Προς το περιεχόμενο

Παρουσίαση του Xiaomi Mi5 σε ευρωπαϊκό έδαφος με κορυφαία χαρακτηριστικά και τιμή (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τότε γιατί το πήρες; Σε κορόιδεψε κανείς; Όχι απ ότι κατάλαβα. Άρα δεν υπαρχει προβλημα.

η αληθεια ειναι οτι το πηρα απο τους πρωτους και ολοι τοτε μιλουσανε για την υποστηριξη της ελληνικης κοινοτητας και οτι η ελληνικη ειναι η καλυτερη ρομ. οποτε και εγω ενημερωνω οτι δεν ειναι κατι απλο να εχει καποιος ρομ με ελληνικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 161
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αγοράζεις κινέζικο προϊόν απευθείας από κίνα που δεν παρέχετε κανονικά στην ευρώπη και περιμένεις πραγματικά να έχει την τρελή υποστήριξη και να αρμόζει στα ευρωπαϊκά Standard; MiBand παράγγειλα δύο φορές, και τις δύο φορές όλο το Manual ήταν στα κινέζικα δεν καταλάβαινα χριστό. Πάλι καλά που η εφαρμογή τους για Android είχε υποστήριξη ευρωπαϊκών γλωσσών. Σε iPhone δε, υποστηρίζει μόνο κινέζικα και αγγλικά. 

αυτο ενημερωσα οτι το κινητο ειναι κινεζικο προιον και δεν παρεχεται κανονικα στην ευρωπη. κατι που δεν αναφερεται πουθενα. αντιθετα μου εκανε εντυπωση που παρουσιαστικε στην ευρωπη. ή αλλαζει πολιτικη η xiaomi ή ειμαστε ζωα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το play store δε χρειαζεται ξεκλειδωτο bootloader.

Πλεον ειναι πραγματικα ενα apk που το κατεβαζεις και το βαζεις οπως οποιοδηποτε αλλο.

Ο μεσος χρηστης δε χρειαζεται ξεκλειδωτο bootloader.

Η εχει και το s7,g5 και μας φαινεται μειον εδω?

οχι δεν χρειαζεται αλλα δεν παιρνει και permisions απο το mi account. ετσι εχει θεματα με το mi store και το mi account. προσωπικα σε μενα δεν συχρονιζει επαφες και ημερολογιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα κινεζικα εχετε δικιο παιδια, το εχει ξεφτυλισει λιγο η xiaomi, εγω εχω το bluetooth της το οποιο ναι μεν ειναι παρα πολυ καλο, αλλα ολα ηταν στα κινεζικα και εχω κι αυτη την κινεζα να μιλαει χωρις να εχεις την δυνατοτητα ειτε να την απενεργοποιησεις ή εστω να βαλεις αγγλικα.

 

Μαλλον οι τυποι τις mi ειναι τοπικιστες :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις μεγαλο λαθος φιλε μου. Τα 22-24gb δεν ειναι καθολου πολλα και γεμιζουν για πλακα απο καποιον που χρησιμοποιει αρκετα τη συσκευη του οπως πχ με φωτογραφιες και μουσικη. Αντιθετως αυτου, ειναι πολυ λιγα για τους περισσοτερους πλεον. Το οτι με 20gb ειναι "σκληρος δισκος" το κινητο επετρεψε μου να το θεωρησω εντελως αστοχο σχολιο. Μην αρχισουμε λοιπον παλι τη συζητηση sd vs nosd σε smartphone. Προσωπικα συσκευη χωρις υποδοχη sd δεν θα παρω ποτε. Θελω να εχω τα παντα σχεδον στην συσκευη μου αμεσα - και δε μιλαω για ταινιες. Κατω απο 100-120gb για μενα ειναι λιγα. Εχουμε 2016. Αλλα περι ορεξεως βεβαια...

2500 φωτογραφίες είναι περίπου 8GB...

2000 mp3 είναι περίπου 8GB...

... 

Κατάλαβες που το πάω...

Δεν σου φτάνουν δηλαδή?!

Τι παραπάνω θέλεις να έχεις μέσα στο κινητό?!

 

Όλη την δισκοθήκη και τις φωτογραφίες σου από την βάφτιση σου μέχρι τώρα?!

 

Σίγουρα καταλαβαίνω την ευκολία της SD Card και είναι κρίμα να μην υπάρχει αλλά όχι δεν φτάνουν και τα 32GB (~20GB ελεύθερα)... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2500 φωτογραφίες είναι περίπου 8GB...

2000 mp3 είναι περίπου 8GB...

... 

Κατάλαβες που το πάω...

Δεν σου φτάνουν δηλαδή?!

Τι παραπάνω θέλεις να έχεις μέσα στο κινητό?!

 

Όλη την δισκοθήκη και τις φωτογραφίες σου από την βάφτιση σου μέχρι τώρα?!

 

Σίγουρα καταλαβαίνω την ευκολία της SD Card και είναι κρίμα να μην υπάρχει αλλά όχι δεν φτάνουν και τα 32GB (~20GB ελεύθερα)... :D

 

Εμένα τα 26,5gb του Note 3 δεν μου φτάνουν πάντως και ευτυχώς του έχω βάλει 64άρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2500 φωτογραφίες είναι περίπου 8GB...

2000 mp3 είναι περίπου 8GB...

... 

Κατάλαβες που το πάω...

Δεν σου φτάνουν δηλαδή?!

Τι παραπάνω θέλεις να έχεις μέσα στο κινητό?!

 

Όλη την δισκοθήκη και τις φωτογραφίες σου από την βάφτιση σου μέχρι τώρα?!

 

Σίγουρα καταλαβαίνω την ευκολία της SD Card και είναι κρίμα να μην υπάρχει αλλά όχι δεν φτάνουν και τα 32GB (~20GB ελεύθερα)... :D

Να στο θέσω αλλιώς; με τέτοιες κάμερες μία φωτογραφία είναι 4-5MB, αν δε HDR ή Panorama το μέγεθος φτάνει στα 18mb ανα φωτογραφία. Full HD βίντεο ή Time Lapse; Ανα βίντεο 1-3GB, Μουσική; Δεν κατεβάζουν όλοι MP3, υπάρχει κόσμος που πληρώνει Play Music, Spotify και επιλέγει την άριστη ποιότητα ήχου για Download Offline άρα ανά κομμάτι 9-10Mb. Βάλε και κανένα Offline Navgiation σύστημα, ή άλλες παρόμοιες εφαρμογές που είναι 1gb το ελάχιστο να σε δω πώς θα σου φτάσουν τα 20GB. Ξαναυπολόγησε με τα παραπάνω δεδομένα. Δεν κάνουν όλοι οι χρήστες την ίδια χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τα ξαομι. Αλλα οσα εχω δει μετριες οθονες και μετριες καμερες παρα τα γνωστα ονοματα των αισθητηρων. Για τα λεφτα τους καλα ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον ξεκλείδωτο bootloader τον χρειάζεσαι για να φλασαρεις μια καθαρή ROM από εκεί και πέρα κάνεις ότι γουστάρεις με τα Google apps

Σιγουρα μια καθαρη ρομ σου λυνει τα χερια,αλλα δεν ειναι και απαραιτητη.

Επισης και σε κλειδωμενο βαζεις μια χαρα gapps.

Στο δικο μου ειμαι με official ρομ κλειδωμενο bootloader και ουτε κινεζοεφαρμογες εχει,περα απο καποιες mi και μια χαρα εχω βαλει και gapps.

Ενα ροοτ μου λειπει για να πεταξω και τις διαφημισεις(που σε ολα τα κινητα ειναι θεμα αυτο).

οχι δεν χρειαζεται αλλα δεν παιρνει και permisions απο το mi account. ετσι εχει θεματα με το mi store και το mi account. προσωπικα σε μενα δεν συχρονιζει επαφες και ημερολογιο

Ομολογω οτι δεν κανω συγχρονισμους οποτε δε ξερω τι παιζει εκει,οποτε ισως και να εχεις δικιο σε αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2500 φωτογραφίες είναι περίπου 8GB...

2000 mp3 είναι περίπου 8GB...

... 

Κατάλαβες που το πάω...

Δεν σου φτάνουν δηλαδή?!

Τι παραπάνω θέλεις να έχεις μέσα στο κινητό?!

 

Όλη την δισκοθήκη και τις φωτογραφίες σου από την βάφτιση σου μέχρι τώρα?!

 

Σίγουρα καταλαβαίνω την ευκολία της SD Card και είναι κρίμα να μην υπάρχει αλλά όχι δεν φτάνουν και τα 32GB (~20GB ελεύθερα)... :D

 

για υπολογισε και κανενα 4K βιντεο που τραβας απο τη καμερα... Ουσιαστηκα με 32αρα χανεις αυτην την δυνατοτητα μιας και θα γεμισει για πλακα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπωπωπω τα σπάει! Θέλω να το πάρω και να το τρίβω στα μούτρα αυτών που θα πάρουν S7.

 

-Πόσο βγάζει το S7 στο Antutu?

-130000

-Tοσο και το Xiaomi Μi5

-Ποσο πήρες το S7;

-800

-Εγώ 300!!!

 

 

Μετα μπορειτε και οι δυο να τις βγαλετε οξω και να τις μετρησετε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...