Προς το περιεχόμενο

xiaomi redmi note 3 pro και αγορά από που?


grouspen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αθάνατο ελληνικό δημόσιο.... στον ιδιωτικό έχουμε ξεχάσει τι θα πει σου κου καθαρά δεύτερα και ανάσταση με Πάσχα να κατσουμε σερί 2-3 μέρες χεχεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

μάλλον έχει παραλάβει το ελτα εδώ και μέρες αλλά έπεσε σ/κ +καθαροδευτέρα και δεν έχει προχωρήσει ακόμα !?!?!? είδομεν ....

Δεν εχει φθασει ακομα Ελλαδα λογικα, θελεις κανα 10ημερο μεχρι να παραλαβεις.

13 Μαρτιου(Κυριακη) εφυγε απο Σιγκαπουρη, δεν φθανει σε 2-3 μερες Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογα τα φεγγαρια τους.

Η ασυνεπεια στο μεγαλειο της ειναι εκει.

Δεμα μπορει να καθεται και 2 μηνες και μπορει να στο σκαναρουν και στη 1 μερα.

Το κινητο εμενα ενα πρωι μου το φερε στη πορτα ο ταχυδρομος.

Το τρακινγκ δε το εδειχνε πουθενα,το εδειξε μονο εκεινο το πρωι στο ταχυδρομειο απευθειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Screen Shot 2016-03-19 at 9.50.07 AM.png

μάλλον είμαι τυχερός . το άνοιξαν στα μπαμ χτες. τρίτη-τετάρτη (μιας και είμαι επαρχία και τα σ/κ δεν κάνουν delivery) θέλω να πιστεύω θα έρθει.

Τρίτη το αργότερο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτασε χτες το πρωί . Συνολικός χρόνος από την μέρα που έγινε η παραγγελία 15 μέρες . Από μεριάς vickmall όλα σωστά + ότι μου είχαν περάσει το tempered glass.

Kai an kai δεν μπορώ να έχω ολοκληρωμένη άποψη ακόμα μέχρι στιγμής μπόμπα το κινητό .

Είναι όπως το περίμενα και ακόμα καλύτερο.

 

Thanks για την βοήθεια και το λύσιμο των αποριών μου παίδες :-) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτασε χτες το πρωί . Συνολικός χρόνος από την μέρα που έγινε η παραγγελία 15 μέρες . Από μεριάς vickmall όλα σωστά + ότι μου είχαν περάσει το tempered glass.

Kai an kai δεν μπορώ να έχω ολοκληρωμένη άποψη ακόμα μέχρι στιγμής μπόμπα το κινητό .

Είναι όπως το περίμενα και ακόμα καλύτερο.

 

Thanks για την βοήθεια και το λύσιμο των αποριών μου παίδες :-)

 

@grousen θες να μας πεις εντυπώσεις από τις πρώτες μέρες χρήσεις;

 

Θενκς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@grousen θες να μας πεις εντυπώσεις από τις πρώτες μέρες χρήσεις;

 

Θενκς

+0 κολλήματα. Πετάει το κινητό και μεσα στο υι αλλά και σε ότι εφαρμογές του βάζω .

+Το miui το έχω αγαπήσει αν και με παίδεψε λίγο στην αρχή.

+Εξαιρετική διάρκεια μπαταρίας . Δηλαδή με σχετικά έντονη χρήση (για τα δεδομένα μου ) που το κάνω βγάζει 3 μέρες άνετα .

+Αρκετά καλή η κάμερα  για τα στανταρ μου.

+Αν και 5,5αρι είναι πολύ πιο άνετο στο χερι σε σχεση με το galaxy note 2 που είχα πιο πριν (παρά το γεγονός ότι του έχω θήκη ενώ στο samsung όχι) . Είναι μεν πιο λεπτο λίγο αλλά την μεγαλύτερη διαφορα πιστεύω κάνουν τα μικρά bezel δεξια και αριστερά της οθόνης

+Το fingreprint reader δουλεύει πολύ καλά . Δεν με καίει τόσο η ασφάλεια αλλά το ότι ξεκλειδώνει το τηλ χωρίς να πατάς κουμπί και να σερνεις το δαχτυλο πάνω στην οθόνη.

 

-Αν και καλή η καμερα στα βιντεο αν δεν εχεις σταθερο χέρι παει το κούνημα σύννεφο (απουσία σταθεροποιητή )

-Οταν πάω να αλλάξω πχ θέματα γραμματοσειρά και με πάει στο theme store επειδή είναι κινεζική η ρομ και αναγνωρίζεται λογικά σαν κινεζικη συσκευή από τους σερβερ σε παιδεύει λίγο . με τα εικονίδια και πατώντας από εδώ και από εκεί έμαθα να πλοηγούμαι αλλά και πάλι. Μλκια της xiaomi που ενώ το τηλ είναι στα αγγλικά βγαζει κινεζικα σε ορισμένες εφαρμογές και δεν μπορείς να το αλλάξεις (ενώ υπάρχει η δυνατότητα στις multilanguage rom).

-Θα έπρεπε να έχει περισσότερες επιλογές για δόνηση . Δηλαδή θέλω όταν γράφω και όταν πατάω τα κουμπιά να είναι απαλό ίσα ίσα να το καταλαβαίνεις ενώ όταν χτυπάει , έρχονται μηνύματα/ειδοποιήσεις κτλ να είναι πιο έντονο. ( ίσως ακούγεται χαζό αλλά λόγω φασαρίας στην δουλειά μπορεί να μην το καταλάβω όταν χτυπάει και όταν γράφω δεν θέλω να τραντάζεται το χέρι μου)

-στο cpu z κοιτόντας τις θερμοκρασίες όλες είναι πολύ κομπλέ αλλά έχει ένα σενσορα pa_therm1 ο οποίος δείχνει πάντα σχετικά ψηλές θερμοκρασίες. δεν ξέρω τι είναι . το έχουν και άλλοι κάτοχοι του note 3 pro και κατα 99,9% είναι bug στο λογισμικό το οποίο περιμένω να διορθωθεί .

 

Αυτάaaa. Γενικότερα είμαι υπερευχαριστημένος από το εργαλείο πέρα απο τις 3-4 μικρομαλακιουλες που ανέφερα παραπάνω

Final verdict : Money well spent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

grouspen θελω να παρω και εγω το ιδιο μοντελο απο το vickmall. 
για να βαλεις τα χρηματα στο paypal balance εκανες top up η request money?
δουλευει και με τα δυο για το vickmall?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...