Προς το περιεχόμενο

Επίσημη παρουσίαση του νέου LG G5 με αρθρωτή σχεδίαση (video)


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Lg τόλμησε αλλά ταυτόχρονα πήγε πίσω σε πράγματα που ήταν στα πλεονεκτήματα της. Αν αποτύχει σε αυτονομία και επιτύχει το S7 τότε στα τοπικ επιλογής δύσκολα θα προτείνουμε το G5 με την ίδια ευκολία που το κάναμε για το G4 με γνώμονα το οτι και το τελευταίο και το S6 είχαν άθλια αυτονομία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλος ο συλλογισμός σου είναι αυθαίρετος. Αυτή είναι η δική σου λογική και της Google που από εκεί έχεις αυτή την εντύπωση προφανώς.

 

Έτσι είναι άμα έτσι νομίζετε.

 

Εγώ λέω ότι το modular design προσθέτει σε μια συσκευή δυνατότητες που πριν δεν είχε. Όπως π.χ. ή 360 κάμερα ή το VR ή η υψηλής ποιότητας ήχος.

 

Α, ΟΚ! Σε οποιοδήποτε smartphone που υποστηρίζει OTG (από το 2013 και πλέον, τα περισσότερα) μπορείς να προσθέσεις αμέτρητα περιφερειακά στη θύρα microUSB όπως card reader, USB thumb drive, πληκτρολόγιο, ποντίκι, επιπλέον μπαταρία, TV Tuner και πολλά άλλα, δυνατότητες που πριν δεν είχε.

 

Άρα λοιπόν ένα τέτοιο κινητό έχει ήδη modular design, σύμφωνα με την ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ λογική. ΝΟΤ.

 

Και όταν έρθουν τα 3d party, ποιός εμποδίζει μια εταιρεία να βγάλει έναν φακό αντίστοιχο μιας DSLR (κάτι που δεν θα δεις σε smartphone ούτε σε 10χρονια) ας πούμε;

 

Χωρίς να θέλω να σε σοκάρω, αυτό που λες γίνεται ήδη και χωρίς να ανακαλύψεις την Αμερική. Ή αλλιώς, όπως λένε και στο χωριό μου...

 

 

Άμα θεωρείς το ίδιο εργονομικό αυτό που είπα εγώ με αυτό της Sony, πάω πάσο.

 

Φυσικά και δεν είναι το ίδιο εργονομικό. Της Sony είναι πολύ πιο εργονομικό. Και κυρίως: Δεν θα δουλέψει μόνο σε κινητά Sony.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FM radio να εχει και ξεκιναμε να μαζευουμε λεφτα, αλλιως G4, για εμας τους παραδοσιακους τυπους (sd, αφαιρουμενη μπαταρια, ραδιο κτλ) τα LG ειναι μονοδρομος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν καταλάβεις τη διαφορά μιας micro USB θύρα με την υλοποίηση της LG, έλα να μας ξαναπείς την άποψη σου "γλυκέ μου" :)

 

Η microUSB είναι ένα ανοιχτό, διεθνές industry standard, ενώ η υλοποίηση της LG είναι ένα standard δικό της, 100% proprietary.

 

Οπότε δικαιωματικά πλέον: Γλυκέ μου.

 

FM radio να εχει και ξεκιναμε να μαζευουμε λεφτα, αλλιως G4, για εμας τους παραδοσιακους τυπους (sd, αφαιρουμενη μπαταρια, ραδιο κτλ) τα LG ειναι μονοδρομος...

 

Σε βίντεο που έχει ποσταριστεί στην προηγούμενη σελίδα, φαίνεται ξεκάθαρα ότι έχει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα για μενα οτι κοσμο κερδισε με το Modular type αλλο τοσο εχασε με το promotional video στο οποιο φενεται και σε τι κοσμο(ποιο ειναι το target group της εταιριας δηλαδη)οπως ανεφερα και πιο πισω.

 

Ειναι δυνατον σε διαφημιστικο video για την νεα της ναυαρχιδα να μην αναφερει ουτε τα specs,ουτε την κατασκευη,ουτε καν finger ID ??Αυτα δεν ειναι καινουργια πραγματα για την εταιρια(εκτως των specs βεβαια)?????Δεν ειναι τυχαιο αλλωστε που δεν αναφερει την μπαταρια την οποια κατεβασε......

 

https://www.youtube.com/watch?v=anyW8UY9ELg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα για μενα οτι κοσμο κερδισε με το Modular type αλλο τοσο εχασε με το promotional video στο οποιο φενεται και σε τι κοσμο(ποιο ειναι το target group της εταιριας δηλαδη)οπως ανεφερα και πιο πισω.

 

Ειναι δυνατον σε διαφημιστικο video για την νεα της ναυαρχιδα να μην αναφερει ουτε τα specs,ουτε την κατασκευη,ουτε καν finger ID ??Αυτα δεν ειναι καινουργια πραγματα για την εταιρια(εκτως των specs βεβαια)?????Δεν ειναι τυχαιο αλλωστε που δεν αναφερει την μπαταρια την οποια κατεβασε......

 

https://www.youtube.com/watch?v=anyW8UY9ELg

 

 

Ναι είναι δυνατόν. Ο πόλεμος των spec έχει τελειώσει, όλοι τα ίδια βάζουν. Την διαφορά θα την κάνει το software από εδώ και πέρα και κινήσεις όπως της LG για να διαφοροποιηθεί από τον ανταγωνισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους μια εταιρεια που τολμησε να παει κοντρα στη λογικη του "καθε καινουρια ναυαρχιδα εχει απλα πιο γρηγορο επεξεργαστη" και να πρωτοτυπησει...modular με αποσπωμενη μπαταρια,διπλη καμερα πισω,always on οθονη.

 

Δεν περιμενα τιποτα περισσοτερο απο τη πλειοψηφια των σχολιων βεβαια εδω μεσα εδω φτασαμε στο επικο να ζητανε τα add ons να ειναι δωρεαν!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους μια εταιρεια που τολμησε να παει κοντρα στη λογικη του "καθε καινουρια ναυαρχιδα εχει απλα πιο γρηγορο επεξεργαστη" και να πρωτοτυπησει...modular με αποσπωμενη μπαταρια,διπλη καμερα πισω,always on οθονη.

 

Δεν περιμενα τιποτα περισσοτερο απο τη πλειοψηφια των σχολιων βεβαια εδω μεσα εδω φτασαμε στο επικο να ζητανε τα add ons να ειναι δωρεαν!!!

Πρωτοτυπο το Always on και η διπλη καμερα.Μαλιστα το διαβασαμε και αυτο  :rolleyes:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουπς:

 

 

Εγω το αλλο δεν καταλαβα.Τα Modular για καλυτερη καμερα πχ που αναφερθηκαν(και οτι αλλο βγει)στα χρεωνει δηλαδη εξτρα???Τι εγινε και στα κινητα Dlc οπως στα παιχνιδια ενα πραγμα?  :P

 

 

Εγω παντως δεν καταλαβαινω γιατι ολος αυτος ο μεγαλο ενθουσιασμος για το module(ή και transformer κινητο)LG G5 οταν και τα modules θα κοστιζουν extra,και ειναι πιο πολυ και αυτο σαν gimmick επιλογη για την νεαρη ηλικια/gadget οπαδους.

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα, σε περίμενα πιο ετοιμόλογο όταν δεν έχεις επιχειρήματα. Είναι ο ίδιος, δεν είναι διαφορετικοί και για άλλη μια φορά η κατανόηση κειμένου σε νίκησε. Πουθενά δεν αναφέρεται συσκευασία παρά έκπληξη που χρεώνονται τα modules. Καλή προσπάθεια trolling, μικρός είσαι θα μάθεις. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...