Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft επισήμως εγκαταλείπει το “Project Astoria”, το εργαλείο για το porting των Android apps στα Windows


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@ektor7

Το όλο εγχείρημα που περιγράφεις είναι άκυρο. Όσο περισσότερο το αναμοχλεύεις τόσο πιό άκυρο γίνεται. Δεν είναι μόνο θέμα μπαταρίας και HW.

 

Δε μπορείς να τρέξεις desktop apps σε κινητό τηλέφωνο 5"-6". Δε φαίνεται τίποτα λόγω μεγέθους και δε μπορείς να τις χειριστείς χωρίς stylus, mouse, keyboard κλπ. Αφού λοιπον οι εφαρμογές είναι άχρηστες, καταργείται ο λόγος να τρέξεις desktop Windows σε κινητό.

 

Πάρε ένα κινητό 5" και κάνε remote σε κάποιο desktop. Θα καταλάβεις τι εννοώ.

Και γιατι να τρεξω στο κινητο τις desktop εφαρμογες,εφοσον ΜΠΟΡΩ να τρεξω τις metro/universal που υπαρχουν στο store και των windows desktop?

Και γιατι να χρησιμοποιησω το continuum που πλασαρει η MS,να τρεχουν οι metro εφαρμογες σε μεγαλη οθονη με keyboard&mouse και οχι οι desktop.Θεωρεις τις metro καλυτερες απο τις desktop για χρηση keyboard&mouse?

Αυτα μπορεις να τα απαντησεις,για να δουμε ποιος απο τους 2 μας.ειναι πιο ακυρος,οσο αφορα τις εφαρμογες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ektor7

Το όλο εγχείρημα που περιγράφεις είναι άκυρο. Όσο περισσότερο το αναμοχλεύεις τόσο πιό άκυρο γίνεται. Δεν είναι μόνο θέμα μπαταρίας και HW.

 

Δε μπορείς να τρέξεις desktop apps σε κινητό τηλέφωνο 5"-6". Δε φαίνεται τίποτα λόγω μεγέθους και δε μπορείς να τις χειριστείς χωρίς stylus, mouse, keyboard κλπ. Αφού λοιπον οι εφαρμογές είναι άχρηστες, καταργείται ο λόγος να τρέξεις desktop Windows σε κινητό.

 

Πάρε ένα κινητό 5" και κάνε remote σε κάποιο desktop. Θα καταλάβεις τι εννοώ.

Καταλαβα το σκεπτικο του ektor.Με τα Windows 10 στο κινητο αντι το continuum που εχουμε τωρα , θα εχουμε πληρη εμπειρια Windows  μολις συνδεσουμε το κινητο μας στο dock , οποτε λογο μεγαλης οθονης τα προγραμματα που περιγραφεις μπορουμε να τα διαχειριστουμε ανετα. Οταν θα το χρησιμοποιουμε σαν τηλεφωνο το οποιο θα μας επιτρεπει μονο το tablet mode οταν δεν δει dock ,  θα τρεχουμε τα Universal Apps που υπαρχουν ουτως η αλλος ηδη στο mobile. Το μεγαλο + ειναι οτι στην ουσια δεν κουβαλας κινητο αλλα υπολογιστη.Αμα το κανει αυτο η MS θα γεννησει μια νεα κατηγορια προιοντων τα PhoneComputer :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβα το σκεπτικο του ektor.Με τα Windows 10 στο κινητο αντι το continuum που εχουμε τωρα , θα εχουμε πληρη εμπειρια Windows μολις συνδεσουμε το κινητο μας στο dock , οποτε λογο μεγαλης οθονης τα προγραμματα που περιγραφεις μπορουμε να τα διαχειριστουμε ανετα. Οταν θα το χρησιμοποιουμε σαν τηλεφωνο το οποιο θα μας επιτρεπει μονο το tablet mode οταν δεν δει dock , θα τρεχουμε τα Universal Apps που υπαρχουν ουτως η αλλος ηδη στο mobile. Το μεγαλο + ειναι οτι στην ουσια δεν κουβαλας κινητο αλλα υπολογιστη.Αμα το κανει αυτο η MS θα γεννησει μια νεα κατηγορια προιοντων τα PhoneComputer :P

σιγουρα το έχουν σκεφτεί αλλα ολο και κάτι θα υπάρχει που δεν θα το κάνει εφικτό
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι να τρεξω στο κινητο τις desktop εφαρμογες,εφοσον ΜΠΟΡΩ να τρεξω τις metro/universal που υπαρχουν στο store και των windows desktop?

Διότι τότε δεν υπάρχει καμία διαφορά με το ήδη υπάρχον WinMo. Γι' αυτό έχεις WinMo στα κινητά.

 

Και γιατι να χρησιμοποιησω το continuum που πλασαρει η MS,να τρεχουν οι metro εφαρμογες σε μεγαλη οθονη με keyboard&mouse και οχι οι desktop.

Διότι στην περίπτωση που θέλεις desktop UX, όταν συνδέσεις το κινητό σου σε μία οθόνη δεν θα το έχεις.

 

Εισάγεις σημαντικούς περιορισμούς σε εφαρμογές για productivity (ProTools, Photoshop, Premiere, κλπ) καθιστώντας τες άχρηστες. Δε συζητάω καν για παιχνίδια σε 1080p τα οποία τραβάνε 200 Watt για να σου δώσουν 60fps.

 

Αντιθέτως, μπορείς κάλλιστα να τρέξεις metro Office, mobile games, κλπ με WinMo10 και continuum, χωρίς να χρειάζεσαι ενσωματωμένο desktop τροφοδοτικό 200 Watt στη κινητό σου. 

 

Ουσιαστικά, έχεις ένα υποτιθέμενο PC στην τσέπη σου (εάν χωράει), το οποίο θεωρητικά κάνει τα πάντα ενώ στην πράξη τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διότι τότε δεν υπάρχει καμία διαφορά με το ήδη υπάρχον WinMo. Γι' αυτό έχεις WinMo στα κινητά.

Πες μου την διαφορα τοτε μεταξυ windows 10 και windows 10 mobile,αν αφαιρεσεις τα win32 στα windows 10?

Τα windows mobile αποτελουνται απο μια start screen και metro/universal apps.ετσι?

Tι απο τα δυο δεν εχουν τα windows 10 desktop,την start screen ή τις metro/universal apps?

Ποιο ξεκαθαρη ερωτηση δε μπορει να γινει!

 

Διότι στην περίπτωση που θέλεις desktop UX, όταν συνδέσεις το κινητό σου σε μία οθόνη δεν θα το έχεις.

 

Εισάγεις σημαντικούς περιορισμούς σε εφαρμογές για productivity (ProTools, Photoshop, Premiere, κλπ) καθιστώντας τες άχρηστες. Δε συζητάω καν για παιχνίδια σε 1080p τα οποία τραβάνε 200 Watt για να σου δώσουν 60fps.

 

Αντιθέτως, μπορείς κάλλιστα να τρέξεις metro Office με WinMo10 και continuum, χωρίς να χρειάζεσαι ενσωματωμένο desktop τροφοδοτικό 200 Watt στη κινητό σου. 

 

Ουσιαστικά, έχεις ένα υποτιθέμενο PC στην τσέπη σου, το οποίο θεωρητικά κάνει τα πάντα ενώ στην πράξη τίποτα.

Εχεις δει κανενα λογιστη να χρησιμοποιει,ProTools, Photoshop, Premiere, κλπ,κανενα δασκαλο/καθηγητη,κανενα δικηγορο,κανενα πλασιε,κανενα,εφοριακο,κανενα ασφαλιστη,κανενα περιπτερα,κανενα γιατρο,και παει λεγοντας.

Οι επαγγελματιες και τα επαγγελματικα τους εργαλια δε περιοριζονται στα ProTools, Photoshop, Premiere, κλπ.

Εχεις δει κανενα λογιστικο προγραμμα τι απαιτησεις εχει απο hardware,εκτος αν εχεις την αφελια οτι οι λογιστες χρησιμοποιουν μονο το excel και κανουν ολες τις δουλειες τους!Ή νομιζεις οτι αυτα τα προγραμματα θελουν i7 και gtx καρτουλες για να τρεξουν.

Αν ηταν μονο τα ProTools, Photoshop, Premiere, και τα games για να χρησιμοποιησει καποιος ενα λαπτοπ,δε θα πωλιοταν κανενα λαπτοπ κατω του 1500ρικου και ολοι θα ειχαν desktop με τερατα χαρακτηριστικα για να κανουν την δουλεια τους,κατι που ΔΕΝ ισχυει,προφανως!

 

Υ.Γ.Τα desktop office,χρειαζονται τουλαχιστον 400watt τροφοδοτικο για να τρεξουν και οχι 200w οπως λανθασμενα εχεις αναφερει!Για photoshop εκει μιλαμε 1000+ και με πολλες υποχωρήσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου την διαφορα τοτε μεταξυ windows 10 και windows 10 mobile,αν αφαιρεσεις τα win32 στα windows 10?
Τα windows mobile αποτελουνται απο μια start screen και metro/universal apps.ετσι?
Tι απο τα δυο δεν εχουν τα windows 10 desktop,την start screen ή τις metro/universal apps?
Ποιο ξεκαθαρη ερωτηση δε μπορει να γινει!

 

Δε το βλέπεις ότι σου απάντησα;

 

Υ.Γ.Τα desktop office,χρειαζονται τουλαχιστον 400watt τροφοδοτικο για να τρεξουν και οχι 200w οπως λανθασμενα εχεις αναφερει!Για photoshop εκει μιλαμε 1000+ και με πολλες υποχωρήσεις!

Προφανώς δε με κατάλαβες. Το αναφέρω ως παράδειγμα για να δεις ότι αυτό που λες δε γίνεται.

Με τι ισχύος τροφοδοτικό είσαι καλυμμένος στο κινητό;

 

Εχεις δει κανενα λογιστη να χρησιμοποιει,ProTools, Photoshop, Premiere, κλπ,κανενα δασκαλο/καθηγητη,κανενα δικηγορο,κανενα πλασιε,κανενα,εφοριακο,κανενα ασφαλιστη,κανενα περιπτερα,κανενα γιατρο,και παει λεγοντας.

Μα αυτές, είναι πραγματικές περιπτώσεις χρήσης τις οποίες δε μπορείς να διεκπεραιώσεις με τη συσκευή που αναφέρεις. Και άλλα παραδείγματα:

 

Πώς θα χρησιμοποιήσει ένας φοιτητής το κινητό με desktop windows στο αμφιθέατρο; Δε μπορεί, άρα παίρνει laptop/convertible κλπ.

 

Πώς θα δουλέψει ένας επαγγελματίας/άνθρωπος ο οποίος είναι σε μια καφετέρια, στο πάρκο, σε ένα συνεδριακό χώρο, στο αεροπλάνο, στο αεροδρόμιο, στο τρένο κλπ; Δε μπορεί, άρα παίρνει laptop/convertible κλπ.

 

Πώς θα πάρει τηλέφωνο, μετά το πέρας των εργασιών του; Θα κουβαλάει 2η μπαταρία αυτοκινήτου;

 

Ποιο πρόβλημα λύνει το κινητό με desktop specs που περιγράφεις; Αντικαθιστά πλήρως ένα laptop; Ένα desktop; Κατά βάση, παραμένει ένα μεγάλο smartphone.

 

Εν τέλει, δεν αξίζει τον κόπο να χώσεις ένα under-powered desktop μέσα σε ένα κινητό (το οποίο θα χρησιμοποιείς ως smartphone), με την προϋπόθεση ότι θα σου κάνει τη δουλειά σου και ως desktop. Το UX θα είναι άθλιο.

 

Επίσης, η αυτονομία του HP Stream 7 είναι η μισή από αυτή που λάθος αναφέρεις παραπάνω. Φαντάσου πόσο μειώνεται με μικρότερη μπαταρία.

 

Τέλος, όπως αναφέρει εδώ, η συσκευή έχει περιστασιακό lag και stutter κατά την αναπαραγωγή βίντεο.

videos can introduce occasional stutters and lag

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε το βλέπεις ότι σου απάντησα;

Τι μου απαντησες?Οτι θα τρεχω desktop εφαρμογες σε 6" και οθονη?

Αληθεια,ξερεις τι ειναι οι metro/universal εφαρμογες και σε ποια λογισμικα τρεχουν???

 

Προφανώς δε με κατάλαβες. Το αναφέρω ως παράδειγμα για να δεις ότι αυτό που λες δε γίνεται.

Με τι ισχύος τροφοδοτικό είσαι καλυμμένος στο κινητό;

 

 

 

Πώς θα πάρει τηλέφωνο, μετά το πέρας των εργασιών του; Θα κουβαλάει 2η μπαταρία αυτοκινήτου;

 

Ποιο πρόβλημα λύνει το κινητό με desktop specs που περιγράφεις; Αντικαθιστά πλήρως ένα laptop; Ένα desktop; Κατά βάση, παραμένει ένα μεγάλο smartphone.

 

Εν τέλει, δεν αξίζει τον κόπο να χώσεις ένα under-powered desktop μέσα σε ένα κινητό (το οποίο θα χρησιμοποιείς ως smartphone), με την προϋπόθεση ότι θα σου κάνει τη δουλειά σου και ως desktop. Το UX θα είναι άθλιο.

Να υποθεσω οτι το μονο windows tablet που ξερεις ειναι το surface pro!!! :lol:

1.Το τροφοδοτικο που εχουν τα windows tablets με atom ειναι το ιδιο με αυτα του android tablet.Παραδειγμα το asus trasformer book t100 η asus σου δινει το ιδιο τροφοδοτικο που δινει και στα android tablet της.

Γι'αυτο κι εγω που εχω το Nexus 7 και το T100,εχω δυο τους ιδιους φορτηστες!

2.Τα windows desktop δε χρειαζονται περισσοτερη μπαταρια απ'οτι τα android,οταν μιλαμε για ιδιο επεξεραστη οπως ο atom bay/cherry trail.

3.Το προβλημα που λυνει ,ειναι οτι αντικαθηστα τα windows mobile ,απο την στιγμη που εχει περιπου το ιδιο UI σε tablet mode και τρεχει τις ιδιες εφαρμογες.Οποταν δε χρειαζεται η MS να εχει δευτερο λογισμικο για τα κινητα της.

4.Το UX σε tablet mode ειναι το ιδιο σχεδον με το UX των windows mobile 10,δλδ μια start screen με live tiles και metro/universal εφαρμογες.

 

Επαναλυψη:

Αυτο το 7" windows tablet στο επομενο video:

1.Τι ειδος φορτηστη εχει?

2.Τι αυτονομια εχει?

3.Τι επεξεργαστη εχει και ram?

4.Τι UI εχει?

5.Τι εφαρμογες τρεχει?

 

Και τελος τι εκδοση των windows τρεχει,την mobile ή την desktop?

 

Για να δουμε ενα 8" windows tablet με ιδιο επεξεργαστη με το πιο πανω,αλλα με 2 GB ram ,αντι 1GB,τι εφαρμογες αραγε μπορει να τρεξει?

 

 

 

Καπου πρεπει να εχει κρύψει το 1000ρη τροφοδοτικο και δε φενεται! :P

 

 

 

 

 

 

Μα αυτές, είναι πραγματικές περιπτώσεις χρήσης τις οποίες δε μπορείς να διεκπεραιώσεις με τη συσκευή που αναφέρεις. Και άλλα παραδείγματα:

 

Πώς θα χρησιμοποιήσει ένας φοιτητής το κινητό με desktop windows στο αμφιθέατρο; Δε μπορεί, άρα παίρνει laptop/convertible κλπ.

 

Πώς θα δουλέψει ένας επαγγελματίας/άνθρωπος ο οποίος είναι σε μια καφετέρια, στο πάρκο, σε ένα συνεδριακό χώρο, στο αεροπλάνο, στο αεροδρόμιο, στο τρένο κλπ; Δε μπορεί, άρα παίρνει laptop/convertible κλπ.​

 

Σ'αυτες τις περιπτωσεις δε μπορεις να δουλεψεις με κανενα κινητο,οτι λογισμικο και να εχεις.

Εκει παιρνεις ενα windows tablet ή υβριδικο και κανεις την δουλεια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβα το σκεπτικο του ektor.Με τα Windows 10 στο κινητο αντι το continuum που εχουμε τωρα , θα εχουμε πληρη εμπειρια Windows  μολις συνδεσουμε το κινητο μας στο dock , οποτε λογο μεγαλης οθονης τα προγραμματα που περιγραφεις μπορουμε να τα διαχειριστουμε ανετα. Οταν θα το χρησιμοποιουμε σαν τηλεφωνο το οποιο θα μας επιτρεπει μονο το tablet mode οταν δεν δει dock ,  θα τρεχουμε τα Universal Apps που υπαρχουν ουτως η αλλος ηδη στο mobile. Το μεγαλο + ειναι οτι στην ουσια δεν κουβαλας κινητο αλλα υπολογιστη.Αμα το κανει αυτο η MS θα γεννησει μια νεα κατηγορια προιοντων τα PhoneComputer :P

αυτό μπορεί να γίνει μόνο σε x86 περιβάλλον.

Τα atom cpu's έχουν πολύ χαμηλή απόδοση για desktop εφαρμογές , οπότε απευθύνονται στο entry level ενός desktop υπολογιστή.

Και έχουν μεγάλη κατανάλωση χωρίς να κερδίζεις κάτι σε απόδοση, σε mobile συσκευές.

Τα windows phone τρέχουν σε arm,που είναι φθηνότερος με μικρή κατανάλωση για low end κινητά ,

κάτι που δεν μπορεί να γίνει με τα desktop.

 

 

Αυτοί νομίζω είναι σε γενικές γραμμές οι βασικοί τεχνικοί λόγοι .

 

Έχω διαβάσει ότι η Intel θέλει να πάρει μερίδια στο Mobility , οπότε δεν ξέρω αν θα το προσπαθήσει με x86 set βελτιώνοντας τους επεξεργαστές της , ή με άλλου είδους επεξεργαστές.

 

Αν κάνει ισάξια τα chipsets των atom με των arm, όντως, δεν υπάρχει τεχνικός λόγος.

 

Και πάλι όμως, ενώ η πλειοψηφία των android κινητών βγαίνει με 4 και 8 giga εσωτερικό storage ,

τα windows phones θα θέλουν ελάχιστο 16, κάτι που τα βγάζει εκτός της low end αγοράς.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να πάρεις μια mobile συσκευή που θα έχει νόημα να την χρησιμοποιήσεις μόνο όταν θα έχεις κοντά σου μια οθόνη και όχι on the go? 

 

Η απάντηση σε αυτό το ερώτημα απαντά γιατί τα windows phones έχουν αποτύχει και γιατί δεν έχει κατασκευαστεί μέχρι τώρα ένα surface phone. Οι metro εφαρμογές είναι επιεικώς άθλιες γι αυτό και τα RT απέτυχαν παταγωδώς και άρχισαν να βγαίνουν full windows υλοποιήσεις που είναι και οι μόνες που έχουν νόημα αλλά με οθόνες μεγέθους που σου επιτρέπουν να τις χειριστείς. Θα είχε ενδιαφέρον ένα γκάλοπ χρηστών windows 8 και 10 σε pc και να δούμε πόσοι χρησιμοποιούν metro εφαρμογές και την γνώμη τους γι αυτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να πάρεις μια mobile συσκευή που θα έχει νόημα να την χρησιμοποιήσεις μόνο όταν θα έχεις κοντά σου μια οθόνη και όχι on the go?

 

Η απάντηση σε αυτό το ερώτημα απαντά γιατί τα windows phones έχουν αποτύχει και γιατί δεν έχει κατασκευαστεί μέχρι τώρα ένα surface phone. Οι metro εφαρμογές είναι επιεικώς άθλιες γι αυτό και τα RT απέτυχαν παταγωδώς και άρχισαν να βγαίνουν full windows υλοποιήσεις που είναι και οι μόνες που έχουν νόημα αλλά με οθόνες μεγέθους που σου επιτρέπουν να τις χειριστείς. Θα είχε ενδιαφέρον ένα γκάλοπ χρηστών windows 8 και 10 σε pc και να δούμε πόσοι χρησιμοποιούν metro εφαρμογές και την γνώμη τους γι αυτές.

Στα Windows 10 χρησιμοποιούν πολύ περισσότεροι Metro Apps από ότι στα Win 8

 

Τωρα ποια η γνώμη τους, δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα Windows 10 χρησιμοποιούν πολύ περισσότεροι Metro Apps από ότι στα Win 8

 

Τωρα ποια η γνώμη τους, δεν ξέρω.

Είναι μήπως αυτό που το πρωτοπαρουσίασε η Apple με την ονομασία Continuity ή αλλιώς Hand-Off; και είπε η Microsoft να παίξει Catchup και όπως φαίνεται απέτυχε; https://support.apple.com/en-us/HT204681 χίλιες φορές να γίνονται όλα ασύρματα και συγχρονισμένα από το να κουβαλάω βάσεις και οθόνες μαζί μου. Πιο πιθανό είναι να έχω το λάπτοπ μαζί μου από το να έχω μία οθόνη, μία βάση, ένα πληκτρολόγιο και ένα ποντίκι. Προσπαθείς να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα της Microsoft, αφού φαίνεται και από τα ποσοστά της που πέφτουν συνέχεια τι προσπαθείς να σώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μήπως αυτό που το πρωτοπαρουσίασε η Apple με την ονομασία Continuity ή αλλιώς Hand-Off; και είπε η Microsoft να παίξει Catchup και όπως φαίνεται απέτυχε; https://support.apple.com/en-us/HT204681 χίλιες φορές να γίνονται όλα ασύρματα και συγχρονισμένα από το να κουβαλάω βάσεις και οθόνες μαζί μου. Πιο πιθανό είναι να έχω το λάπτοπ μαζί μου από το να έχω μία οθόνη, μία βάση, ένα πληκτρολόγιο και ένα ποντίκι. Προσπαθείς να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα της Microsoft, αφού φαίνεται και από τα ποσοστά της που πέφτουν συνέχεια τι προσπαθείς να σώσεις;

Που κολλάει αυτο με το ποστ μου; χαχαχα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που κολλάει αυτο με το ποστ μου; χαχαχα

Ρε φίλε πραγματικά νομίζω ότι έχω να κάνω με 15χρονο όποτε πέφτω πάνω στα σχόλια σου. Απάντησες ή δεν απάντησες στο παραπάνω σχόλιο.

Γιατί να πάρεις μια mobile συσκευή που θα έχει νόημα να την χρησιμοποιήσεις μόνο όταν θα έχεις κοντά σου μια οθόνη και όχι on the go? 

 

Η απάντηση σε αυτό το ερώτημα απαντά γιατί τα windows phones έχουν αποτύχει και γιατί δεν έχει κατασκευαστεί μέχρι τώρα ένα surface phone. Οι metro εφαρμογές είναι επιεικώς άθλιες γι αυτό και τα RT απέτυχαν παταγωδώς και άρχισαν να βγαίνουν full windows υλοποιήσεις που είναι και οι μόνες που έχουν νόημα αλλά με οθόνες μεγέθους που σου επιτρέπουν να τις χειριστείς. Θα είχε ενδιαφέρον ένα γκάλοπ χρηστών windows 8 και 10 σε pc και να δούμε πόσοι χρησιμοποιούν metro εφαρμογές και την γνώμη τους γι αυτές.

αναφερόμενος λοιπόν στην απάντηση σου που έχει να κάνει με το παραπάνω σχόλιο σου απάντησα, αλλά ναι είναι δύσκολο να το καταλάβεις sorry, όπως είναι δύσκολο να καταλάβεις ότι δεν πρόκειται να αλλάξουμε γνώμη για τα αίσχη της αγαπημένης σου εταιρίας. Οπότε είναι μάταιο να προσπαθείς να δικαιολογείς το οτιδήποτε κάνει η Microsoft λες και είσαι στέλεχος της, η Microsoft όπως και η Google και η Apple τα λεφτά μας θέλουν αν το έχεις καταλάβει, το ότι υποστηρίζεις το οτιδήποτε κάνει δεν σου δοθεί έπαινος από την Microsoft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε πραγματικά νομίζω ότι έχω να κάνω με 15χρονο όποτε πέφτω πάνω στα σχόλια σου. Απάντησες ή δεν απάντησες στο παραπάνω σχόλιο.

αναφερόμενος λοιπόν στην απάντηση σου που έχει να κάνει με το παραπάνω σχόλιο σου απάντησα, αλλά ναι είναι δύσκολο να το καταλάβεις sorry, όπως είναι δύσκολο να καταλάβεις ότι δεν πρόκειται να αλλάξουμε γνώμη για τα αίσχη της αγαπημένης σου εταιρίας. Οπότε είναι μάταιο να προσπαθείς να δικαιολογείς το οτιδήποτε κάνει η Microsoft λες και είσαι στέλεχος της, η Microsoft όπως και η Google και η Apple τα λεφτά μας θέλουν αν το έχεις καταλάβει, το ότι υποστηρίζεις το οτιδήποτε κάνει δεν σου δοθεί έπαινος από την Microsoft.

Εγω εγραψα οτι τωρα με τα 10 χρησιμοποιούν περισσότερο μετρο απς από οτι όταν είχαν 8

 

Τωρα εσύ τι κατεβατά γραφεις από κάτω από το πουθενα δεν ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μου απαντησες?Οτι θα τρεχω desktop εφαρμογες σε 6" και οθονη?

Άν και το γράφω στα Ελληνικά, δε μπορείς να το κατανοήσεις.

 

Αληθεια,ξερεις τι ειναι οι metro/universal εφαρμογες και σε ποια λογισμικα τρεχουν???

Εσύ ξέρεις; :)

Μάλλον όχι. 

4.Το UX σε tablet mode ειναι το ιδιο σχεδον με το UX των windows mobile 10,δλδ μια start screen με live tiles και metro/universal εφαρμογες.

Το UX προκύπτεί από το User eXperience. Άλλο UI, άλλο UX. Ενημερώσου λίγο καλύτερα.

 

Για τα υπόλοιπα όπως αυτό:

Αυτο το 7" windows tablet στο επομενο video:

1.Τι ειδος φορτηστη εχει?

2.Τι αυτονομια εχει?

3.Τι επεξεργαστη εχει και ram?

4.Τι UI εχει?

5.Τι εφαρμογες τρεχει?

Σου παρέθεσα 2 συνδέσμους. Για να διατυπώνεις εκ' νέου τέτοιες ερωτήσεις, δε γνωρίζεις Αγγλικά, προφανώς :)

Επίσης, κάνεις λάθος στην αυτονομία. Είναι πλήρως λάθος αυτά που γράφεις:

 

....το HP Stream 7 (που βγαζει 10ωρες σε συνεχους χρηση browsing και 9ωρες συνεχους αναπαραγωγη video),να μπει σε 6" κινητο!

 

Το 7" HP stream κανει 99$ και δε σερνεται.Ποσο κοστιζει τελικα, αυτο το broadband Modems με voice service που θα εκτοξευσει την τιμη στα 700$?

 

Σ'αυτες τις περιπτωσεις δε μπορεις να δουλεψεις με κανενα κινητο,οτι λογισμικο και να εχεις.

Αυτό υποστηρίζω εξ αρχής. Ρεαλιστικές περιπτώσεις καθημερινής χρήσης.

 

Αυτα μπορεις να τα απαντησεις,για να δουμε ποιος απο τους 2 μας.ειναι πιο ακυρος,οσο αφορα τις εφαρμογες?

Δεν είπα ότι εσύ είσαι άκυρος. Είπα ότι αυτό που περιγράφεις είναι άκυρο (προφανώς). Ελληνικά.

 

Σ'αυτες τις περιπτωσεις δε μπορεις να δουλεψεις με κανενα κινητο,οτι λογισμικο και να εχεις.

Εκει παιρνεις ενα windows tablet ή υβριδικο και κανεις την δουλεια σου.

Γι' αυτό το λόγο, έχεις smartphone και laptop/convertible, κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...