Προς το περιεχόμενο

Αναφορά διπλών λογαριασμών


glazos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας , εδώ και κάποιους μήνες χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση το section με της αγγελίες του insomnia, ως αποτέλεσμα αυτής της καθημερινότητας πολλές φορές έχω κάνει αναφορά σε αγγελίες χρηστών που διαθέτουν πολλούς λογαριασμούς.

Οι περισσότερες φορές όμως καταλήγουν με τον χρήστη που διατηρεί του πολλαπλούς λογαριασμούς να χάνει μόνο τον πρόσφατο του λογαριασμό και να διατηρεί αυτόν με τις περισσότερες αξιολογήσεις πράγμα

που αντιβαίνει την παράγραφο 11 του κανονισμού αγγελιών

"11. Τέλος, υπενθυμίζεται ότι κάθε μέλος μπορεί να διατηρεί μόνο έναν λογαριασμό στο insomnia.gr. Σε περίπτωση που διαπιστωθεί ότι μέλος διατηρεί περισσότερους του ενός λογαριασμούς, θα αποκλείονται δια παντός όλοι οι λογαριασμοί και θα αφαιρούνται οι τυχόν δημοσιευθείσες αγγελίες."

 

Έχει αλλάξει κάτι στον κανονισμό?

Υπάρχει επιείκεια σε συγκεκριμένους χρήστες ?

 

Ευχαριστώ πολύ.  

Εαν το ποστ μου βρίσκεται σε λάθος section με συγχωρείται και παρακαλώ να μετακινηθεί 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα τον μοδεράτορα, ανάλογα το άτομο που ανήκει ο λογαριασμός.

 

Σε περίπτωση χρήστη που κυνηγούσα έπρεπε να κάνει 8ο λογαριασμό και να γίνει αναφορά για να φύγει και ο πρωτότυπος. Σε γνωστό σβήστηκαν και τα δυο προφίλ παρότι ήτανε ενεργό μέλος στο φόρουμ.

 

Και εμένα θα με ενδιέφερε μια απάντηση αν και προσωπικά δεν με αφορά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσως μια αλλαγή στους κανόνες με την πρόταση "δύναται να διαγράψει κτλ κτλ" να ήταν πιο αρμόζουσα  

και να επέτρεπε και σε άλλους να εκμεταλλευτούν την επιείκεια του κάθε moderator... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γνωριζετε και οι δυο οτι θα κλειδωσει, ετσι;;. Και καλα εσυ Sheo ,αλλα το παληκαρι για newbie(το αβαταρ το λεει) , τον βρισκω πολυ ψαγμενο.... Ισως το εχει περασει απο το "πετσι" του , που λεμε. Γι'αυτο και γραφει μαλλον " να επετρεπε και σε αλλους να εκμεταλλευτουν..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει, δεν το προσεξα.

 

Ναι περιμενω να παει για διαγραφη αλλα δεν νομιζω να ενοχλει κανεναν να συζητουμε σε πολιτισμενο επιπεδο μεχρι τοτε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Σε γνωστό σβήστηκαν και τα δυο προφίλ παρότι ήτανε ενεργό μέλος στο φόρουμ.

 

 

Με σκότωσαν γιατί τους αγαπούσα..γιατί τους είχα σαν μικρό παιδί. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει, δεν το προσεξα.

Ναι περιμενω να παει για διαγραφη αλλα δεν νομιζω να ενοχλει κανεναν να συζητουμε σε πολιτισμενο επιπεδο μεχρι τοτε.

Δεν θα ειναι η πρωτη φορα Sheo που νημα "πολιτισμενου επιπεδου" θα διαγραφει.... Οχι απλα θα κλειδωσει....
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γνωριζετε και οι δυο οτι θα κλειδωσει, ετσι;;. Και καλα εσυ Sheo ,αλλα το παληκαρι για newbie(το αβαταρ το λεει) , τον βρισκω πολυ ψαγμενο.... Ισως το εχει περασει απο το "πετσι" του , που λεμε. Γι'αυτο και γραφει μαλλον " να επετρεπε και σε αλλους να εκμεταλλευτουν..."

Είμαι ενεργό μέλος σε πολλά φόρουμ και σε κάποια από αυτά και mod και μου έκανε εντύπωση αυτή η "επιλεκτική" ενέργεια

γιαυτό και άνοιξα αυτό το νήμα, δεν έχω σκοπό ούτε να προσβάλω ούτε να το παίξω αλλά και ούτε να δημιουργήσω πρόβλημα

σε κανέναν και ιδιαίτερα στην ομάδα διαχείρισης . Εαν είμαι επικριτικός είναι λόγο πικρίας που εγώ σαν μέλος πιστεύω ακολουθώ τους κανονισμούς και έχω την εντύπωσή ότι αυτοί που δεν τους ακολουθούν δεν συνετίζονται με βάση τους Δημόσιους κανονισμούς του φόρουμ.                             

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως εισαι τοσο σίγουρος οτι όντος οι λογαρασμοι ανήκουν στο ιδιο ατομο, χωρις την τεχνικη υποστηριξει που εχουν οι διαχειριστες του φορουμ.Ισως τα στοιχεια δειχνουν κατι αλλο απο αυτο που υποθέτεις εσυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως εισαι τοσο σίγουρος οτι όντος οι λογαρασμοι ανήκουν στο ιδιο ατομο, χωρις την τεχνικη υποστηριξει που εχουν οι διαχειριστες του φορουμ.Ισως τα στοιχεια δειχνουν κατι αλλο απο αυτο που υποθέτεις εσυ.

Σίγουρος δεν είμαι ούτε για τον ποπό μου ... ΑΛΛΑ όταν οι άλλος αναφέρει "δείτε και αξιολογήσεις στους άλλους λογαριασμούς μου" και δίνει λινκ ή φωτογραφίες είναι ηλίου φαεινότερο νομίζω.      

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε συ φιλε μου... Και εγω εχω αναφερει ισαμε 50 τετοιους λογαριασμους απο τις αγγελιες και με αποδειξεις(μπορω να σε καλεσω σαν third person στις συνομιλιες με μοντ), αλλα δεν καταλαβαινω γιατι κοπτεσαι τοσο που το κανεις θεμα.... Κανε την αναφορα σου, κλεισε τον λογαριασμο του και οκ.... Το οτι το ψαχνεις τοσο πολυ δεν καταλαβαινω.... Υποστηριζω οτι εχεις "καει" , γι'αυτο τοση επιμονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε συ φιλε μου... Και εγω εχω αναφερει ισαμε 50 τετοιους λογαριασμους απο τις αγγελιες και με αποδειξεις(μπορω να σε καλεσω σαν third person στις συνομιλιες με μοντ), αλλα δεν καταλαβαινω γιατι κοπτεσαι τοσο που το κανεις θεμα.... Κανε την αναφορα σου, κλεισε τον λογαριασμο του και οκ.... Το οτι το ψαχνεις τοσο πολυ δεν καταλαβαινω.... Υποστηριζω οτι εχεις "καει" , γι'αυτο τοση επιμονη

Το νήμα το άνοιξα γιατί ΔΕΝ κλείνει ο λογαριασμός του εκάστοτε παραβάτη αν κλείνει ,κλείνει μόνο ο ένας και αν κλείσουν και οι δυο αυτός με τις πολλές αξιολογήσεις επιστρέφει μετά από λίγες μέρες. Κόπτομαι λοιπόν γιατί και εγώ περιορίζομαι στον αριθμό αγγελιών

ανά βδομάδα και περιορίζομαι γιατί σέβομαι τους κανόνες αν δεν ισχύουν για όλους θα ήθελα  να   μάθω με ποια κριτήρια γίνεται ο διαχωρισμός για να δω εάν μπορώ και εγώ να επωφεληθώ αυτών ή και να κατανοήσω καλύτερα την λειτουργία του φόρουμ.  

 

Διάβασε και την πρώτη ανάρτησή μου ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μια απορία μόνο γιατί δεν βλέπω να το έχεις αναφέρει σε κάποιο post μέχρι τώρα και γιατί δεν είναι αυτονόητο ότι το κάνει κάθε χρήστης του forum (για την ακρίβεια ελάχιστοι απο την δικιά μου εμπειρία)...

 

Report/αναφορά έκανες στην αγγελία ή στο account?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν αυτός είναι τρόπος λειτουργίας του φόρουμ τότε να το πράξω και να διαγράφει και το νήμα γιατί ο σκοπός του θα

έχει πληρωθεί . Αυτή  είναι η λειτουργία? Μπορείς να με παραπέμψεις σε κάποιο κανονισμό ή παλαιότερο νήμα που κατέληξε

σε τέτοιου είδους επικοινωνία με μοντς?

Ευχαριστώ                 


Μια απορία μόνο γιατί δεν βλέπω να το έχεις αναφέρει σε κάποιο post μέχρι τώρα και γιατί δεν είναι αυτονόητο ότι το κάνει κάθε χρήστης του forum (για την ακρίβεια ελάχιστοι απο την δικιά μου εμπειρία)...

Report/αναφορά έκανες στην αγγελία ή στο account?

αγγελία πάντα και αναφέροντας στο κείμενο  λινκ όλων των λογαριασμών και quote από την αγγελία  για να βγάζει νόημα ο μοντ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...