Προς το περιεχόμενο

Αγορά μεταχειρισμένου έως 1500-1600 ευρώ.


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν από ένα χρόνο πήρε 800€ ένας φίλος μια Carina e 1.6 115 ίππους με 300.000 χλμ. Τώρα έχει 335.000 και δεν έχει βγάλει τίποτα. Το πήρα σε ένα ταξίδι 400 χλμ και είναι άψογο για την ηλικία του και όχι μόνο. 205 έγραψε το κοντέρ, οικονομικό εκτός πόλης, οι πίσω επιβάτες έχουν άπλετο χώρο, πορτμπαγκάζ τεράστιο, ταχύτητες smooth. Στα λεφτά που ψάχνεις καλύτερα να κοιτάς σε λίγο παλαιότερα αυτοκίνητα με αρκετά χιλιόμετρα αλλά τέρατα αξιοπιστίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Βασικά όταν εννοώ να μην είναι τρακαρισμένο (για να απαντήσω στο σχόλιο ενός φίλου) , εννοώ να μην έχει κοπεί κανά σασί από τρακάρισμα .Μιλάμε πάντα για χοντρά τρακαρίσματα. Αν έχει χτυπηθεί καπό , κανά φτερό το έχει αλλάξει , καμιά πόρτα η προφυλακτήρας δεν με πειράζει. Αρκεί να μου το πει και να έχει γίνει καλή δουλειά.

 

Είμαι ακόμα στο ψάξιμο φυσικά...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε όπως είπαν και πιο πάνω κοίτα για παλιό αλλά αξιόπιστο αμάξι. Υπάρχουν μερικές πολύ καλές επιλογές, κυρίως σε ιαπωνικά.

 

 

Amagawd όχι ήρωας, μάλλον τρελός θα έλεγα. Ναι μεν φτάνει τόσο αλλά σε τέτοιες ταχύτητες δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να ανταποκριθεί ένα τέτοιο αμάξι. Το δικό μας μάλλον θέλει ζυγοστάθμιση μιας και μετά τα 150 αρχίζει και τρέμει λίγο μετά από ένα τρακάρισμα που είχε. Βγήκε ενας από στοπ σε στενό με 60χλμ, τον πετύχαμε στο φτερό μετωπικα με 30χλμ και το αμαξι του εκανε στροφη 180 μοιρών, μόνο αυτό λέω. Αν περνούσε μηχανή και την χτυπούσε θα την έκανε κομμάτια. Και μιλάμε για κατηκοιμενη περιοχή δίπλα από σταθμό μετρό που κυκλοφορεί τόσος κόσμος!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριμα που ειναι Νοτια Ελλαδα

Lancia Lybra   Ωπα ακυρο τωρα ειδα 4200 το δινει,νομιζα 1200.τεσπα κοιτα και το αλλο κατω κατω.

 

Το εχω ξαναπει,πηρε ενα ιδιο ο αδερφος μου με 95000 με 1700 euros και ενταξει τι να πω.πολυ αυτοκινητο για τα λεφτα του.

Lancia Lybra 1.600CC
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρωας είσαι που πήγες 205 με αυτό το αμάξι.

 

205 το άνοιξα σε ευθεία άδεια για δυο λεπτά και μια χαρά βεντούζα στον δρόμο ήταν το αυτοκίνητο. Το αμάξι όταν αγοράστηκε μπήκε σε συνεργείο της οικογένειας και ελέγχθηκε εξονυχίστηκα. Έχουν περάσει από τα χέρια μου 18 αμάξια μέχρι τώρα (λόγω δουλειάς), και οι ταχύτητά που ανέφερα είναι μια στις τόσες και μόνο σε ιδικές περιστάσεις (κανονικά μέχρι 140 θέλουν οι καρόδρομοι). Μην ακούω όμως παλιό αμάξι κτλ. το παν είναι η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ του. Πχ OPEL ASCONA C 1987 με μηχανή 16v gsi kadett 220 χλμ. και είναι αλφάδι στον δρόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κριμα που ειναι Νοτια Ελλαδα

Lancia Lybra   Ωπα ακυρο τωρα ειδα 4200 το δινει,νομιζα 1200.τεσπα κοιτα και το αλλο κατω κατω.

 

Το εχω ξαναπει,πηρε ενα ιδιο ο αδερφος μου με 95000 με 1700 euros και ενταξει τι να πω.πολυ αυτοκινητο για τα λεφτα του.

Lancia Lybra 1.600CC

 

 

Ωραίο αμάξι και σε καλή τιμή. Αλλά ρε άνθρωπε, βγάζεις φωτογραφίες για να το πουλήσεις. Το τασάκι δεν μπορείς να το αδειάσεις?

Για να μην ανοίγω νέο θέμα. Μου έλεγε ένας γνωστός μην πάρεις 1600 γιατί θα έχεις τεκμήριο. Εγώ βασικά κοιτάζω αυτοκίνητα 12ετίας και άνω. Έχω περίπου 15.500 εισόδημα για το 2015 . Τώρα δούλεψα 2 μήνες και απολύθηκα. Μου λέει ότι δεν παίζει ρόλο η ηλικία του αυτοκινήτου όσο τα κυβικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτά τα λεφτά θα βρεις μονο κάποιο π θα χει χάσει αξία λογω κυβικών / κατανάλωσης καυσίμου ηλικίας 1998~2002

δλδ βλέπεις κατι σε

opel vectra

seat toledo

octavia

golf

xsara

 

αν ομως ειναι να θες να το κρατήσεις πανω απο 2 χρονια το αμαξι και κανεις πολλά χλμ αυτα τα 600ευρώ π θα χεις δώσει παραπάνω στο βενζινάδικο σε δοσεις σε 24 μηνες καλυτερα να τα επενδύσεις στην αγορά του αυτοκινήτου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

205 το άνοιξα σε ευθεία άδεια για δυο λεπτά και μια χαρά βεντούζα στον δρόμο ήταν το αυτοκίνητο. Το αμάξι όταν αγοράστηκε μπήκε σε συνεργείο της οικογένειας και ελέγχθηκε εξονυχίστηκα. Έχουν περάσει από τα χέρια μου 18 αμάξια μέχρι τώρα (λόγω δουλειάς), και οι ταχύτητά που ανέφερα είναι μια στις τόσες και μόνο σε ιδικές περιστάσεις (κανονικά μέχρι 140 θέλουν οι καρόδρομοι). Μην ακούω όμως παλιό αμάξι κτλ. το παν είναι η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ του. Πχ OPEL ASCONA C 1987 με μηχανή 16v gsi kadett 220 χλμ. και είναι αλφάδι στον δρόμο.

 

Δεν μπορώ να φέρω αντίρρηση διότι δεν ήμουν μέσα στο αμάξι , άλλα μου έκανε εντύπωση διότι στο δικό μου golf 5 χρειάστηκε αρκετές αλλαγές για να το θεωρώ σχετικά ασφαλές και βεντούζα μετά τα 200 ( vogtland coilovers , φρέσκα nero gt λάστιχα , top mounts , S3 σινεμπλοκ κτλπ) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι. Σήμερα πήγα και είδα 5-6 αυτοκίνητα σε μια έκθεση στην πειραιώς. Βασικά αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ένα FIAT ALBEA του 2005 . 1242 κυβικά 16V 75 άλογα. Έψαξα λίγο και βρήκα λίγα αλλά καλά πράγματα για το συγκεκριμένο. Να σας πω πάντως την αλήθεια δεν το ήξερα καν αυτο το μοντέλο.

 

 

Αυτό πάντως που θέλω πραγματικά να ρωτήσω. Βλέπω αρκετά αμάξια ιδιωτών οι οποίοι λένε ότι δέχονται γραμμάτια. Μπορεί ο ιδιώτης να το κάνει αυτό?

 

Σκέφτομαι να δώσω κάτι παραπάνω μην πάω να πάρω κανά γουρούνι στο σακί με 1500. Μπορώ δηλαδή να δώσω μια προκαταβολή 1300, τέλη και μεταβίβαση άλλα 350 πχ και τα υπόλοιπα σε γραμματια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για απαντήστε μου στα παρακάτω αν ξέρει κανείς.

 

XSARA από έμπορο μοντέλο 1/02 με μικρό σήμα μπροστά στην μάσκα. Κανονικά δεν θα έπρεπε να έχει μεγάλο σήμα citroen ?

 

MEGANE 5/02 μοντέλο το οποίο έχει πινακίδα που αρχίζει από Υ (για αθήνα). Κανονικά δεν θα έπρεπε να αρχίζει από Ζ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν βλέπεις και κανενα Suzuki Baleno; Αδιάφορο εμφανησιακα και με χαμηλο προφιλ ωστε να το παρεις φθηνα αλλα αξιόπιστο. Είναι και 1.3 ωστε να εχει λιγότερα τέλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για απαντήστε μου στα παρακάτω αν ξέρει κανείς.

 

XSARA από έμπορο μοντέλο 1/02 με μικρό σήμα μπροστά στην μάσκα. Κανονικά δεν θα έπρεπε να έχει μεγάλο σήμα citroen ?

 

MEGANE 5/02 μοντέλο το οποίο έχει πινακίδα που αρχίζει από Υ (για αθήνα). Κανονικά δεν θα έπρεπε να αρχίζει από Ζ?

Για στειλε λινκ

 

Οχι δεν θα επρεπε να αρχιζει απο Ζ καλα ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά πήγα και είδα το megane coupe 

 

http://auto-sarantos.car.gr/cars/view/7674507/

 

Το αμάξι ήταν άριστο αλλά δεν  μου κάνει. Είναι πολύ στενόχωρο μέσα .Εγώ για αρκετά χρόνια είχα ένα zx coupe το οποίο ήταν ανετότατο παντού.Δεν φαντάστηκα ότι θα είναι τόσο στενό. Πολύ ωραίο αμάξι αλλά με έπιασε λίγο η ψυχή μου μέσα.

 

Κατά τα άλλα ο ίδιος είχε και ένα clio 03 το οποίο ήταν πολύ πιο άνετο.Αλλά μου φάνηκε λίγο ακριβό. 

 

Έχω αλλάξει αρκετές γνώμες και τώρα είμαι ανάμεσα σε focus 02 και accent 02. Δεν με νοιάζει αν είναι coupe η όχι απλά σε ιδιώτες τα βρίσκω σε καλές τιμές και μπορώ να τα δώσω και μετρητά. Αυτό που κοιτάω βασικά ειναι να έχουν και πληρωμένα τέλη για να έχω μόνο την μεταβίβαση σαν έξτρα κόστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...