Προς το περιεχόμενο

Η Vivo ανακοίνωσε τα Xplay 5 και Xplay 5 Elite, με το τελευταίο να έχει 6GB RAM


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εγώ λέω, το επόμενο που θα βγάλουν, να 'χει... 32GB Ram,... 8GB VGA,... 1TB αποθηκευτικό χώρο,...

...μπας και θα "σηκώνει" τα Android OS!

...Ό,τι να 'ναι, πια. "Ξεφύγαμε"... Για κινητό ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ομιλεί το άρθρο... spec desktop PC πάνε σιγά-σιγά να 'χουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά και σχεδιαστικά ωραίο.Βέβαια....έχει δανειστεί μερικά στοιχεία απο άλλα κινητά αλλά δεν βαριέσαι :)

Καλά από σχεδιασμό είναι μίξερ, Galaxy S7 + iPhone 6 + HTC + Huawei -> *Insert Sci-fi Sound here* -> Tada! Xplay 5!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας φιλος μου αγορασε κινητο κινητο απο China , ειχε διαφημισεις ακομα κ στα settings [ που λεει ο λογος ].

Σε αυτην την χωρα ακομα κ με 6g παλι ολα κρασαρισμενα θα ειναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το Vivo Xplay 5 Elite βασίζεται στο Qualcomm Snapdragon 820 SoC, το οποίο συνοδεύεται από 128GB –μη επεκτάσιμου- αποθηκευτικού χώρου και 6GB RAM.

Mother-Of-God.jpg

 

Με τέτοια specs και στη μισή τιμή του iPhone 6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τέτοια specs και στη μισή τιμή του iPhone 6.

Ξεχνάς κάτι.. το κινητό μπορεί να είναι τούμπανο και εμένα μου αρέσει αλλά ξεχνάς ότι στην κίνα δεν έχει να πληρώσει πατέντες και άλλα έξοδα. Άμα το διαθέσει στην παγκόσμια αγορά θα πρέπει να πληρώσει πατέντες γιατί θα πέσουν μηνύσεις από Samsung, Apple, Huawei, HTC + βάλε τον εκτελωνισμό και το ΦΠΑ σε κάθε χώρα, σφύρα και έρχεται. Εγώ πχ που κατοικώ στην Γερμανία άμα το παραγγείλω από κίνα θα περάσει τελωνείο, το κόστος είναι ας πούμε 650€ στην κίνα, θα μου βάλουν καπάκι 19% ΦΠΑ και το κόστος εκτελωνισμού, οπότε θα μου κοστίσει γύρω στα 820€ και δεν θα έχω κάποια εγγύηση ή εξουσιοδοτημένο παράρτημα για Service.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για πες μας τι πατεντες θα πρεπει μα πληρωσει ακριβως??η vivo είναι πολύ μπροστά σε ολα σχεδον τα specs..ουτε sammy αντιγραφει,οπως αναφερει πιο πανω ενας σχετικος,και να θυμισω οτι ειναι η πρωτη ετσιρεια που εβγαλε qhd smartphone..(οπως κανει αλκωστε και τωρα με τα 6gb ram)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράλληλα φαίνεται έγινε η φάση. Αν το είχα δει, θα το έβγαζα κεντρική ... σορρυ mate :(

...βγάλτα και τα δύο κεντρική, να κάνουμε συγκριτικό, ποιός από τους δυό σας κάνει καλύτερες παρουσιάσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

No Microsd??? Α-ΠΑ-ΤΟ. :-P

Φοβερά χαρακτηριστικά, too much θα έλεγα.
Όπως λέει και ένας φίλος χιλιοκαμένος Κινεζάκιας ''Από κινέζικα πλέον μόνο HUAWEI, LENOVO και XIAOMI.''

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για πες μας τι πατεντες θα πρεπει μα πληρωσει ακριβως??η vivo είναι πολύ μπροστά σε ολα σχεδον τα specs..ουτε sammy αντιγραφει,οπως αναφερει πιο πανω ενας σχετικος,και να θυμισω οτι ειναι η πρωτη ετσιρεια που εβγαλε qhd smartphone..(οπως κανει αλκωστε και τωρα με τα 6gb ram)..

Σοβαρά το γράφεις αυτό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τέτοια specs και στη μισή τιμή του iPhone 6.

Ε καλά δεν κάνει και 1300 το iphone.Αν και καλύτερη σύγκρηση θα ήταν με κάποιο android,μιας και το ios είναι άλλη εμπειρία.

Ότι ψάχνει ο καθένας.Εγώ παραπάνω απο 200 ευρώ δεν έχω δώσει και ούτε σκοπεύω καθώς ότι χρειάζομαι το βρίσκω και σε κινητά κάτω της τιμής που προείπα.

Χαίρομαι όμως που βλέπω τόσο καλά specs για αυτούς που θέλουν το κάτι παραπάνω και θέλουν να δώσουν περισσότερα χρήματα.

 

Να πω βέβαια πως η τιμή είναι λίγο πάνω για προιόν που που υπάρχει μόνο Κίνα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

" Και τους είπα ψέμματα ότι δήθεν ήθελα να δω κάτι στα γραφεία τους,κι έτσι τους βουτάω τα σχέδια και φεύγω! Το ίδιο έκανα και σε Samsung και σε Apple!Χαμπάρι δεν πήρανε!"

Σχεδιαστής Vivo

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...