Προς το περιεχόμενο

χτυπημένο γατάκι, συμβουλές.


Silenzio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators

Όσοι είστε άσχετοι απο γάτες καλύτερα να μη συμμετέχετε! Έκανε ο άνθρωπος την καλή την κίνηση, ας μη φροντίσουμε να το στείλουμε "αδιάβαστο" το ζωντανό γράφοντας π@π@ριές, ναι? :)

 

Το ότι θα έσβηνα και σε ένα τέτοιο topic μηνύματα ...δεν το περίμενα ομολογώ!

 

Ontopic: Βρες έναν σοβαρό κτηνίατρο για να περιποιηθεί την ουρά ή όπου έχει ανοιχτές πληγές και δε νομίζω να έχει κανένα πρόβλημα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαζαρος Καρανάσιος στη Γλυφαδα στην Ανδρέα Παπανδρέου εχω ακουσει καλα λογια, ειναι νεος ανθρωπος που απ ο,τι εχω δει στο fb συνεργάζεται γι αδεσποτακια. Λογικα θα σου κανει καλη τιμη

 

Ψάξτε τον μηπως μπορέσετε κι αυριο να επικοινωνήσετε.

 

Η ουρα ισως θελει ακρωτηριασμό αναλογως το τραύμα. Σιγουρα παντως θα θελει καθαρισμα και αντιβιωση.

 

Μπραβο σου που το μάζεψες!!!!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αυτό είναι γατάκι τα ενήλικα πως λέγονται;..

Κρίμα για τα τραύματα του. Μπράβο σου που το μαζέψες αν είχες χώρο. Μου θυμίσες ένα γατί που είχε η Αντζελίνα Τζολί σε μια ταινία και είχε ένα μάτι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου εμεις τα Χριστούγεννα που είχαμε πρόβλημα με το γατί του κολλητού μου πήγαμε εδω

http://www.attikovet.gr/

πρωτη φορά ήταν που πηγαμε εκει, αναγκαστικά καθώς δεν βρίσκαμε άλλους, δεν ξερω αμα ειναι καλοί αλλα είναι ανοιχτοί όλο το 24ωρο

Στο τηλέφωνο δεν απαντούσαν να ξέρεις περιέργες ώρες, εμεις πήγαμε στισ 8 το πρωι 25/12..

ελπιζω τα καλύτερα για το γατάκι, μπράβο σου που ενδιαφέρθηκες

Αν δεν βγάλεις άκρη στείλε μου αν θες ενα ΠΜ να σου στείλω μιας φίλης κτηνιάτρου το τηλ. μήπως και σε βοηθήσει

 

 

ΥΓ. Δες και εδω ισως

http://www.adespoto.gr/index.php?option=com_content&id=2402:24ora-ktiniatreia-gia-tyxon-anagki&catid=141:ygeia-ton-zoon&Itemid=111

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα,

 

τον ξύπνησα 10.00 έφαγε λίγο και ήπιε νερό και ξαναξάπλωσε. (το βράδυ το είχα σκεπάσει με ένα μπλουζάκι και δε το ενόχλησε, το ήθελε από ότι κατάλαβα.

έκανα και άνοιγμα στο κουτί αν θέλει να βγει, αν και ακούνητο είναι  σηκώθηκε μόνο για να φάει στα 4 πόδια αλλά με δυσκολία..

post-112914-0-89669700-1455442700_thumb.jpg

post-112914-0-76261300-1455442712_thumb.jpg

post-112914-0-97473700-1455442745_thumb.jpg

post-112914-0-40937300-1455442761_thumb.jpg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα

 

Τα ματάκια εχουν προβλημα; Τα βλεπω λιγο περιεργα, σα να μη τα ανοιγει καλα. Αν μπορεις να παρεις φυσιολογικο ορο να του τα καθαρίσεις με λιγο βαμβάκι θα τον ανακουφισει!!

Αλλιως αν εχεις , καντα με χαμομηλι (αφου θα το αφησεις βεβαια να κρυωσει λιγο)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως θα το έλεγα αυτό με τα ματάκια του, ειδικά το ένα δε το ανοίγει τελείως, πρέπει να έχω φυσιολογικό ορό, θα το κάνω αυτό με το βαμβάκι (δε το σκέφτηκα καθόλου σαν ενέργεια), σε ευχαριστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έγινε ένεση αντιβίωσης δε πιστεύω να πάθει μόλυνση,έκανες αρκετά για το ζωάκι και αυτό είναι σημαντικό γιατί λίγοι θα έδιναν σημασία.

Δώστου λίγες μέρες ακόμη πριν ξαναπάς σε κτηνίατρο,όσο τρώει μην ανησυχείς όπως είπε και ο Lucifer.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.facebook.com/groups/295214823994415/

 

Βάλε και εδώ γιατί ασχολούνται αποκλειστικά με γάτες επίσης κάλο είναι να κάνεις και καμιά ανακοίνωση μην είναι κανενός το γατί και το ψάχνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αύριο θα ρωτήσω εδώ στο Δήμο (όπως μου είπαν ολες οι φιλοζωικες που απάντησαν) και επίσης είναι και μία κτηνίατρος στη νεα μάκρη (πέφτει μακρυά βέβαια) αλλά μας ειπε η φιλοζωική Μαραθώνα οτι συνεργάζεται μαζί τους και θα καλύψει τα έξοδα..

 

δυστυχώς το πίσω πόδι έχει μεγάλο τραύμα και δε το κινεί κανονικά, εκεί μάλλον θέλει χειρουργείο, το σέρνει κάπως θα έλεγα αν και το πατάει κιόλας...δε ξέρω πως να το εξηγήσω..

 

μου είπε ο πατέρας μου ότι τον είχε δει (είπε οτι είναι γάτος)  στη γειτονια αρκετές φορές, είναι αδέσποτο λογικά, αλλιώς δε θα είχε κάποιο κολλάρο ?

 

σήμερα το μεσημέρι έφαγε με μεγαλύτερη όρεξη θα έλεγα, αλλά βλέπω τα ματάκια του ότι είναι υγρά, επίσης πήρα βαμβάκι και φυσιολογικό ορό και προσπάθησα να του καθαρίσω τα μάτια, δυστυχώς έχει ξεραθεί μια ουσία κόκκινη σκούρα σχεδόν μαύρη είναι και δε βγαίνει με τίποτα, προσπαθούσα αρκετή ώρα και έβγαλα λίγα κομματάκια αλλά ψιλοαντιδρούσε όταν πήγαινα να του βγάλω τα κομμάτια..

 

επίσης η μάνα μου θεωρεί ότι είναι προχωρημένης ηλικίας αλλά εγω δε ξέρω να το ξεχωρίσω αυτό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου είπε ο πατέρας μου ότι τον είχε δει (είπε οτι είναι γάτος)  στη γειτονια αρκετές φορές, είναι αδέσποτο λογικά, αλλιώς δε θα είχε κάποιο κολλάρο ?

Δεν παίζει κανένα ρόλο αυτό! Μπορεί κάποιος να το έχει ελεύθερο να βολτάρει, μπορεί να το έχει σε άυλη! Χάιδεψε το λίγο στο λαιμό και στο στήθος να δεις αν έχει τσιπάκι, είναι πολύ εύκολο να το καταλάβεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αύριο θα ρωτήσω εδώ στο Δήμο (όπως μου είπαν ολες οι φιλοζωικες που απάντησαν) και επίσης είναι και μία κτηνίατρος στη νεα μάκρη (πέφτει μακρυά βέβαια) αλλά μας ειπε η φιλοζωική Μαραθώνα οτι συνεργάζεται μαζί τους και θα καλύψει τα έξοδα..

 

δυστυχώς το πίσω πόδι έχει μεγάλο τραύμα και δε το κινεί κανονικά, εκεί μάλλον θέλει χειρουργείο, το σέρνει κάπως θα έλεγα αν και το πατάει κιόλας...δε ξέρω πως να το εξηγήσω..

 

μου είπε ο πατέρας μου ότι τον είχε δει (είπε οτι είναι γάτος)  στη γειτονια αρκετές φορές, είναι αδέσποτο λογικά, αλλιώς δε θα είχε κάποιο κολλάρο ?

 

σήμερα το μεσημέρι έφαγε με μεγαλύτερη όρεξη θα έλεγα, αλλά βλέπω τα ματάκια του ότι είναι υγρά, επίσης πήρα βαμβάκι και φυσιολογικό ορό και προσπάθησα να του καθαρίσω τα μάτια, δυστυχώς έχει ξεραθεί μια ουσία κόκκινη σκούρα σχεδόν μαύρη είναι και δε βγαίνει με τίποτα, προσπαθούσα αρκετή ώρα και έβγαλα λίγα κομματάκια αλλά ψιλοαντιδρούσε όταν πήγαινα να του βγάλω τα κομμάτια..

 

επίσης η μάνα μου θεωρεί ότι είναι προχωρημένης ηλικίας αλλά εγω δε ξέρω να το ξεχωρίσω αυτό..

 

Πολλά θέματα φαίνεται οτι έχει το γατί, ελπίζω να το πας το συντομότερο σε κτηνίατρο και να μας πεις τα νέα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...