Προς το περιεχόμενο

Logitech Z906 - Πρόβλημα με Subwoofer...


Mitsos_The_Great

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η αναφορά τεχνικού λέει αντικατάσταση woofer και έλεγχος καλής λειτουργίας. Όπως και να'χει μέχρι να πάρει φωτιά μια χαρά δουλεύει... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 6 μήνες μετά...

Καλησπερα σε ολους. Με αφορμη το θεμα.θα ηθελα αναφερω και εγω το προβλημα που εχω με το συγγεκριμενο μοντελο. Στην αρχη το προβλημα αρχισε με το να μην ανοιγει καθολου . Υστερα απο καποια ελαφρια χτυπηματα με το χερι στο γουφερ απο επανω ανοιγε .ωσπου μια μερα δεν ενοιγε με τιποτα το εβγαλα το ξανα εβαλα στην πριζα και ακουστικε ενα τσαφ και μετα μυρωδια καμενου.αποτελεσμα καμενη πλακετα τροφοδοσιας και δυστυχως δεν μπορω να βρω με τιποτα.δεν εχει εγγυηση και για αυτο το ανοιξα και ειδα τι ειχε καει.γνωριζει καποιος αν υπαρχει καποιο μαγαζι που θα μπορουσα να βρω ανταλακτικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
οι ασφάλειες δεν έχουν καεί. Κάτι αντιστάσεις πολυ μικρές έχουν σκάσει που δεν φαίνονται καν τα χαρακτηριστικά τους,αλλα λογικά πρέπει να έχει αρπάξει και κάτι αλλο που δέν φαίνεται.

IMG_20160606_210945.jpg

 

IMG_20160606_210954.jpg

 

IMG_20160606_211332.jpg

2016_10_16_09_04.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

καλησπερα παιδια..εγω με τα συγκεκριμενα ηχεια παιδευομαι παρα πολυ καιρο..τα ειχα αγορασει απο κωτσοβολο γυρω στα 400 ευρω..ειχα χαλασει παλι λεφτα να τα στειλω (οταν χαλασαν) σε μια εταιρεια servise που συνεργαζεται με τον κωτσοβολο γιατι αυτοι δεν τα αναλαμβαναν...απο την αλλη εταιρεια μου ειχαν πει οτι το προβλημα το δημιουργησα εγω και δεν θα μου τα αλλαζαν ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ...ειχα τσακωθει απειρες φορες στο τηλεφωνο (μενω Κερκυρα) και μονο απο τηλ μπορουσα να του μιλησω..μου τα εστειλαν πισω χαλασμενα και απο την απογοητευση τα παρατησα στο παταρι..πριν κανενα μηνα αποφασισα να ασχοληθω παλι μαζι τους και τα πηγα σε εναν ηλεκτρονικο της πολης μου..αφου τα ανοιξε ειδε οτι εχουν καει αντιστασεις αλλα επειδη δεν μπορει να δει τις τιμες τους δεν μπορει να τις αντικαταστησει..βρηκα ενα email της logitech πριν 2 μερες και τους ρωτησα αν γινεται να με βοηθησουν να βρω το σχεδιο της πλακετας ωστε να τα φτιαξει ο μαστορας αλλα ακομα δεν εχουν απαντησει...ΜΗΠΩΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ?μηπως αν εστελνα εδω σε φωτογραφια τα καμμενα εξαρτηματα να μπορουσε καποιος με τα ιδια ηχεια να μου πει τις τιμες των αντιστασεων κτλ??ειστε η τελευταια μου ελπιδα απλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια..εγω με τα συγκεκριμενα ηχεια παιδευομαι παρα πολυ καιρο..τα ειχα αγορασει απο κωτσοβολο γυρω στα 400 ευρω..ειχα χαλασει παλι λεφτα να τα στειλω (οταν χαλασαν) σε μια εταιρεια servise που συνεργαζεται με τον κωτσοβολο γιατι αυτοι δεν τα αναλαμβαναν...απο την αλλη εταιρεια μου ειχαν πει οτι το προβλημα το δημιουργησα εγω και δεν θα μου τα αλλαζαν ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ...ειχα τσακωθει απειρες φορες στο τηλεφωνο (μενω Κερκυρα) και μονο απο τηλ μπορουσα να του μιλησω..μου τα εστειλαν πισω χαλασμενα και απο την απογοητευση τα παρατησα στο παταρι..πριν κανενα μηνα αποφασισα να ασχοληθω παλι μαζι τους και τα πηγα σε εναν ηλεκτρονικο της πολης μου..αφου τα ανοιξε ειδε οτι εχουν καει αντιστασεις αλλα επειδη δεν μπορει να δει τις τιμες τους δεν μπορει να τις αντικαταστησει..βρηκα ενα email της logitech πριν 2 μερες και τους ρωτησα αν γινεται να με βοηθησουν να βρω το σχεδιο της πλακετας ωστε να τα φτιαξει ο μαστορας αλλα ακομα δεν εχουν απαντησει...ΜΗΠΩΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ?μηπως αν εστελνα εδω σε φωτογραφια τα καμμενα εξαρτηματα να μπορουσε καποιος με τα ιδια ηχεια να μου πει τις τιμες των αντιστασεων κτλ??ειστε η τελευταια μου ελπιδα απλα..

Καλησπέρα. Γιατί δεν παίρνεις ένα τηλ. στην Logitech Hellas; 2106774512 είναι ο αριθμός!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Γιατί δεν παίρνεις ένα τηλ. στην Logitech Hellas; 2106774512 είναι ο αριθμός

 

τους πηρα φιλαρακι μολις σε ευχαριστω! μου ειπαν οτι απο την στιγμη που δεν ειναι στην εγγυηση δεν μπορουν να με βοηθησουν..και επειδη εχει γινει αναλογο αιτημα για τα σχεδια της πλακετας η εταιρεια δεν τα δινει. με λιγα λογια δεν μπορουν να κανουν το παραμικρο. η μονη λυση απο οτι μπορω να σκεφτω ειναι να εβλεπα τα εξαρτηματα απο ενα ιδιο γουφερ για να μπορουσα να τα αντικαταστησω στο δικο μου..η αλλη λυση ειναι βενζινη και σπιρτο αλλα λυπαμαι τα 400 ευρω που τα εδωσα με δοσεις και κοπο.. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια γεια χαρα και απο εμενα. 
Εγω πηρα 8 Νοεμβριου 2018 τα LOGITECH Z-906 (φωτό)
Και παραλληλα με τον νεο μου υπολογιστη που πηρα απο ΠΛΑΙΣΙΟ, συνδεσα το συστημα των ηχειων στο Motherboard μου: "Gigabyte Z370 HD3 1151/Z370/" (φωτο απο κατω την 2η)
και ενω μολις τα συνδεσα εβαλα να παιξουν πχ 1 τραγουδι για δοκιμη, διαπιστωσα (και διαπιστωνω οτι το ΜΠΡΟΣΤΑ ΔΕΞΙ και το SUBWOOFER μου δεν παιζουν.
Και δοκιμη που κανω με το Κοντρολ του συστηματος δηλαδη 1 φυσηγμα σε καθε ηχειο ξεχωριστα (ως τεστ) για να δω αν τα εχω ολα συνδεδεμενα σωστα, μονο τα παραπανω δεν ακουγονται.

Τι μπορει να γινει; Τα ηχεια ολα τα συνδεσα με το ΜΑΥΡΟ+ΚΟΚΚΙΝΟ που εχουν τα καλωδια, στο Woofer απο πισω στην ΜΑΥΡΗ+ΚΟΚΚΙΝΗ υποδοχη οπως λεει το Manual βιβλιαρακι.
Τελικα τι φταιει; Το Motherboard; Το ΜΠΡΟΣΤΑ ΔΕΞΙ ηχειο και το SUBWOOFER; 
Δεν θελω να πιστευω οτι μολις τα πηρα καηκαν, γιατι δεν τα εχω ανοιξει μεχρι στιγμης ουτε μεχρι την μεση σε ενταση απο τις 8/11/18 που τα πηρα.
Λεω να επικοινωνησω με τους Τεχνικους στο Πλαισιο να μου πουν τι μπορει να φταιει... 
Εκτος και παρω τηλεφωνο το καταστημα γιατι ειναι εννοειται μεσα στην εγγυηση, και μου πουν τι μπορει να συμβαινει...

Logitech-Z906-Review-820x657.jpg

Z370-HD3-Rev10-bb.jpg

Επεξ/σία από nice_kid
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...