Προς το περιεχόμενο

Vodafone Tv & Netgear WiFi Modem/Router AC750 D6000


nick_mantas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας φίλοι μου έχω το router Netgear WiFi Modem/Router AC750 D6000 και αυτοί από την Vodafone μου έχουν δώσει το ZTE ZXHN Η108Η V2.5 και το θεωρώ πολύ κατώτερο από το Netgear, με το Netgear έχω + 1Mbps τουλάχιστον στην γραμμή μου το θέμα είναι ότι στην καινούργια προσφορά η vodafone για το Vodafone Videoclub TV που έβαλα δεν με αφήνει να χρησιμοποιήσω το Netgear. Υπάρχει κάποιος τρόπος να χρησιμοποιώ το Netgear ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας φίλοι μου έχω το router Netgear WiFi Modem/Router AC750 D6000 και αυτοί από την Vodafone μου έχουν δώσει το ZTE ZXHN Η108Η V2.5 και το θεωρώ πολύ κατώτερο από το Netgear, με το Netgear έχω + 1Mbps τουλάχιστον στην γραμμή μου το θέμα είναι ότι στην καινούργια προσφορά η vodafone για το Vodafone Videoclub TV που έβαλα δεν με αφήνει να χρησιμοποιήσω το Netgear. Υπάρχει κάποιος τρόπος να χρησιμοποιώ το Netgear ?

παρομοιο θεμα για να καταλαβεις πανω κατω τι παιζει

http://www.insomnia.gr/topic/601302-vodafone-iptv/

 

η μια λυση θα ηταν να προσπαθησεις να σεταρεις το Iptv στο Netgear.

το δευτερο να βαλεις το netgear σαν ρουτερ αν μπορει να παιξει και το zte σε bridge mode ωστε η τηλεοραση να παιξει απο το zte και εσυ ιντερνετ απο το netgear.απλα ετσι παλι το zte θα κανει το συγχρονισμο Οποτε δεν θα κερδισεις το 1mbit.

η αλλη λυση να βαλεις το netgear σαν access point αλλα ετσι απλα θα κερδισεις καλυτερο ασυρματο.

σκοπος ειναι να σεταρεις την iptv στο netgear.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...