Προς το περιεχόμενο

xiaomi redmi note 3 pro και αγορά από που?


grouspen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρά δουλεύει το 4g μιας και βλέπω πολλούς που ρωτάνε (vodafone)

 

Ρε παιδιά το συγκεκριμένο κινητό το πουλάν και Ελληνικά e-shop; Γιατί στο σκρουτζ βγάζει κάτι σελίδες. Και αν το πουλάνε γιατί να το πάρει κάποιος από Κίνα;

Και η διαφορά τιμής είναι λογική άμα σκεφτείς τους φόρους (40% νομίζω ) που πρέπει να πληρώσεις για να το φέρεις από έξω....

Εξαρτάται αν περάσει τελωνείο ή όχι. (Κατά 99% δεν). Και η διαφορά φτάνει τα 100€+ με το εγχώριο. Γνώμη μου είναι ότι αξίζει η διαφορά μιας και τα 100ευρα δεν φυτρωνουν στα δέντρα :P

 

η official developer rom δεν εχει το play store?

Δεν ξέρω για την official dev rom αλλά γενικότερα επειδή η Google έχει προστριβες με την κινεζική κυβέρνηση σε κινητά που προορίζονται για την κινεζική αγορά δεν βάζει playstore (δεν είμαι και 100% σίγουρος αλλά κάτι τέτοιο θυμάμαι από ένα post στο forum της xiaomi)

Ψάξε για google framework και Google installer

Επεξ/σία από grouspen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για να το παρεις δε χρειαζεται κολπα ,εχουν κανει κουμαντα εκει στο vickmall Και τραβαει κατευθειαν μονο του.

 

Οσο για τα μειον που λες,οντως εαν το κουνησεις λιγο,δε βγαινουν καλες.λογικο αφου δεν εχει σταθεροποιητη(και οσα δεν εχουν).

Οταν και αν βαλεις ελληνικη,το εχουν φτιαξει αυτο με τις εφαρμογες και τα βγαζει στα αγγλικα.

Για τη δονηση νομιζω πως εχει επιλογη για αυτο που θες,αλλα καπου ειναι θαμμενη,δε θυμαμαι που.

Γενικα το κινητο στα 200Ε δεν εχει ανταγωνιστη σαν συνολο.

Προχθες εφτασα 7,5 ωρε οθονη και 3,5 μερες αναμονη.

Οπως εχω ξαναπει το μονο κινητο που εχω 50% και δεν αγχωνομαι για τη μπαταρια,ξερω οτι θα βγαλω τη μερα.

Να σε ρωτήσω; πώς πλήρωσες; μπορεσες με Paypal?

Επίσης το πήρες απο Ευρωπαική ή κινεζικη αποθήκη;

ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με paypal αγοραζεις απο vickmall κανονικα.

Απο κινα το πηρα.

Για 10 μερες παραπανω δε χαθηκε και ο κοσμος.

Τωρα εαν καποιος το βιαζεται πολυ,οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω αλλη μια ερωτηση προς τους κατοχους?

Εχει φορτιστη quickcharge 3.0 στην συσκευασια?Ποση ωρα κανει περιπου να φορτισει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με paypal αγοραζεις απο vickmall κανονικα.

Απο κινα το πηρα.

Για 10 μερες παραπανω δε χαθηκε και ο κοσμος.

Τωρα εαν καποιος το βιαζεται πολυ,οκ.

Από παντού αγοράζεις με paypal. Και πρόβλημα να υπάρχει, υπάρχουν τρόποι να μεταφέρεις άμεσα στο balance σου λεφτά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από παντού αγοράζεις με paypal. Και πρόβλημα να υπάρχει, υπάρχουν τρόποι να μεταφέρεις άμεσα στο balance σου λεφτά.

Ναι απο παντου αγοραζεις αλλα μπορει να χρειαστει να κανεις τις πατεντες για να τραβηξει λεφτα.

Απο vickmall δε χρειαζεται τιποτα καθως τραβαει παντα απο το λογαριασμο.

Gearbest και banggood δε μπορουσα να κανω αγορα απευθειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως από vickmall πέρασε κανονικά το paypal χωρίς καμία πατέντα.


Βλέπω ότι η έκδοση με τα 2gb ram έχει πολύ μεγάλη διαφορά στο antutu σε σχέση με αυτή με τα 3gb ram. Συγκεκριμένα το βλέπω κάτω από 50.000 ενώ το άλλο περνάει τις 70. Δικαιολογείται τέτοια διαφορά λόγω της ram;!

 

Λάθος, μάλλον κοιτούσα το απλό και όχι το pro! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον κοιταζες το απλο.

Δεν υπαρχει τοση διαφορα.

Δε ξερω καν εαν υπαρχει διαφορα μεταξυ των 2 και 3.

Μια χαρα παντως θα εισαι και με τα 2 γιγα,μιας και εχουν καμια 40αρια ευρω διαφορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, είμαι νέος εδώ και θα ήθελα τα φώτα σας, Ψήνομαι και εγώ για το 3gb/32gb. Το vickmall είναι αξιόπιστο? Σε μια βδομάδα θα έχει eu stock το οποίο είναι +30 ευρώ σε σχέση με την Κίνα(Αν δεν έχει καμιά διαφορά εκτός την καθυστέρηση). Τι πιστεύεται είναι καλύτερο να το πάρω από Κίνα η να περιμένω μια βδομάδα να το πάρω από Ευρώπη? Είναι πρώτη φορά που κάνω αγορά από εξωτερικό και έχω τις αμφιβολίες μου. Επίσης σχετικά με την rom, είδα ότι η Multilanguage έχει θέματα, να το πάρω με global(eng)? και τι είναι αυτά τα comments που βλέπω για το πακετάρισμα,τη rom,τα apps και etc. Πρέπει να διευκρινίσω κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, είμαι νέος εδώ και θα ήθελα τα φώτα σας, Ψήνομαι και εγώ για το 3gb/32gb. Το vickmall είναι αξιόπιστο? Σε μια βδομάδα θα έχει eu stock το οποίο είναι +30 ευρώ σε σχέση με την Κίνα(Αν δεν έχει καμιά διαφορά εκτός την καθυστέρηση). Τι πιστεύεται είναι καλύτερο να το πάρω από Κίνα η να περιμένω μια βδομάδα να το πάρω από Ευρώπη? Είναι πρώτη φορά που κάνω αγορά από εξωτερικό και έχω τις αμφιβολίες μου. Επίσης σχετικά με την rom, είδα ότι η Multilanguage έχει θέματα, να το πάρω με global(eng)? και τι είναι αυτά τα comments που βλέπω για το πακετάρισμα,τη rom,τα apps και etc. Πρέπει να διευκρινίσω κάτι?

Το κατάστημα είναι από τα πιο αξιόπιστα που μπορείς να βρεις! Από την ευρωπαϊκή αποθήκη εκτός που θα το έχεις άμεσα δεν έχεις και καμία πιθανότητα για τελωνείο (που από Κίνα υπάρχει, έστω και μικρή).

 

Εγώ θα το έπαιρνα με την official rom και ας έχει μόνο αγγλικό μενού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς ότι θα έχει τελωνειο? extra καθυστέρηση?? Επειδη οικονομικά με συμφέρει απο Κίνα, αν δεν υπάρχει πρόβλημα πέρα της αργοπορίας θα το παρω απο Κινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς ότι θα έχει τελωνειο? extra καθυστέρηση?? Επειδη οικονομικά με συμφέρει απο Κίνα, αν δεν υπάρχει πρόβλημα πέρα της αργοπορίας θα το παρω απο Κινα.

Αν ζητήσεις από Κίνα να σου έρθει με express αποστολή,περνάει σχεδόν σίγουρα τελωνείο. Με απλό ταχυδρομείο είναι σχεδόν απίθανο να περάσει τελωνείο
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς ότι θα έχει τελωνειο? extra καθυστέρηση?? Επειδη οικονομικά με συμφέρει απο Κίνα, αν δεν υπάρχει πρόβλημα πέρα της αργοπορίας θα το παρω απο Κινα.

Αυτό που λέει ο φίλος από κάτω. Από Κίνα θα διαλέξεις την απλή αποστολή, αυτή που είναι δωρεάν. Αλλά και πάλι υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να περάσει από τελωνείο και να πρέπει να πληρώσεις έξτρα για να το παραλάβεις.

 

Αν παραγγείλεις από Ευρώπη και κούριερ να βάλεις δεν υπάρχει περίπτωση να χρεωθείς επιπλέον στο τελωνείο.

 

Αν δεν το βιάζεσαι πάρ'το από Κίνα πάντως, πρέπει να είσαι πολύ άτυχος για να περάσει τελωνείο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, μπορεί καποιος που το έχει πάρει να μας πει αν είναι αντιληπτό ή/και ενοχλητικό το γεγονος οτι δεν εχει σταθεροποιητη η καμερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...