Προς το περιεχόμενο

Οι νέες διαφημίσεις της Microsoft για τα Windows 10, τονίζουν τις αδυναμίες των Mac


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Microsoft κυκλοφόρησε μία σειρά από διαφημίσεις που επιδεικνύουν ορισμένες δυνατότητες των νέων Windows 10.

Στις νέες διαφημίσεις της Microsoft για τα Windows 10, πρωταγωνιστούν οι “Bug Chicks”, ένα γυναικείο ντουέτο που αποτελείται από τις Kristie και Jess, οι οποίες προσπαθούν να αλλάξουν τον τρόπο που τα παιδιά βλέπουν τα έντομα, κάτι που επιτυγχάνουν χρησιμοποιώντας ορισμένες λειτουργίες των Windows 10, όπως την Cortana και το Windows Hello.

 

Στις διαφημίσεις μάλιστα γίνεται αναφορά από τις Bug Chicks σε ένα ή δύο χαρακτηριστικά που δεν έχουν ακόμα κάνει την εμφάνιση τους στους υπολογιστές Mac και δεν υποστηρίζονται από το OS X της Apple. Δείτε τις διαφημίσεις της Microsoft για τα Windows 10 στα παρακάτω videos.

 



 

Link.png Site: WindowsCentral

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά σε σύγκριση με το surface ΧΙΛΙΕΣ φορές macbook στα ίδια λεφτά,αν και δεν θα αγόραζα ποτέ apple συσκευή λόγο κόστους και κακού vfm(πόσο μάλλον tablet με τιμή high end pc) και είμαι των windows pcs.

η ms τσούζεται γιατί θέλει να χτυπήσει την elite Θέση στα λάπτοπ που κατέχει η apple,σαν να μην της φτάνει το μερίδιο της που έχει κυριαρχήσει σε laptop,desktop.....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''Στις διαφημίσεις μάλιστα γίνεται αναφορά από τις Bug Chicks σε ένα ή δύο χαρακτηριστικά που δεν έχουν ακόμα κάνει την εμφάνιση τους στους υπολογιστές Mac και δεν υποστηρίζονται από το OS X της Apple.''

 

τι εννοει δλδ?κραζει το  μηλο επειδι δεν εχει  καποιο χαρακτηριστικο που δεν εχουν ουτε τα ιδια τα παραθυρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φεύγω απο XP ο κόσμος να χαλάσει. Σταθερά, όμορφα, ασφαλή, συμβατά με τα πάντα, σύγχρονα και πανάλαφρα. Πείτε μου ΕΝΑ λόγο να φύγω απο XP. Απενεργοποίησα και τα update και είμαι σούπερ. Όταν με το καλό διαπιστώσω ότι έχω μείνει τεχνολογικά πίσω, θα μεταβώ σε ΛΙΝΟΥΞΑΚΙ και αντίο για πάντα Micro$oft

  • Like 26
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδυναμίες; Τα Mac??? Αποκλείεται, δεν το πιστεύω και ας λέει ο,τι θέλει η ms με τα windows 10 πηχτρα στο spyware. Από τα windows XP δεν το κουνω με τίποτα. Έδωσε εκεί πέρα dx12 και ντιζαινατο ui και ψαρωσατε ολοι.

#Windows_Xp_Master_Race

Δεν φεύγω απο XP ο κόσμος να χαλάσει. Σταθερά, όμορφα, ασφαλή, συμβατά με τα πάντα, σύγχρονα και πανάλαφρα. Πείτε μου ΕΝΑ λόγο να φύγω απο XP. Απενεργοποίησα και τα update και είμαι σούπερ. Όταν με το καλό διαπιστώσω ότι έχω μείνει τεχνολογικά πίσω, θα μεταβώ σε ΛΙΝΟΥΞΑΚΙ και αντίο για πάντα Micro$oft

Με προλαβες :( Και ηθελα να είμαι εγώ ο πρώτος που θα το γράψει :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελπιζω να μην το λες σοβαρα αυτο

Γράφει τα ίδια και τα ίδια σε κάθε thread για ms/apple εδώ και μήνες. Πρώτη φορά τον βλέπεις; :P

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φεύγω απο XP ο κόσμος να χαλάσει. Σταθερά, όμορφα, ασφαλή, συμβατά με τα πάντα, σύγχρονα και πανάλαφρα. Πείτε μου ΕΝΑ λόγο να φύγω απο XP. Απενεργοποίησα και τα update και είμαι σούπερ. Όταν με το καλό διαπιστώσω ότι έχω μείνει τεχνολογικά πίσω, θα μεταβώ σε ΛΙΝΟΥΞΑΚΙ και αντίο για πάντα Micro$oft

και ετσι μειναμε στις σπηλιες

  • Like 22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδυναμίες; Τα Mac??? Αποκλείεται, δεν το πιστεύω και ας λέει ο,τι θέλει η ms με τα windows 10 πηχτρα στο spyware. Από τα windows XP δεν το κουνω με τίποτα. Έδωσε εκεί πέρα dx12 και ντιζαινατο ui και ψαρωσατε ολοι.

#Windows_Xp_Master_Race

 

Με προλαβες :( Και ηθελα να είμαι εγώ ο πρώτος που θα το 

και ετσι μειναμε ολοι μαζι στις σπηλιες

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...