οσο χαλια λενε τα reviews?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασικα το μονο που με κραταει απο το να παρω το moto x 2nd gen ειναι η μπαταρια του(γιατι με βολευει πιο πολυ το μικρο του μεγεθος εναντι του play)Μπορει να μου καποιος χρηστης πρωην ή νυν,αν η μπαταρια του ειναι οσο χαλια λενε τα reviews?

Oχι , δεν ειναι χαλια, εγω θα ελεγα οτι ειναι στο μεσο ορο των κινητων του 2014. (πρωην κατοχος)

Εντωμεταξυ, εχει βελτιωθει η αυτονομια του γιατι εχει παρει ηδη android 6.0 που εχει το feature doze για εξοικονομηση μπαταριας.

 

Αν ψαχνεις κορυφαια αυτονομια , δεν κανει το moto x 2nd gen. Αλλα δεν ειναι απογοητευτικο σε αυτον τον τομεα.

 

Btw, μπορεις να βρεις το moto x 2nd gen με 32gb στα ~250€ απο το amazon.de .

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι , δεν ειναι χαλια, εγω θα ελεγα οτι ειναι στο μεσο ορο των κινητων του 2014. (πρωην κατοχος)

Εντωμεταξυ, εχει βελτιωθει η αυτονομια του γιατι εχει παρει ηδη android 6.0 που εχει το feature doze για εξοικονομηση μπαταριας.

 

Αν ψαχνεις κορυφαια αυτονομια , δεν κανει το moto x 2nd gen. Αλλα δεν ειναι απογοητευτικο σε αυτον τον τομεα.

 

Btw, μπορεις να βρεις το moto x 2nd gen με 32gb στα ~250€ απο το amazon.de .

Εννοειται πως απο εκει θα το παρω.Μοθ το ειχες ξαναπροτεινει μαλιστα απλα η τιμη του ανεβηκε στα 300 δεν προχωρησα σε αγορα.Τωρα που επεσε ομως,το ξανασκεφτομαι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...