Προς το περιεχόμενο

Χ58- Χeon owners club


arrows

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν λες near stock?

Να υποθεσω κανεις πισω  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:  απλα γιατι παιζουμε ιδιο team ή .....

Δες το σαν αθλητικό πνεύμα. :)

 

Aπλά με πονάει να αφήσω την παράξενη dfi για μια mainstream X58. Δεν ξέρω τι να κάνω.

 

 

Σαν να χωρίζω μια σκύλα, ασυνεννόητη, αλλά και βιτσιόζα γκόμενα για να πάω σε μια συνηθισμένη καλή κοπελίτσα...  :ph34r: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 476
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δες το σαν αθλητικό πνεύμα. :)

 

Aπλά με πονάει να αφήσω την παράξενη dfi για μια mainstream X58. Δεν ξέρω τι να κάνω.

 

 

Σαν να χωρίζω μια σκύλα, ασυνεννόητη, αλλά και βιτσιόζα γκόμενα για να πάω σε μια συνηθισμένη καλή κοπελίτσα...  :ph34r: 

Γιατί δεν κρατάς και τις 2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν κρατάς και τις 2?

Θα τις κρατήσω αλλά έχω ένα θέμα.

 

Θέλω ένα pc για HTPC στο πατρικό να βλέπει ο γέρος ταινίες, ένα semi workstation για την δουλειά-υπολογιστής κύριος, και ένα υπολογιστή για κανα παιχνιδάκι και browsing για τον πατέρα μου.

 

Ε αν του δώσω τον εξαπύρηνο θα δουλέυει ρελαντί όλη μέρα (είναι τώρα με core 2 quad q9400 και είναι χαλαρός)

 

Αν βάλω τον εξαπύρηνο για τανίες τσάμπα τον αγόρασα και το ρεύμα που θα καίει.

 

Αλλά ο μικρός ΧΕΟΝ με την dfi, η μητρική είναι τόσο στριμμένη όσο είναι καλή που για να την φέρεις βόλτα θέλει γνώσεις. (πχ δουλεύει άψογα αλλά αν την βγάλεις απο την πρίζα μετά θέλει reaseat οι μνήμες ή οι κάρτες γραφικών για να μπουτάρει αλλιώς δεν βλέπει πληκτρολόγιο o.O ) οπότε δεν είναι να τους την δώσω, τους λυπάμαι. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τον πατέρα μου τον βόλεψα με q6600 και 4gb ram (dell optiplex 745). Πολλά θέλει ο δικός σου :P

Κράτα το 771 για backup δεύτερο και ψάξε για used combo X58/X79 και θα το έχεις δίπορτο...(εννοώ την πουτάνα και το καλό κοριτσάκι :lol: )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια x58 και εναν 4πυρηνο xeon που κυκλοφορανε εδω μεσα ανετα κανεις πισακι για τον πατερα σου για ταινιες ή παιχνιδια! Αν βρεις combo ακομα καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια x58 και εναν 4πυρηνο xeon που κυκλοφορανε εδω μεσα ανετα κανεις πισακι για τον πατερα σου για ταινιες ή παιχνιδια! Αν βρεις combo ακομα καλυτερα.

Τα έχω ήδη μωρέ τα 3 συστήματα. Απλά λέω τι να κρατήσω και τι να του δώσω :P

 

Αλλά μάλλον θα βάλω το 6πυρηνάκι αν βγει καλό εδώ για κύριο ;)

 

Να έβρισκα καμια τέτοια... 

http://www.tomshardware.com/reviews/x58-motherboard-i7,2164-4.html

Image_00.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μεινει στο x58 ακομα και εγω ρε παιδια.Παντως για σοκετ 7ετιας μια χαρα αντεχει ακομα.ΕΙδικα εσεις που εχετε 6πυρηνους πανω με ενα καλο overclock πιανετε επιδοσεις sandy και ivy bridge i7 στα στοκ ρολογια τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...