Προς το περιεχόμενο

Επίδομα ανεργίας μετά από συμμετοχή σε Πρόγραμμα Κοινωφελούς Χαρακτήρα


vierinia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εσυ το εχεις παρει ποτε αυτο το επιδομα; το καθυστερησα επειδη νομιζα οτι θελει τρεις μηνες απο την εκδοση της καρτας!

τι σου ειχαν ζητησει απο χαρτια; στα εβαλαν οταν περασε το τριμηνο η επρεπε να τους τσιγκλησεις;

 

οχι δεν το εχω παρει η πρωτη φορα θα ειναι, θα πρεπει αφου κανεις την αιτηση 10-15 μερες πριν κλησεις 3μηνο να πας εκει να σε δουν οπως και με το επιδομα ανεργιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια...πηγα σημερα και οπως παντα κλασικα μου τα μασαγαν ποιος σου ειπε για αυτο το επιδομα και κατι τετοια...

 

τελικα εκανα την αιτηση και μου εδωσαν ενα χαρτι που γραφει αιτηση μη δηκαιουχοι επιδοτησης-τριμηνη αναμονη και γραφει απο κατω τα στοιχεια μου και τα στοιχεια της αιτησης και στο τελος ημερομηνια καταθεσης αριθμο πρωτοκολου και υπηρεσια καταθεσης

 

και μου εδωσε και ενα αλλο χαρτακι που γραφει οτι πρεπει να παω στις 22-6-2016 και εχω προθεσμια 60 ημερες απο τοτε για να παρω την πρωτη δοση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.dikaiologitika.gr/community/%CE%BC%CE%B7-%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CE%BF%CF%85%CF%87%CE%BF%CE%B9-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%B4%CE%BF%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%83-%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%BC%CE%B7%CE%BD%CE%B7-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%B7-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%81%CF%81%CE%B9%CF%86%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5

 

Διαβάστε και αυτό. Πραγματικά άχρηστοι. Πάλι θα πρέπει να παρακαλάω τον υπάλληλο του ΟΑΕΔ για το δικό τους λάθος και αν τα πάρω.

 

Πήγα σήμερα στον ΟΑΕΔ και προσκόμισα όλα τα δικαιολογητικά.
Το πρόβλημα από ότι έμαθα είναι ότι τα ΚΕΠ έπρεπε να στείλουν στον ΟΑΕΔ τα δικαιολογητικά έναν μήνα το πολύ μετά την αίτηση και αν για κάποιον λόγο δεν τα είχανε κρατήσει έπρεπε να με ενημερώσουν τηλεφωνικά.
Βεβαίως τίποτα από αυτά δεν έγινε και ακύρωσαν την αίτηση.
Έχει γίνει σε πάρα πολύ κόσμο που το κάνανε μέσω ΚΕΠ οπότε προσοχή!
Ευτυχώς στον ΟΑΕΔ οι υπάλληλοι ήταν πολύ εξυπηρετική και ξέπλεξα πολύ γρήγορα. 
Οποιος το έκανε μέσου ΚΕΠ και δεν του κράτησαν όλα τα δικαιολογητικά καλύτερα να μιλήσει με τον ΟΑΕΔ για να μην χάσει το επίδομα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου κρατησε καποια δικαιολογητικα οπως το iban το εκκαθαριστικο κλπ κλπ


το στατους αυτο που λενε ειναι μεσα στον λογαριασμο μας στον οαεδ? και μπορουμε να δουμε την εξελιξη? δεν καταλαβα


α το βρηκα


αμα κανεις αιτηση στα προγραμματα που εβγαλαν απο 18 εως 24 και 24 εως 29 θα παρεις και το επιδομα αυτο ομως? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάστε και αυτό. Πραγματικά άχρηστοι. Πάλι θα πρέπει να παρακαλάω τον υπάλληλο του ΟΑΕΔ για το δικό τους λάθος και αν τα πάρω.

 

ευτηχως που ειχα παει απο εκει, εν το μεταξυ τσεκαρα παλι πριν λιγο για τον φοβο των ιουδαιων και λεει την δευτερα εγινε επεξεργασια με προσθηκη των δικαιωλογιτικων, οτι νανε μετα απο ενα μηνα περασαν τα δικαιολογητικα τι σκατα κανουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...