Προς το περιεχόμενο

Αναφορά διπλών λογαριασμών


glazos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Φαντάζομαι ότι είτε δεν θα την είδαν μέσα στο χάος, είτε θα ξεχάστηκε, σίγουρα πάντως δεν παίζει επιείκια στα ταυτόχρονα πολλαπλά accounts. Επιείκια πέφτει στο να αφήσουν πχ 1 perma banned user να κάνει ένα new account αργότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φαντάζομαι ότι είτε δεν θα την είδαν μέσα στο χάος, είτε θα ξεχάστηκε, σίγουρα πάντως δεν παίζει επιείκια στα ταυτόχρονα πολλαπλά accounts. Επιείκια πέφτει στο να αφήσουν πχ 1 perma banned user να κάνει ένα new account αργότερα...

όχι, έχω δει account από δικό μου report να μην είναι διαθέσιμο και μετά απο κάποιο διάστημα να είναι και με όλες τις αξιολογήσεις, βεβαία το δεύτερο με τις

μηδενικές ή λίγες αξιολογήσεις έμεινε ανενεργό...

Επεξ/σία από glazos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και μπορεί να υπάρχει επιλεκτικό κλείσιμο κατά την κρίση των mods. 

Δικό τους είναι το site, ότι θέλουν κάνουν. Και εγώ και εσύ, αν είχαμε το site, φυσικά και θα επιτρέπαμε στον κάθε κολλητό μας / συγγενή μας να έχει και 2 και 10 λογαριασμούς επειδή πολύ απλά θα ήταν δικό μας

5 χρόνια τώρα ενεργό μέλος και κυρίως στις αγγελίες, ξέρω σχεδόν όλα τα διπλότριπλα accounts των "γνωστών" μελών.

Ποτέ δεν έκανα αναφορά, δεν ήταν δουλειά μου, ούτε θα κάνω τον ρόλο του καρφιού.

Δουλειά των mods του section των αγγελιών είναι να αφιερώνουν ώρες την μέρα να τα βρίσκουν. Εγώ γιατί τα καταλαβαίνω δηλαδή, όντας τρίτος..;

Δεν θα πάρεις τις απαντήσεις που ζητάς, ειδικά σε ένα νευραλγικό και χιλιοειπωμένο θέμα όπως αυτό.

όσο για το account με τις πολλές θετικές, είναι στην υποκειμενική επιοίκεια του καθενός.

Άμα δε είναι και "γνωστό", της δουλειάς, όπως προανέφερα μέλος, δεν πρόκειται να το σβήσουν.

Βγάζουν ψωμί εμποράκηδες απτο insomnia με καθημερινές "επιδοτήσεις" κινητών των 600 ευρώ ... άσε.... μην το ψάχνεις..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι δεν το βρίσκω φυσικό, καταλαβαίνω τον τρόπο που το λες αλλά για όλα υπάρχει λύση και όλα μπορούν να γίνουν με λίγη διακριτικοτητα. Δικό τους είναι ναι (κάποιον εξ αυτών) αλλά έχουν θέσει κάποιους όρους χρήσης με συγκεκριμένη διατύπωση και αναφέρουν και το αποτέλεσμα όταν δεν υπάρχει συμμόρφωση, όπως αναφέρω και πριν μια διαφορετική σύνταξη θα ήταν ίσως πιο γόνιμη. Δουλειά σου δεν ήταν αλλά αφού υπάρχει το κουμπάκι της αναφοράς κάποιο λόγο θα έχει, δεν μπορείς να τα περιμένεις όλα από τους μοντς δεν είναι η δουλειά τους να διαβάζουν ότι ανεβάσει ο καθένας μας και να το φιλτράρουν ώρες, προφανώς από χόμπι το κάνουν και επειδή θέλουν να δώσουν κάτι παραπάνω. Διαφωνώ μαζί σου γιατί και δουλειά τις πυροσβεστικής είναι να σβήνει φωτιές αλλά δεν μπορεί να έρθει σπίτι σου αν δεν την φωνάξεις για να μην γίνεις καρφί.. Αλλά και αυτό άποψη μου είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τεράστια φαντασία έχετε μερικοί (και κάποιοι άλλοι βρίσκετε ευκαιρία να πείτε τον ...πόνο σας)!

 

Επι της ουσίας: Να κάνετε πάντα αναφορές για πολλαπλούς λογαριασμούς ακόμη κι αν δείτε πως απενεργοποιήθηκε ένας αλλά παρέμειναν κι άλλοι ενεργοί. Δεν καθόμαστε να ψάχνουμε για ώρες στις αγγελίες κλπ για να βρούμε πόσους λογαριασμούς έχει ένας χρήστης. Αν οι λογαριασμοί έγιναν σε συντομο χρονικό διάστημα από την ίδια ip ή αν ο χρήστης έχει βάλει το ίδιο τηλέφωνο σε 5 διαφορετικά accounts, σαφώς είναι πιο εύκολο να εντοπιστούν όλοι. Σε διαφορετική περιπτωση είναι λογικό να ξεφύγουν κάποιες  περιπτώσεις. 

 

Σε αυτές τις περιπτώσεις στηριζόμαστε στη βοήθεια των άλλων μελών που υποβάλλουν αναφορές κλπ.

 

Απλό δεν είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή δεν συμβαίνουν τα ως άνω αναφέρω? Μου την έδωσε και είπα να γράψω τον πόνο μου? ή ο πρόλογος σου είναι άσχετος με την πρώτη ανάρτηση του νήματος μου ? Πως θα συνεχίσει ένα μέλος να αφιερώνει λίγο από τον χρόνο για να βοηθήσει τον εαυτό μεν αλλά χωρίς αντίκτυπο? Στο τελευταίο μέρος της απάντησης σου συμφωνώ απόλυτα όπως γράφω και στην προ τελευταία ανάρτηση μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δηλαδή δεν συμβαίνουν τα ως άνω αναφέρω? Μου την έδωσε και είπα να γράψω τον πόνο μου? ή ο πρόλογος σου είναι άσχετος με την πρώτη ανάρτηση του νήματος μου ? Πως θα συνεχίσει ένα μέλος να αφιερώνει λίγο από τον χρόνο για να βοηθήσει τον εαυτό μεν αλλά χωρίς αντίκτυπο? Στο τελευταίο μέρος της απάντησης σου συμφωνώ απόλυτα όπως γράφω και στην προ τελευταία ανάρτηση μου.

 

 

Να, βλέπεις γιατί δεν πρέπει να απαντάω public σε τέτοια posts? :P

 

Σου έκανα πουθενά quote και το πήρες προσωπικά? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να, βλέπεις γιατί δεν πρέπει να απαντάω public σε τέτοια posts? :P

 

Σου έκανα πουθενά quote και το πήρες προσωπικά? 

Οοοοοοοοοοχι , αλλά το νήμα είναι "δικό μου" και είδα mod να απαντά (hallelujah moment! :P ) και πίστευα οτι θα έπαιρνα απάντηση εγώ και όχι οι "hijackers"  γιαυτό απάντησα προσωπικά. :D :D

Με συγχωρείς λοιπόν και περιμένω και εγώ μια απάντηση public ή σε pm  και σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου. 

(Νομίζω ότι κάπου  διάβασα ότι δεν επιτρέπονται υποδείξεις ή κριτική σε mods public, και νομίζω οτι το νήμα "ίσως" να εμπίπτει και στις δυο κατηγορίες so.....   :(  )               

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Οοοοοοοοοοχι , αλλά το νήμα είναι "δικό μου" και είδα mod να απαντά (hallelujah moment! :P ) και πίστευα οτι θα έπαιρνα απάντηση εγώ και όχι οι "hijackers"  γιαυτό απάντησα προσωπικά. :D :D

Με συγχωρείς λοιπόν και περιμένω και εγώ μια απάντηση public ή σε pm  και σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου. 

(Νομίζω ότι κάπου  διάβασα ότι δεν επιτρέπονται υποδείξεις ή κριτική σε mods public, και νομίζω οτι το νήμα "ίσως" να εμπίπτει και στις δυο κατηγορίες so.....   :(  )               

 

 

Έχω απαντήσει ήδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω απαντήσει ήδη.

Δεν πιστεύω ότι έδωσες μια συγκεκριμένη απάντηση στο γιατί συμβαίνει οτι συμβαίνει και μια ποια κριτήρια γίνεται ο διαχωρισμός

παρά μόνο παροτρύνσεις για το ότι πρέπει να συνεχίσω τα report έχουν δεν έχουν τα προβλεπόμενα από κανονισμούς  αποτελέσματα.

Εφόσον αυτή είναι η απάντηση δεν νομίζω οτι θα ήταν γόνιμο να συνεχίσω να ερωτώ τα ίδια και τα ίδια επαναλαμβάνοντας την αρχή του νήματος.

Οπότε αυτά από έμενα  και ευχαριστώ όλους σας  για τον χρόνο σας!!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...