Προς το περιεχόμενο

Palmer Luckey: Το RiFT θα υποστηρίξει Mac, αν η Apple “κυκλοφορήσει κάποτε ένα καλό υπολογιστή”


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι γιατί η Apple στοχεύει σε παχουλούς παρθένους 40ρηδες με το μούσι να καλύπτει όλο τον λαιμό ή τουλάχιστον ότι απέμεινε από αυτόν. Ότι και καλά οι υπολογιστές της Apple φτιάχνονται για Gaming. Το όνειρο κάθε χρήστη Mac είναι αυτό. NOT:

luckeyinspace.0.png

Τέλος άμα κάποιος θέλει Gaming δεν θα αγοράσει Mac εξαρχής και θα κοιτάξει να στήσει ένα PC. Αυτά τα λίγα. :)

 

Edit: Ο καλός υπολογιστής για τον Palmer είναι αυτός με GPU των 500€; Για να καταλάβω, αυτός δηλαδή στα γραφεία των εργαζομένων του, προγραμματιστές κλπ βάζει Dedicated GPU για να προγραμματίσουν; Τι άλλο θα διαβάσουμε.

Wtf. Είσαι άκρος προκλητικός και απίστευτα προκατειλημμένος χωρις καν να στέκουν αυτα που λες. Φαίνεται απο χιλιόμετρα οτι τα λες γιατί θες να δικαιολογήσεις τα λεφτά που έδωσες στο mac. Και δεν σου λέω οτι κακος το έκανες, απλα πρέπει να είσαι περήφανος για τις επιλογές σου και να μην υποβαθμίζεις τους άλλους για να φανεί οτι είσαι καλύτερος. Ειμαι 19, καμια σχέση με την περιγραφή που έδωσες και θέλω πολύ να ασχοληθώ με το virtual reality ενώ παράλληλα σπουδάζω πληροφορική οποτε το pc ειναι εργαλείο δουλειάς και για εμενα. Μόνο απο αυτο οτι έχεις πει βγαίνει άκυρο. Ελεος με τον κάθε κομπλεξικό εδώ μέσα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πάντως σκέφτομαι να πάρω καινούργιο pc και να ξαναρχίσω το gaming! Μου έχει προκαλέσει μεγάλο ενδιαφέρον, απλά θα ήθελα να το δοκιμάσω πρώτα.

Σωστά αυτό να κάνεις πρώτα.

Προς το παρόν τι περιεχόμενο υπάρχει για το rift; :P

Εγώ θα σου πρότεινα να το δοκιμάσεις όπως είπες και να περιμένεις να βγει η 2η-3η γενιά καθώς και αρκετό περιεχόμενο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γιατί η Apple στοχεύει σε παχουλούς παρθένους 40ρηδες με το μούσι να καλύπτει όλο τον λαιμό ή τουλάχιστον ότι απέμεινε από αυτόν. Ότι και καλά οι υπολογιστές της Apple φτιάχνονται για Gaming. Το όνειρο κάθε χρήστη Mac είναι αυτό. NOT:

luckeyinspace.0.png

Τέλος άμα κάποιος θέλει Gaming δεν θα αγοράσει Mac εξαρχής και θα κοιτάξει να στήσει ένα PC. Αυτά τα λίγα. :)

 

Edit: Ο καλός υπολογιστής για τον Palmer είναι αυτός με GPU των 500€; Για να καταλάβω, αυτός δηλαδή στα γραφεία των εργαζομένων του, προγραμματιστές κλπ βάζει Dedicated GPU για να προγραμματίσουν; Τι άλλο θα διαβάσουμε.

 

Όχι φίλε μου. Με την δική σου λογική η apple στοχεύει στον παρθένο 40αρη που νομίζει ότι θα ακουμπήσει το iPhone πάνω στο τραπεζάκι της καφετερίας και νομίζει ότι θα πηδήξει.

 

Μιλάς για ένα λειτουργικό που έχει μείνει 15 χρόνια πίσω και το χρησιμοποιούν κυρίως άνθρωποι που δεν έχουν ιδέα από πληροφορική. Συνήθως για λόγους Marketing μπορεί να μπουν σε εταιρίες.

 

Δεν θα πάρω MAC για να τρέξω Enterprise Software γιατί πολύ απλά έχω Servers για αυτή την δουλειά. Ο απλός χρήστης απλά θέλει έναν client. 

 

Όσο για το Photoshop που το ακούω συχνά.

πέρα από το γεγονός ότι τρέχει ταχύτερα σε PC του ιδίου κόστους με MAC, δεν είναι και πολλοί αυτοί που έχουν ανάγκη την εφαρμογή αυτή. Δεν είμαστε όλοι γραφίστες.

 

Η πλειοψηφία των χρηστών που χρησιμοποιούν το PC για εργασία, ταινίες και Internet μπορούν να κάνουν την δουλειά τους άψογα με 500€.

 

Όσο για το Gaming να σου θυμίσω ότι στο iPhone top εφαρμογή ήταν το Αgry Βirds. Κάποιοι αντί να παίζουν με τις ώρες με τα πουλάκια τους προτιμούν πιο καλά παιχνίδια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παλικάρια, 4 σελίδες flamewar, για ποιό λόγο ακριβώς;

ΟΚ, κι εγώ δεν θα ψώνιζα Mac, θα έστηνα ένα PC πιθανότατα με Linux, γιατί με καλύπτει σε αυτό που με ενδιαφέρει να κάνω. Ο άλλος παίρνει Mac για το λειτουργικό, δεκτό κι αυτό.

Ο Palmer λέει κάτι πολύ απλό:Ότι το υποσύστημα γραφικών των Mac είναι ανεπαρκέστατο για το RIFT. Στο συγκεκριμένο θέμα δεν νομίζω ότι υφίστανται ενστάσεις.

Από εκεί και πέρα, το ζήτημα είναι τι γουστάρει καθένας και τι ζητά στο μηχάνημά του. Εγώ δεν θα έπαιρνα Mac ας πούμε, όμως φίλος (που τον εντάσσω στους γνώστες και σίγουρα όχι στα fanboys) έχει μπει εντελώς στο οικοσύστημα της Apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά αυτό να κάνεις πρώτα.

Προς το παρόν τι περιεχόμενο υπάρχει για το rift; :P

Εγώ θα σου πρότεινα να το δοκιμάσεις όπως είπες και να περιμένεις να βγει η 2η-3η γενιά καθώς και αρκετό περιεχόμενο.

Στην Ελλάδα βρισκόμαστε. Έχουμε όλοι λεφτά να πάρουμε και τη πρώτη και τη δεύτερη και την τρίτη γενιά /s
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά αυτό να κάνεις πρώτα.

Προς το παρόν τι περιεχόμενο υπάρχει για το rift; :P

Εγώ θα σου πρότεινα να το δοκιμάσεις όπως είπες και να περιμένεις να βγει η 2η-3η γενιά καθώς και αρκετό περιεχόμενο.

Δεν ξέρω ακριβώς τι περιεχόμενο υπάρχει είναι η αλήθεια...νομίζω μια ιδέα μπορείς να πάρεις όμως με κάποια demo και κάποια optimized παιχνίδια. Αν δεν κάνω λάθος μπορείς να παίξεις και οποιοδήποτε παιχνίδι κιόλας; Το θέμα είναι που να το δοκιμάσεις για κανένα μισάωρο, μη πετάξω 1500-2000€ αν δεν μου αρέσει! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...