Προς το περιεχόμενο

Sony: Σύντομα το streaming παιχνιδιών από το PlayStation 4 σε PC και Mac


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με ι7-3770Κ, 16GB DDR3 στα 2133, SSD με sata 3 6/gb και EVGA gtx 960 ssc γιατι να θελω να το κανω αυτο?

για το gran turismo,god of war και άλλα πολλά που δεν έχει το Pc αλλά ψιλο άχρηστο για μένα αφού άμα έχεις την κονσόλα σου σπίτι για δεν παίζεις απο κει κατευθείαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ δεν καταλαβαίνω ποια η χρησιμότητα αυτής της λειτουργίας γενικά. Σε φορητή συσκευή οκ, πες ότι έχει ένα νόημα αλλά σε υπολογιστή;

Οταν πιανει την τηλεοραση η γυναικα και εχεις μονο μια tv στο σπιτι πιστεψε με ειναι πολυ χρησιμο..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες δεν εχετε πιασει το νοημα της υποθεσης πιστευω.

1ον εσεις με το pc δε μας ενδιαφερει τι εχετε και τι κανετε, οταν δειτε uncharted στο pc σας τα ξαναλεμε.

2ον για εμας τους υπολοιπους κοινους θνητους με κονσολες,δεν ειναι παντα διαθεσιμη η tv για διαφορους λογους(για καποιους που απορουν γιατι να μη παιξουμε απευθειας στην τηλεοραση) επισης σε σενα φιλε που απορεις αν θα το σηκωνει επειδη εχεις χαμηλα spec στο pc λογικα χρησιμοποιει μονο την οθονη. αν βεβαια εχεις οθονη με max 1366 768, φυσικο ειναι να μη παιζεις σε fhd αλλα σε hd ready, ή οτι αλλο εχεις.

Με λιγα λογια ειναι χρησιμο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω πως θα γίνεται το streaming!

χρησιμοποιωντας απλα το wifi. συνεδεμενα στο ιδιο δικτυο.οπως γινεται στις ηδη remoteplay συσκευες. (vita, sony tablet κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω ποια η χρησιμότητα αυτής της λειτουργίας γενικά. Σε φορητή συσκευή οκ, πες ότι έχει ένα νόημα αλλά σε υπολογιστή;

καποιος που το θελει σε livestream μεσω του pc..simple

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορία έχω που ίσως φανεί χαζή.θα παίζουμε με το μοχλό? Η θα έχουμε τη δυνατότητα να παίξουμε με ποντίκι και πληκτρολόγιο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοι κι αυτοι στη Sony. Εργοστασιακες ρυθμισεις στην κονσολα και πηρε χαμπαρι το Bloodborne οτι ειχα εγκαταστησει το patch πριν το ρισεταρω.

 

Σκατα reset εκανε.

 

Να μη τα πολυλογω. Δεν ξαναδουλεψε σωστα. Πουλησα το παιχνιδι για ενα κομματι ψωμι (15ευρω).

Τοσο ξεφτιλες...

Και δεν εχω πουλησει ποτε παιχνιδι. Οσο αθλειο κι αν ειναι. Με 'φερε στα ορια μου.

 

Παλι καλα που πηρα το Fallout και ξεχαστηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοι κι αυτοι στη Sony. Εργοστασιακες ρυθμισεις στην κονσολα και πηρε χαμπαρι το Bloodborne οτι ειχα εγκαταστησει το patch πριν το ρισεταρω.

 

Σκατα reset εκανε.

 

Να μη τα πολυλογω. Δεν ξαναδουλεψε σωστα. Πουλησα το παιχνιδι για ενα κομματι ψωμι (15ευρω).

Τοσο ξεφτιλες...

Και δεν εχω πουλησει ποτε παιχνιδι. Οσο αθλειο κι αν ειναι. Με 'φερε στα ορια μου.

 

Παλι καλα που πηρα το Fallout και ξεχαστηκα.

Ασχετο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλα μας κρυβει η Sony:

 

Με τις αναβαθμισεις θα υπαρχει κατι καινουργιο = μπουρδες λενε ,,τα features υπαρχουν ήδη αλλα λενε μ**κιες για να μας κανουν πλυση εγκεφαλου οτι καλα κανουν αναβαθμιση.

 

Αμα θελουμε live streaming που το κανουμε πχ απο το Youtube απλα βαζουμε μια καρτα βιντεο στον υπολογιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάλι το έχω κάνει ήδη... βολεύει αλλά καλό είναι να δουλεύει με ενσύρματη σύνδεση Ethernet γιατί καμιά φορά κολλάει μέσο Wifi... και ναι υπάρχει το remote play στο ps4 αλλά βασισμένο σε psvita android (sony) αλλά με λίγο κόπο παίζει γενικά σε android και σε windows!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Με ι7-3770Κ, 16GB DDR3 στα 2133, SSD με sata 3 6/gb και EVGA gtx 960 ssc γιατι να θελω να το κανω αυτο?

 

ψηλε και εμεις εχουμε τουμπανο pc αλλα το ps4 γ@μει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες δεν εχετε πιασει το νοημα της υποθεσης πιστευω.

1ον εσεις με το pc δε μας ενδιαφερει τι εχετε και τι κανετε, οταν δειτε uncharted στο pc σας τα ξαναλεμε.

2ον για εμας τους υπολοιπους κοινους θνητους με κονσολες,δεν ειναι παντα διαθεσιμη η tv για διαφορους λογους(για καποιους που απορουν γιατι να μη παιξουμε απευθειας στην τηλεοραση) επισης σε σενα φιλε που απορεις αν θα το σηκωνει επειδη εχεις χαμηλα spec στο pc λογικα χρησιμοποιει μονο την οθονη. αν βεβαια εχεις οθονη με max 1366 768, φυσικο ειναι να μη παιζεις σε fhd αλλα σε hd ready, ή οτι αλλο εχεις.

Με λιγα λογια ειναι χρησιμο!

1 τηλεοραση χωραει μονο στο σπιτι των κατοχων κονσολων????Τι στο καλο ολοι σε γκαρσονιερες μενετε ?? :rolleyes:  :rolleyes:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 τηλεοραση χωραει μονο στο σπιτι των κατοχων κονσολων????Τι στο καλο ολοι σε γκαρσονιερες μενετε ?? :rolleyes:  :rolleyes:

 

Χωράει ρε φιλε μ το σπίτι 5 τηλεοράσεις. Δώσε μου εσυ τα φράγκα να χτυπήσω τηλεορασιτσες και θα το γράψω και εγω το remote play εκεί που πρέπει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 τηλεοραση χωραει μονο στο σπιτι των κατοχων κονσολων????Τι στο καλο ολοι σε γκαρσονιερες μενετε ?? :rolleyes: :rolleyes:

1 τηλεοραση, 1 καναπες-κρεβατι, 1 κονσόλα, 1 λάμπα, 1 πολύμπριζο, 1 ψυγείο και 6 γλάστρες Lime Haze
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...