Προς το περιεχόμενο

Logitech Z906 - Πρόβλημα με Subwoofer...


Mitsos_The_Great

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάνει αυτόν τον θόρυβο (βλ. βίντεο παρακάτω) και μερικές φορές δεν παίζει καθόλου μέχρι να το χτυπήσω λίγο με το χέρι μου όπου επανέρχεται και ο ήχος είναι πάλι έτσι...

Μιλάω μόνο για το subwoofer

 

 

Διορθώνεται ή πάει για πέταμα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει καει . απλα ειναι στα τελευταια τους .. τα ηχεια του αυτοκινητου μ κανουν ετσι , σα χαλασμενο ραδιοφωνο :P

Αλλα ναι οπου να'ναι να το περιμενεις ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έστειλα σήμερα στο πλαίσιο (24Ε μεταφορικά η ACS αν είναι δυνατόν :P ) τελικά γιατί μέσω Logitech δεν έχουν εγγύηση ενώ μέσω πλαισιου έχουν ένα χρόνο ακόμα.

Μάλλον για αντικατάσταση πάει η δουλειά (το ελπίζω γιατί τα πήρα 299ε και τώρα τα έχουν 389ε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έστειλα σήμερα στο πλαίσιο (24Ε μεταφορικά η ACS αν είναι δυνατόν :P ) τελικά γιατί μέσω Logitech δεν έχουν εγγύηση ενώ μέσω πλαισιου έχουν ένα χρόνο ακόμα.

Μάλλον για αντικατάσταση πάει η δουλειά (το ελπίζω γιατί τα πήρα 299ε και τώρα τα έχουν 389ε).

 Λογικά θα τα αλλάξουν. Πρέπει να τα ξεπάτωσες τα ηχεία ε; Όλο τσίτα τα έπαιζες; :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα δεν εχει να κανει με τη χρηση.Τα ειχα κ εγω και καηκε το γουφερ στα καλα καθουμενα,ενω δεν επαιξαν ποτε πανω απτη μεση..Καλα ηχεια,αλλα ζημιαρικα,και αν δεν απατωμαι στον φιλο ειναι η δευτερη φορα που χαλανε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Λογικά θα τα αλλάξουν. Πρέπει να τα ξεπάτωσες τα ηχεία ε; Όλο τσίτα τα έπαιζες; :P

 

Η αλήθεια είναι αυτή. Έπαιζαν πολλές φορές πάνω από 60-70% και μάλλον την άκουσαν για τα καλά.

Μπα δεν εχει να κανει με τη χρηση.Τα ειχα κ εγω και καηκε το γουφερ στα καλα καθουμενα,ενω δεν επαιξαν ποτε πανω απτη μεση..Καλα ηχεια,αλλα ζημιαρικα,και αν δεν απατωμαι στον φιλο ειναι η δευτερη φορα που χαλανε...

2η φορά, σωστός.

Απ'ότι φαίνεται δεν είναι πάντως για πάνω από 70% γιατί εκτός από την παραμόρφωση που υπήρχε στους δορυφόρους, υπάρχουν κι άλλα προβλήματα τουλάχιστον με οπτική ίνα (όπως peaks, no boots μέχρι να βγουν από το ρεύμα και να ξανα μπούν και παύση ήχου από τα 2 πίσω ηχεία μέχρι να τα κλείσεις και να τα ανοίξεις). Και τα 2 sets z906 που πέρασαν από τα χέρια μου τα ίδια έκαναν. Μάλλον δεν είναι για μεγάλα ζόρια.

 

Βέβαια σε σένα μπορεί να έτυχε ( ; ). Ποιος ξέρει. Πήρες την Logitech ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που ετυχε σε μενα,με ενα γρηγορο ψαξιμο που ειχα κανει,το ειχανε παθει και πολλοι αλλοι.Το θεμα ειναι οτι τα ειχα παρει μεταχειρο και χωρις εγγυηση,οποτε την εφαγα.Επικοινωνησα μαζι τους αλλα δε πουλανε γουφερ,και ουτε ειχαν κατι σε στοκ,οποτε τα εδωσα για ανταλλακτικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τα έστειλα σήμερα στο πλαίσιο (24Ε μεταφορικά η ACS αν είναι δυνατόν :P ) τελικά γιατί μέσω Logitech δεν έχουν εγγύηση ενώ μέσω πλαισιου έχουν ένα χρόνο ακόμα.

Μάλλον για αντικατάσταση πάει η δουλειά (το ελπίζω γιατί τα πήρα 299ε και τώρα τα έχουν 389ε).

Πώς γίνεται να μην έχουν από logitech αλλά να έχουν από πλαίσιο?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς γίνεται να μην έχουν από logitech αλλά να έχουν από πλαίσιο?

 

Στο μυαλό μου είσαι. Το αντίθετο παίζει. Αλλά με αυτή τη σειρά είναι ιδιαίτερα περίεργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μιλά με logitech μου στα z5500 1μηνα αφού έληξε ή εγγύηση χάλασε το pod (κλασικό τους πρόβλημα) και χάλασε το woofer έστειλα μυνημα και μέσα σε 3-4 μέρες κτυπαει πόρτα courier μου έστειλαν ένα ολόκληρο σετ καινούργια z5500

Άλλη φορά στέλνε ελτα

1,5 ευρώ μέχρι 3 κιλά και μετά 0,5 το κιλό, αν στείλεις κάτι μεγάλου όγκου είναι +30%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς γίνεται να μην έχουν από logitech αλλά να έχουν από πλαίσιο?

 

 

Στο μυαλό μου είσαι. Το αντίθετο παίζει. Αλλά με αυτή τη σειρά είναι ιδιαίτερα περίεργο.

http://www.insomnia.gr/topic/579008-%CE%B4%CF%89%CF%81%CE%AC%CE%BA%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CF%8C-logitech/ Διαβάστε και θα καταλάβετε. Το περίεργο είναι ότι τηλεφωνικά στο πλαίσιο με διαβεβαίωσαν πως έχουν ακόμα εγγύηση. Το ίδιο φαίνεται και στο support της logitech (ότι η εγγύηση λήγει το 2017 και είμαι ακόμα εντός εγγύησης) αφού είχα καταχωρήσει τα ηχεία με serial no κτλ.

 

 

 

Μιλά με logitech μου στα z5500 1μηνα αφού έληξε ή εγγύηση χάλασε το pod (κλασικό τους πρόβλημα) και χάλασε το woofer έστειλα μυνημα και μέσα σε 3-4 μέρες κτυπαει πόρτα courier μου έστειλαν ένα ολόκληρο σετ καινούργια z5500

Άλλη φορά στέλνε ελτα

1,5 ευρώ μέχρι 3 κιλά και μετά 0,5 το κιλό, αν στείλεις κάτι μεγάλου όγκου είναι +30%

Και να με κάλυπτε η logitech, χλωμό να μου στείλει νέα ηχεία. Λόγω 2πλού μαγνήτη απαγορεύεται να σταλεί με αεροπορική εταιρία για λόγους ασφαλείας.

 

Με ΕΛΤΑ δεν δέχτηκαν να στείλω στο πλαίσιο και μου ζήτησαν να στείλω με courrier.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

http://www.insomnia.gr/topic/579008-%CE%B4%CF%89%CF%81%CE%AC%CE%BA%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CF%8C-logitech/ Διαβάστε και θα καταλάβετε. Το περίεργο είναι ότι τηλεφωνικά στο πλαίσιο με διαβεβαίωσαν πως έχουν ακόμα εγγύηση. Το ίδιο φαίνεται και στο support της logitech (ότι η εγγύηση λήγει το 2017 και είμαι ακόμα εντός εγγύησης) αφού είχα καταχωρήσει τα ηχεία με serial no κτλ.

 

 

 

Και να με κάλυπτε η logitech, χλωμό να μου στείλει νέα ηχεία. Λόγω 2πλού μαγνήτη απαγορεύεται να σταλεί με αεροπορική εταιρία για λόγους ασφαλείας.

 

Με ΕΛΤΑ δεν δέχτηκαν να στείλω στο πλαίσιο και μου ζήτησαν να στείλω με courrier.

εμενα ηρθαν κανονικα δεν θυμαμαι ακριβως ποια χωρα ηταν παντως ηταν εντος ευρωπης

Σε παρομοια περιπτωση σε αλλο καταστημα βεβαια εγω τους εξηγησα οτι δεν προκειται να πληρωσω 3πλασια μεταφορικα ειδικα απο την στιγμη που το δεμα στα ελτα ειναι με tracking + ασφαλισμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...