Προς το περιεχόμενο

LG K10 Review


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η μεσαία κατηγορία smartphone με κόστος κάτω από τα €300, είναι η κατηγορία που σε πολλές χώρες αποτελεί την πλειοψηφία των πωλήσεων, ανάμεσα τους και η χώρα μας.

Έτσι κρίνεται απόλυτα λογική η κίνηση πολλών εταιρειών να παρουσιάζουν διάφορες προτάσεις που έχουν στόχο την κάλυψη των αναγκών των χρηστών, με το επίπεδο της κατηγορίας να ανεβαίνει ιδιαίτερα τα τελευταία χρόνια.

 

Η LG έχει ακολουθήσει μια συντηρητική πορεία σ' αυτή την κατηγορία έναντι του άλλου μεγάλου Κορεατικού κατασκευαστή, της Samsung, με λίγα μοντέλα, αν και είναι φανερό ότι η εταιρεία δεν έχει βρει ακόμα την ταυτότητα που ψάχνει, κρίνοντας από διάφορα rebrand στα οποία έχει προχωρήσει. Θυμόμαστε τα περασμένα χρόνια τα μοντέλα LG L Fino και L Bello αλλά και τη σειρά L που δεν συνάντησαν μπορούμε να πούμε ιδιαίτερη επιτυχία στις αγορές.

 

 

Για τη φετινή χρονιά, η LG κάνει μια νέα προσπάθεια, με τη σειρά K που διαθέτει ήδη 4 μοντέλα και με το K10 να είναι το κορυφαίο της σειράς, δίνοντας έμφαση στον όμορφο σχεδιασμό, την καλή ποιότητα κατασκευής και τα αξιόλογα τεχνικά χαρακτηριστικά, διατηρώντας παράλληλα την τιμή σε χαμηλά επίπεδα.

 

Link.png Site: LG K10 Review

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που έκανε και στο G5 φέτος με την οθόνη ελαφρώς κυρτη γύρω-γύρω, καθόλου ωραίο αισθητικά κατά τη γνώμη μου. Λες και είναι πρησμένο το κινητό,χωρίς πρακτική σκοπιμότητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετριο το κινητο κατα την γνωμη μου!

 

σε design αν και λιγο ομορφο μου θυμιζει το lg g2 mini .

Απο επιδοσεις και απο οθονη δεν νομιζω πως ειναι και απο τις καλυτερες ειδικα σε τετοια ιντσες

Με λιγα λεφτα παραπανω περνεις ενα g3 που μιλαμε για κλασεις ανωτερο σε ολους τους τομεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτα τα χρηματα αν αγοραζα κατι σε lg αυτο θα ηταν το lg g4s...

Το κακο ειναι οτι περα τις τσιγκουνιες συνηθως αυτα τα κινητα δεν παιρνουν και αναβαθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερο δεν είναι το moto g 3rd gen που έχει πάρει και marshmellow και πλέον κοστίζει 130 ευρώ?

 

ΠΛΕΟΝ ναι ΠΛΕΟΝ. Όταν πρωτοβγήκε ΔΕΝ ήταν φτηνότερο γιατί μέσα σε λίγο διάστημα οι τιμές σχεδόν όλων των επώνυμων android πέφτουν κατακόρυφα. Άρα ας σταματήσουμε σε κάθε άρθρο να συγκρίνουμε τα κουκιά με τα φασόλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους 2GB ram σε mid-ranged smartphone..

Επισης βλεπω οτι υπαρχει μοντελο με οχταπυρηνο επεξεργαστη ..ξερουμε αν θα ερθει Ελλαδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα πω για την....αποτυχημένη σειρά L ότι έχουμε 2 L9 ii d605 κοντά 15 μήνες και δεν έχουνε κάνει κιχ!!!!!!οθοναρα και αν το καθαρισεις από σαβουρα δεν σε κρεμάει πουθενά και ποτέ.

Ή δε μπαταρία με βαριά χρήση σήμερα πιάνει την 1,5 μέρα αααανετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Nα πω για την....αποτυχημένη σειρά L ότι έχουμε 2 L9 ii d605 κοντά 15 μήνες και δεν έχουνε κάνει κιχ!!!!!!οθοναρα και αν το καθαρισεις από σαβουρα δεν σε κρεμάει πουθενά και ποτέ. Ή δε μπαταρία με βαριά χρήση σήμερα πιάνει την 1,5 μέρα αααανετα.

και εγω πηρα το l9 ii οταν πρωτοβγηκε και το ειχα πετυχει σε προσφορα στα 180...2+ χρονια το εχω ...και ναι εχει οθοναρα ..επισης δεν ξερω αν φοραει Corning Gorilla Glass αλλα η οθονη του ειναι πολυ ανθεκτικη.

Επεξ/σία από Amix
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...