Προς το περιεχόμενο

Χ58- Χeon owners club


arrows

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιλαμε για παρελθόντα χρόνο μιας και τωρα είμαι σε χ99 αλλ'οχι 24/7 ήταν στα 4,35 με 1,35vcore kai 2800mhz uncore

 

Bρήκα και φωτο

WP_0004322_zps7f9687c4.jpg

Τον εστυψες κανονικά όμως έτσι;Πάντως και γ@μω τα τσιπάκια είχες για να φτάσεις 5ghz
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ηρθε η ωρα να κανω OC τον Χ5650, εχει κανεις να προτεινει κανενα καλο guide για overclocking Xeon σε ASUS P6X58D Premium?

Εχω βρει για i7, για τον Xeon ισχυουν τα ιδια?

 

 

Ακυρο, υπαρχει νημα επι τουτου

Επεξ/σία από SpirosZ68
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαζευω και γω να παρω το τελευταιο κομματι του skylake build (i5 6600k). Προς το παρων κραταω το x58 αλλα στο μελλον σκεφτομαι να το δωσω μπας και παρω καμια καρτα γραφικων την προκοπης για το skylake. Παντως πολυ δυσκολα να το διωξω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικό... ανίκητη η έλξη ενός αστραφτερού νέου κουτιού με ένα σωρό καλούδια (αλλά ελάχιστη ουσία ;) αν δεν ήμασταν ψωνισμένοι με τη νέα τεχνολογία και τα καλούδια δεν θα γράφαμε στο insomnia....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις ενα δικιο, ομως η τεχνολογια σε ωθει στο καινουριου! Η μεγαλη καταναλωση και η έλλειψη usb 3.0, sata 6gb απο την δικια μου x58 ειναι ενα μειον. Αν ειχα καλυτερη motherboard ισως και να ξανασκεφτομουν το skylake! Οπως και να εχει ειναι 7 χρονια "εξελιξης". Εγω ψιλοχορτασα με την x58. Τωρα να δουμε τι πουλια θα πιασουμε με την z170!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Μου την βιδωσε ομως και κανω συστημα ΑΜ1... :P

Χαχαχαχα είσαι έλεος ;)

Κατανάλωση δεν μπορώ να καταλάβω πως είχες τόσο; Στην τελική αν παίξεις χαμηλά είσαι στο TDP του 4690K μέχρι τα 3800-4000 και μετά από εκεί πας λίγο πάνω.

Και καλοριφέρ έπαιζε μαζί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...