Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S7 edge με αδιάβροχη υποστήριξη, microSD και Dual Pixels κάμερα (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χιούμορ Neg.Μιας και είμαι πίσω ... 

Ξεχνάς πιστεύω ότι το iTunes προσφέρει μία από τις καλύτερες λύσεις για να κάνεις Backup ολοκληρωμένα την συσκευή σου; Το ίδιο αργότερα έβγαλε και η HTC, Samsung, Huawei. Μιλάω για προγράμματα iTunes στύλ για να κάνεις Sync τις επαφές σου, τους σελιδοδείκτες, τις φωτογραφίες σου και την μουσική οργανωμένα και να κρατάς ένα ολοκληρωμένο backup για ώρα ανάγκης. Το ότι απλά πετάς τα τραγούδια σου σε ένα φάκελο Android μέσα δεν πάει να πει ότι είναι η καλύτερη λύση. Πως θες να κάνεις όλα τα παραπάνω που ανέφερα δίχως ένα Sync πρόγραμμα; Θα τα βάλεις μέσω του Cloud; θα προτιμούσα μια ασφαλέστερη τοπική λύση για τα δεδομένα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχνάς πιστεύω ότι το iTunes προσφέρει μία από τις καλύτερες λύσεις για να κάνεις Backup ολοκληρωμένα την συσκευή σου; Το ίδιο αργότερα έβγαλε και η HTC, Samsung, Huawei. Μιλάω για προγράμματα iTunes στύλ για να κάνεις Sync τις επαφές σου, τους σελιδοδείκτες, τις φωτογραφίες σου και την μουσική οργανωμένα και να κρατάς ένα ολοκληρωμένο backup για ώρα ανάγκης. Το ότι απλά πετάς τα τραγούδια σου σε ένα φάκελο Android μέσα δεν πάει να πει ότι είναι η καλύτερη λύση. Πως θες να κάνεις όλα τα παραπάνω που ανέφερα δίχως ένα Sync πρόγραμμα; Θα τα βάλεις μέσω του Cloud; θα προτιμούσα μια ασφαλέστερη τοπική λύση για τα δεδομένα μου.

Άνθρωπε για το Samsung PAY μίλησα ...Ξέρω πολύ καλά τι μου προσφέρει και το (i)Cloud Και το iTunes και το Google Play...Δεν θέλω αντιπαράθεση μεταξύ Apple και Samsung.Έχω και τα 2.Απλά σαν καταναλωτής είναι βαρετό και τουλάχιστον υποτιμητικό πλέον να παίρνω αυτό που αντιγράφει ο ένας από τον άλλον , οποίος και αν είναι αυτός.NFC το έλεγε η Samsung και μίλαγε το κινητό με κάποιες συμβατές συσκευές...τώρα Samsung PAY.Έλεος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνθρωπε για το Samsung PAY μίλησα ...Ξέρω πολύ καλά τι μου προσφέρει και το (i)Cloud Και το iTunes και το Google Play...Δεν θέλω αντιπαράθεση μεταξύ Apple και Samsung.Έχω και τα 2.Απλά σαν καταναλωτής είναι βαρετό και τουλάχιστον υποτιμητικό πλέον να παίρνω αυτό που αντιγράφει ο ένας από τον άλλον , οποίος και αν είναι αυτός.NFC το έλεγε η Samsung και μίλαγε το κινητό με κάποιες συμβατές συσκευές...τώρα Samsung PAY.Έλεος....

Υποτιμητικό ειναι μόνο οταν το πληρώνεις ως πρωτοποριακό. ;)

 

Aλλιώς ειναι μια λογικη εξελιξη του ανταγωνισμου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτιμητικό ειναι μόνο οταν το πληρώνεις ως πρωτοποριακό. ;)

 

Aλλιώς ειναι μια λογικη εξελιξη του ανταγωνισμου.

 

 

 

Άνθρωπε για το Samsung PAY μίλησα ...Ξέρω πολύ καλά τι μου προσφέρει και το (i)Cloud Και το iTunes και το Google Play...Δεν θέλω αντιπαράθεση μεταξύ Apple και Samsung.Έχω και τα 2.Απλά σαν καταναλωτής είναι βαρετό και τουλάχιστον υποτιμητικό πλέον να παίρνω αυτό που αντιγράφει ο ένας από τον άλλον , οποίος και αν είναι αυτός.NFC το έλεγε η Samsung και μίλαγε το κινητό με κάποιες συμβατές συσκευές...τώρα Samsung PAY.Έλεος....

Έχω σταματήσει πλέον να εκπλήσσομαι από τις εταιρίες αυτές αφού η μία αντιγράφει κάποιον άλλο. Όταν είδα το S6 με Samsung(Apple)Pay και μετά η Apple βγάζει Night Mode (αφού κόπιαρε το F.Lux) και τους έστειλε δικηγόρο να το αφαιρέσουν από το Github τώρα τι να περιμένουμε το καινούργιο, θα συνεχίζουν να αντιγράφουν οι Ασιάτες τους Αμερικάνους, οι Αμερικάνοι τους Ασιάτες, οι Ασιάτες τους Ασιάτες, οι Αμερικάνοι τους Αμερικάνους και ουσιαστικά όπως είπες Ονομάζεται ανταγωνισμός ή αλλιώς Καπιταλισμός, ποιος θα βγάλει τα περισσότερα $$$$$

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτιμητικό ειναι μόνο οταν το πληρώνεις ως πρωτοποριακό. ;)

 

Aλλιώς ειναι μια λογικη εξελιξη του ανταγωνισμου.

Δεν διαφωνώ φίλε.Το πλήρωσα ή όχι στο iPhone δεν ήταν κριτήριο αγοράς όμως το PAY, μιας και δεν έχει ούτε σκοπεύει σύντομα να υλοποιηθεί ακόμα στην Ελλάδα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι απλά πετάς τα τραγούδια σου σε ένα φάκελο Android μέσα δεν πάει να πει ότι είναι η καλύτερη λύση.

 

 

Καλά ακόμη και όταν τα κατεβάζεις από torrent έρχονται όμορφα και ωραία στους φακέλους τους, αυτό που λες δεν το κάνει κανείς, όλα βρίσκονται σε υποφακέλους του φακέλου music και τα προγράμματα αναπαραγωγής έτσι τα αναγνωρίζουν.

 

Για όλους τους υπόλοιπους που δεν έχουν ούτε καν στοιχειώδη αίσθηση οργάνωσης εκεί ντάξ καλό είναι που υπάρχουν και τέτοια προγράμματα αλλά αφού κάποιος μπορεί να δημιουργήσει φακέλους στο κινητό του για να οργανώσει της εφαρμογές του ή να χρησιμοποιήσει το ημερολόγιο της συσκευής του για να καταχωρίσει τα ραντεβού του και τις υποχρεώσεις του μπορεί να οργανώσει και την μουσική του σε φακέλους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλά ακόμη και όταν τα κατεβάζεις από torrent έρχονται όμορφα και ωραία στους φακέλους τους, αυτό που λες δεν το κάνει κανείς, όλα βρίσκονται σε υποφακέλους του φακέλου music και τα προγράμματα αναπαραγωγής έτσι τα αναγνωρίζουν.

 

Για όλους τους υπόλοιπους που δεν έχουν ούτε καν στοιχειώδη αίσθηση οργάνωσης εκεί ντάξ καλό είναι που υπάρχουν και τέτοια προγράμματα αλλά αφού κάποιος μπορεί να δημιουργήσει φακέλους στο κινητό του για να οργανώσει της εφαρμογές του ή να χρησιμοποιήσει το ημερολόγιο της συσκευής του για να καταχωρίσει τα ραντεβού του και τις υποχρεώσεις του μπορεί να οργανώσει και την μουσική του σε φακέλους.

 

Ξεχνάς μου φαίνεται ότι την μουσική την αναγνωρίζει συχνά η συσκευή ανοργάνωτα αφού δεν υπάρχει πιο πρακτική λύση για να φτιάξεις άλμπουμ, να οργανώσεις τα τραγούδια στα άλμπουμ τους, να βάλεις εξώφυλλα, πληροφορίες κλπ. Όσο για το ημερολόγιο, θέλω να σε δω να δουλεύεις σε εταιρία, να έχεις το εταιρικό ημερολόγιο και να το περνάς με το χέρι στο κινητό ένα, ένα μόνο και μόνο για να μην χρησιμοποιήσεις κάποιο πρόγραμμα Sync. Τα προγράμματα φτιάχνονται από προγραμματιστές για κάποιον λόγο και όχι για το ότι δεν έχεις την αίσθηση της οργάνωσης, δεν σε κάνει οργανωμένο ή nerd το να πεδεύσαι και να τρώς χρόνο με φακέλους, μικροαρχεία και την touchscreen του κινητού για να περάσεις ένα ολόκληρο ημερολόγιο, 100/150 επαφές και τραγούδια οργανωμένα με εξώφυλλα και πληροφορίες στα σωστά άλμπουμ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε πλάκα γιατι και παλι σε διαμάχη το φτάσατε. Συσκευές είναι. Μας αρέσουν ή δεν μας αρέσουν. Καλύπτουν τις αναγκες μας ή δεν τις καλύπτουν. Ο καθένας έχει διαφορετικά κριτήρια και ανάγκες αλλα δινει και διαφορετικο βαρος και προτεραιότητα σε αυτές. Δείτε, κρίνετε, αξιολογήστε και επιλέξτε την επόμενη συσκευή σας. Προσωπικά πιστευω πια ότι ενα κινητό μεσαίας κατηγορίας υπερκαλύπτει τις πραγματικές ανάγκες όλων μας. Με την διαφορά απο την τιμή των ναυαρχίδων, αγοράζεις και μια γαμάτη compact φωτογραφική μηχανή με πολύ καλύτερης ποιότητας φωτογραφία/βίντεο και περισσεύουν κι όλας χρήματα και για tabletάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

maresei para poly ,, τι να κανω :( θελω το νοτε 4 που εχω και το πενακι του αλλ α.. να παρω και το edge?? βγαλτε ενα 6'' ετζ νοτε ντε !!!

Γιατί δεν παίρνεις το Note 5;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν παίρνεις το Note 5;

 

Γιατί χωρίς micro sd είναι deal breaker. Αν το είχαν κυκλοφορήσει στην Ευρώπη όταν έπρεπε θα είχε και την τιμή του Note 4 τώρα με το 4άρι ακόμα χαμηλότερα. Ελπίζω στο 6άρι να μην κάνουν την ίδια πατάτα και ευτυχώς τα δείγματα με τα καινούργια S7 είναι ενθαρρυντικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί χωρίς micro sd είναι deal breaker. Αν το είχαν κυκλοφορήσει στην Ευρώπη όταν έπρεπε θα είχε και την τιμή του Note 4 τώρα με το 4άρι ακόμα χαμηλότερα. Ελπίζω στο 6άρι να μην κάνουν την ίδια πατάτα και ευτυχώς τα δείγματα με τα καινούργια S7 είναι ενθαρρυντικά.

Σωστό και αυτό, δεν νομίζω να ξανακάνουν το ίδιο λάθος και να το βγάλουν δίχως microsd slot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια παρατήρηση στον αρθρογραφο. Σαν κάτοικος Γερμανίασ μόλις το προπαρήγγειλα απο ένα γνωστό παροχο (Ο2) και θα μου έρθει με τον "Exynos" όπως είδα στα τεχνικά χαρακτηρηστηκα του, οπότε μάλλον και στην Ελλάδα με το ίδιο Soc θα έρθει όπως και στην υπόλοιπη ευρωπη. Ο Snapdragon προοριζεται για την Αμερική λεγεται.Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...