Προς το περιεχόμενο

Τέλος εποχής για τη SlySoft, δημιουργού των AnyDVD, CloneCD και CloneDVD


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Κρίμα εχω δουλέψει πολύ τα προϊόντα τους. Αυτα τα σχολια δεν θα μας λείψει κτλ είναι άδικα για τα εργαλεία που μας πρόσφερε αυτη η εταιρία δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές αναμνήσεις με το αλεπουδάκι να μου κρατάει παρέα κάτω δεξιά στην οθόνη και να μου λύνει τα χέρια με ...αμέτρητα dvd που έκανα backup! Ευχαριστούμε για όλα SlySoft !   :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε πολύ για ένα εργαλείο που μας βοήθησε πάρα πολύ όταν το χρειαζόμασταν! Οι εποχές αλλάζουν, τα εργαλεία και τα προγράμματα επίσης, όμως οι άνθρωποι συνέχεια θα θέλουνε κόπιες!   

 

 

Ποιο dvd εδώ ζει το CD και η δισκέτα. 

Αν χρειαστεί ποτέ να πάτε στο ΙΚΑ να υποβάλετε καμιά εκπρόθεσμη δήλωση πρέπει να είναι σε CD ή Δισκέτα!

 

 

Καλά δεν το συζητάμε, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ κ.λ.π έχουνε μείνει στο '80. Αυτοί κι αν είναι retromaniacs :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αρχεία που γίνονται upload στα torrentαδικα και από εκεί σε kodi και τα λοιπά, πρώτα πρέπει κάπως να σπάσουν και να γίνει συμπίεση. Το βασικό πρόγραμμα όλων αυτών που ασχολούνται με αυτό το κομμάτι για να μας τα δίνουν εμάς έτοιμα να τα κατεβασουμε ήταν το anydvd. Έχει βγει και επίσημα στο tvaddons.ag εδώ και κάποιες μέρες ότι πλέον πια θα είναι πιο δύσκολο να σπάνε τις ταινίες για να τις ανεβάσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ugh, το AnyDVD(HD) ήταν αρκετά χρήσιμο για το bypass του dvd/br regioning.

Ακριβώς αυτό! Βοηθούσε αφάνταστα και στο rip με διάφορα εργαλεία, αφού στην ουσία σου ξεκλείδωνε το δισκάκι κατευθείαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω χρόνια να συμπιέσω DVD, μικρό το κακό.

Τα DVD έχουν πεθάνει. Μόνο για τους uploaders που τα συμπιέζουν πριν τα ανεβάσουν σε τορεντάδικα είναι χρήσιμα. 

Για του ψαγμένους βέβαια το έξτρα υλικό των DVD (σχολιασμός, making off κτλ) τα κάνει αναντικατάστατα. Επίσης οι τίτλοι σε DVD είναι απείρως περισσότεροι από Blu-ray. 

Για τον μέσο καταναλωτή το DVD είναι άχρηστο όπως ήταν τα floppy disk και CD. Προσωπικά μόνο BD-R γράφω γιατί είναι ακόμα πιο φθηνά ανά GByte από τους σκληρούς και έχουν μεγαλύτερη ασφάλεια από ατυχήματα. 

 

 

εγω παλι προτιμω να συμπιεσω μια ταινια (με πολυ καλη αποδοση ποιοτητας / μεγεθους παντα, μην το ξεφτιλησουμε!). ο λογος που το προτιμω αυτο ειναι γιατι σε μερικα dvd, η ποιοτητα ειναι τοσο κακη που ντρεπεσαι να λες οτι εδωσες λεφτα για αυτο το δισκάκι.. επισης θα ελεγα πως οι συμπιεσμενες ταινιες (θυμαμαι τις εποχες που καναμε συμπιεση με το Gornian Knot) δεν εχουν τραγικη διαφορα απο την ποιοτητα ενος DVD. και τέλος, μου αρεσει και η ψηφιακη αρχειοθετηση, να τα εχω ολα σε σκληρους δισκους, νοικοκυρεμενα! :P

τα BD-R επισης τα θεωρω αχρηστα.. αυτο γιατί 25gb δεν ειναι αρκετα για μια καλη κατηγοριοποιηση των αρχειων σου και αργα ή γρηγορα θα εχεις εναν μικρο χαμο απο δισκακια (το ιδιο εκανα και τις εποχες των cd/dvd και εχω κουτες στο παταρι με πανω απο 1500 CD/DVD που εχω γραψει εγω). αντιθετως παιρνεις εναν δισκο 4tb, και αλλον εναν για αντιγραφο, και τα κατηγοριοποιεις ΟΛΑ σου τα αρχεια ομορφα και ωραια σε φακελους. 

 

επισης αναλογα με τα blu ray στα οποια αναφερεσαι, μπορει να βγουνε μεχρι και 80% ακριβοτερα απο εναν 4tb δισκο (κατι μαρκες με εκαψες τυπου CMC δεν τις υπολογιζω καν, ο μονος τροπος για να ερθει πιο φθηνα απο μαρκα ειναι να τα παρεις χωρις κουτακι αλλα cakebox, με κουτακι ξεκινας περιπου στα 5 ευρω τα 5x25gb, άρα 50 ευρω τα 1,25tb και άρα 150 ευρώ τα 3,75tb, περιπου 40 ευρω ακριβοτερα απο 4tb δισκο)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι προτιμω να συμπιεσω μια ταινια (με πολυ καλη αποδοση ποιοτητας / μεγεθους παντα, μην το ξεφτιλησουμε!). ο λογος που το προτιμω αυτο ειναι γιατι σε μερικα dvd, η ποιοτητα ειναι τοσο κακη που ντρεπεσαι να λες οτι εδωσες λεφτα για αυτο το δισκάκι.. επισης θα ελεγα πως οι συμπιεσμενες ταινιες (θυμαμαι τις εποχες που καναμε συμπιεση με το Gornian Knot) δεν εχουν τραγικη διαφορα απο την ποιοτητα ενος DVD. και τέλος, μου αρεσει και η ψηφιακη αρχειοθετηση, να τα εχω ολα σε σκληρους δισκους, νοικοκυρεμενα! :P

 

Το DVD το ξέρεις ότι εχει ξεπεραστεί και ότι βλέπουμε ριπαρίσματα απο blueray??

Φυσικά και ενα DVD θα σου φαίνεται χειρότερο απο ενα mkv προερχόμενο απο blueray.

Aκόμα και 720p να ναι και είναι πολύ συμπιεσμένο το BRrip (κοντά στο γίγα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα δοκιμάσει μου έκανε κάποια νερά στο σύστημα και έφυγε σούμπιτο.

Ένιωσα ότι τράβαγε περισσότερους πόρους και γινόταν ενας χαμός απο trayicons καταχωρήσεις στην reg κτλ

Ουτε το gui του με τρέλανε.

To virtual clone drive είναι τελείως transparent και γι αυτό και έμεινε.

Σαν default image reader της microsoft μου δούλευει χρόνια τώρα σε δεκάδες μχτ που εχω στήσει...

power iso και ολα τελεια φιλε μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγραψε ιστορία σαν εταιρεία.

 

Επικές ιστορίες με το σπάσιμο της κρυπτογράφησης του DVD, τότε..

 

Οπότε, ευχαριστούμε.

 

SLYSOFT rules !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...