Προς το περιεχόμενο

Χ58- Χeon owners club


arrows

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και βέβαια θα πας σε amd γιατί έχουν 8 πυρήνες ενώ ένας ι7 έχει 4, άρα ο amd είναι 50% γρηγορότερος και ποιο φθηνός

 

:P

100%, σε παρακαλώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 476
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κρίμα είναι να γίνει vs το θέμα παιδιά.

Ελα ρε, μεταξύ μας είμαστε.

 

Είναι μέχρι να έρθει το παλιό αρχιτρολλ, που θα γίνει μπουρδέλο εδώ μέσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειμαι με intel dx58so και λεω να μπω και εγω στο club (αμα με δεχεστε :-D ) αλλα δεν εχω βρει ακρη αμα σηκωνει τη σειρα χ.Λιγο που googlara δεν βρηκα καθαρη απαντηση για χ56χχ ενω τον χ5570 τον υποστηριζε στο τελευταιο bios τον εξαφανησαν απο τη λιστα υποστηριξης.Ξερει κανεις γιατι λεφτα για πειραματα δεν παιζουν.

Καλησπερα το συγκεκριμενο mobo ειναι με το τελευταιο που θα επρεπε να ασχολξηθεις με xeon, δεν υποστηριζονται δυστυχως το ειχα για δυο μηνες οταν μου εσκασε το vrm του evga x58 sli και με το τελευταιο bios ειτε με τον xeon l5639 ειτε με το x5659 δεν ενοιξε καν ισως με επιφυλαξη να δουλευει με καποιον της σειρας w αλλα δεν αξιζει το ρισκο κατα την γνωμη μου αφου η μητρικη αυτη ουτε να κλοκαρει μπορει με το ηλιθιο failsafe watchdog

Γνωριζουμε τις δυνατοτητες της πλατφορμας και οταν κλοκαρισμενη παιζει στα επιπεδα haswell-e στην στοκ συχνοτητα του σε multi ενω και σε single core ειναι αρκετα δυνατη καμμια σχεση με οτιδηποτε απο amd προτεινω εαν εμφανιστει ο οποιοσδηποτε πικραμενος γιΑ να ποσταρει μπαρμπουτσαλα να μην του απαντησει κανεις ωστε να διατηρηθει το θεμα σε ενα επιπεδο τετοιο ωστε να εχει χρησιμες πληροφοριες για οσους ενδιαφερονται και να μη γινει αλλο ενα ονε vs another thread οπου παιδακια ποσταρουν απλα για να χανουν την ωρα τους

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Sheogorath, βρήκα κάτι παλιές φωτο απο την μητρική που σου αρέσει

02_zpsxtpfwg5h.jpg

 

01_zpsepqjulsi.jpg


Eχει πολύ υλικο,http://www.overclock.net/t/1489955/official-x58-xeon-club, και πληροφορίες απλά είναι σε thread και λιγο χαοτικό, αν ψάχνεται και βρίσκεται κάτι χρήσιμο ας το ποστάρουμε εδώ


Δυστυχώς η συγκεκριμένη lanparty δεν εχεί κάποιο bios που να υποστηρίζει τα microcodes των xeon της σειράς Χ56,,, μόνο με moddified bios, αντίθετα βρήκα να αναφέρουν οτι δουλεύει κανονικά με όλους της σειράς W....

Απο όσο θυμάμαι επίσης ήταν αρκετά ιδιότροπη, δεν είχε κάποιο recovery απο bios bad flash, είχε ασυμβατότητες τότε με αρκετούς απο τους ssd που έβγαιναν όπως ο core ssd που για να τον δεί με bios update έγινε δυνατό, Α και το σημαντικότερο αν έκανες το λάθος να φλασάρεις bios έχοντας ξεχάσει oced settings απλά ΤΕΛΟΣ bricked

Kαι για την evga εκείνη την εποχή 3Χ SLI είχα πολλά rma με τηγανισμένα τα mosfet του vrm πολλέσ φορές η ψυκτρούλα ήταν της πλάκας, Γενικά σε χ58 h asus είναι απλά κορυφή, γνώμη δεν έχω για τις asrock αφού δεν μου ετυχε καμμία να περιεργαστώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Sheogorath, βρήκα κάτι παλιές φωτο απο την μητρική που σου αρέσει

02_zpsxtpfwg5h.jpg

 

01_zpsepqjulsi.jpg

Eχει πολύ υλικο,http://www.overclock.net/t/1489955/official-x58-xeon-club, και πληροφορίες απλά είναι σε thread και λιγο χαοτικό, αν ψάχνεται και βρίσκεται κάτι χρήσιμο ας το ποστάρουμε εδώ

...

6c0.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...