Προς το περιεχόμενο

Logitech Z906 - Πρόβλημα με Subwoofer...


Mitsos_The_Great

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα ,επαθα και γω ζημια στα ηχεια μου,πηγα να ανοιξω το συστημα το πρωι, και αμεσως μυρισε καμένο..απο το Subwoofer,το ανοιξα και βλεπω καμμενα καποια τμηματα στην πλακετα..

ξερει κανεις αν περνει επισκευη?η παπαλα...Ευχαριστω.

IMG_20191117_185259_30.jpg

IMG_20191117_185321_30.jpg

IMG_20191117_185327_30.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα κάηκε μάλλον το δεξί ηχείο που έχει και το volume control και μου έστειλε καινούρια (όλα) σφραγισμένα η Logitech, no questions asked. Ήμουν βέβαια εντός εγγύησης και απευθύνθηκα στο ευρωπαικό support αμέσως.

EDIT: Τα δικά μου ήταν τα z506

Επεξ/σία από petran91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, mazos είπε

Καλησπέρα ,επαθα και γω ζημια στα ηχεια μου,πηγα να ανοιξω το συστημα το πρωι, και αμεσως μυρισε καμένο..απο το Subwoofer,το ανοιξα και βλεπω καμμενα καποια τμηματα στην πλακετα..

ξερει κανεις αν περνει επισκευη?η παπαλα...Ευχαριστω.

IMG_20191117_185259_30.jpg

IMG_20191117_185321_30.jpg

IMG_20191117_185327_30.jpg

Δυσκολη η περιπτωση σου.Το μεγεθος της ζημιας μπορει να ειναι μεγαλο.Ψαχνεις ηλεκτρονικο με διαθεση να ασχοληθει σοβαρα και να ψαξει τι ζημια εχει γινει και αν φτιαχνεται τι θα σου ζητησει για την επισκευη.

Επεξ/σία από Mr_Terror
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο έπαθα και εγώ πριν κανά τρίμηνο. Μετά από κεραυνό που έπεσε κοντά στο σπίτι μου και μου έκαψε ένα σωρό συσκευές, πήρε μαζί του και το SW. Το άνοιξε ο κουμπάρος μου, που είναι ηλεκτρονικός και δυστυχώς είχε λιώσει όλο το τροφοδοτικό και "τινάχτηκαν" πολλές πίστες και ολοκληρωμένα στην Main. Το περίεργο είναι ότι το βράδυ έπαιζε μια χαρά και το μπαμ το έκανε την επόμενη μέρα που τα άναψα όταν γύρισα από την δουλειά. Κράτησα τα ηχεία προς το παρόν και τα τρέχω με έναν AVR της Denon και ένα SW της Jamo. Το SW το είχα "αλλάξει" σε παλιότερο RMA, όπου λόγω αδυναμίας αποστολής του μέσω αεροπλάνου (λόγω του μαγνήτη νεοδυμίου), μου πιστώσαν το ποσό και μου έστειλαν μια τιμονιέρα που τους ζήτησα ως αντικατάσταση...

https://www.insomnia.gr/forums/topic/645981-logitech-best-customer-support-ever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχουν ενα θεμα τα συγκεκριμενα ηχεια.Αν το ειχες προσεξει πισω η πλατη του Subwoofer ζεσταινεται πολυ, και τους καλοκαιρινους μηνες ζεματαει .

Επεξ/σία από Mr_Terror
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι 250 ευρω,γιατι παλιοτερα ειχαν και 400 ευρω, κανουν την δουλεια τους και θα μεινεις ευχαριστημενος.Αλλιως πας σε αλλες λυσεις.Ξεχωριστα ηχεια, ενισχυτες κλπ.

αν παιξουν την παρασκευη που ειναι η black friday σε καλη τιμη κατω απο 200 ευρω, χτυπα τα.Δεν θα βρεις κατι καλυτερο κατω απο 200 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, mazos είπε

Μπορω να βάλω ένα άλλο subwoofer και να κρατήσω τα άλλα ηχεία και το control panel?

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

Όχι. Όλη η δουλειά γίνεται από το SW. Εκεί πάνω είναι ενισχυτής, αποκωδικοποιητής, είσοδοι, έξοδοι, κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλημέρα. Ζημιά και εγώ. Ξαφνικά δεν δουλεύει το subwoofer. Το άνοιξα, δεν υπάρχει εμφανής ζημιά. Το πήγα σε έναν που φτιάχνει ηχεία και μου είπε οτι δεν έχει πρόβλημα το ηχείο. Άρα πρέπει να βρώ κάποιον που να ξέρει να δει την πλακέτα και τα στοιχεία του sub επάνω στην πλακέτα και να μπορεί να επισκευάσει ότι πρόβλημα βρεί. Τα υπόλοιπα ηχεία λειτουργούν κανονικότατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λογικα ενας ηλεκτρονικος μπορει να βρει την ζημια πανω στην πλακετα.Σου προτεινω να παρεις τηλεφωνο εδω να ρωτησεις αν επισκευαζουν το συγκεκριμενο subwoofer.Eχει καναλι στο yt να δεις τις επισκευες που κανει.Ειναι πολυ καλος.
http://www.anyrepair.gr/

Επεξ/σία από Mr_Terror
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Λογικα ενας ηλεκτρονικος μπορει να βρει την ζημια πανω στην πλακετα.Σου προτεινω να παρεις τηλεφωνο εδω να ρωτησεις αν επισκευαζουν το συγκεκριμενο subwoofer.Eχει καναλι στο yt να δεις τις επισκευες που κανει.Ειναι πολυ καλος.
http://www.anyrepair.gr/

Ωραία. Σ'ευχαριστώ. Θα περιμένω ένα φίλο να έρθει σπίτι μου να το δει και μετά εαν δεν βγάλει άκρη αυτός τότε θα δω με την σελίδα που μου δείχνεις. Πάντως δεν μυρίζει κάτι καμένο όπως έχει συμβεί σε άλλη περίπτωση που διάβασα πιο πάνω. Ούτε το ηχείο έχει "καεί", ούτε και ο ενισχυτής χάλασε γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...