Προς το περιεχόμενο

Οτι ποιο κουλο προβλημα εχετε ακουσει. Προβλημα με την οθονη


kostis_Ss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας

Εχω αυτη την καρτα γραφικων

VGA MSI RADEON R9 390 GAMING 8G 8GB GDDR5 PCI-E RETAIL

Η οθονη που εχω απο παλια ειναι η samsung bx2335 23 ιντσων η εισοδος της ειναι dvi 

την συνδεω με τον υπολογιστη που βγαζει dvi-d . Η οθονη δεν ανοιγει, το συνδεω με μια οθονη dvi ενος φιλου 17 ιντσων και ανοιγει κανονικα. Οταν βγαζω το καλωδιο στην συνεχεια απο την οθονη των 15 ιντψν και το βαλω πισω στην δικια μου οθονη ανοιγει κανονικα!!!!!!!!!!!!

 

Τι μπορει να φταιει...τετοιο κουλο δεν εχω ξανασυναντησει ποτε

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κάθε επιφύλαξη προσπάθησε λίγο να ρυθμίσεις την ανάλυση της οθόνης σου ή τη συχνότητα! Ίσως να εντοπίζετε κάπου εκεί το πρόβλημα., διότι καθώς τη συνδέσεις στη 15 άρα αλλάζει κάποια ρύθμιση, που την κρατάει και στην 23 άρα μετά! Εναλλακτικά, δες αν "διάβασε" την οθόνη σου ή την έχει ως generic. Αν ισχύει το generic βάλε και drivers Οθόνης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν βλεπει καθολου οθονη η καρτα γραφικων οχι απλα γενικα.

 

Πως θα την ρυθμισω την αναλυση της οθονης , απο την στιγμη που την βαζω εχει μια γενικη αναλυσ νομιζω 1280 επι 720 δεν αλλαζει σε κατι αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Οταν βαλεις το καλωδιο στην δικη σου οθονη ,πηγαινε ρυθμισεις και βαλε την χαμηλοτερη αναλυση. Επισεις προσεξε τα hrz. Να τα βαζεις 60. Υπαρχει περιπτωση η παλια οθονη του φιλου σου να ειναι παραπανω απο 60 hertz.. Οποτε κοιταξετο.

 

Edit:

 

 Αν μπορεις να εχει laptop διπλα σου, βαλε  teamviewer στον σταθερο και στο laptop. Μπες με teamvier απο το laptop στον σταθερο την στιγμη που δεν σου διχνει εικονα και κοιτα να δεις τι παιζει, κοιτα να δεις αν την βλεπει απλα σαν οθονη, τι αναλυση εχει και λοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με teamviewer πως θα μπω αφου δεν θα βλεπω τον κωδικο για να μπω


 Οταν βαλεις το καλωδιο στην δικη σου οθονη ,πηγαινε ρυθμισεις και βαλε την χαμηλοτερη αναλυση. Επισεις προσεξε τα hrz. Να τα βαζεις 60. Υπαρχει περιπτωση η παλια οθονη του φιλου σου να ειναι παραπανω απο 60 hertz.. Οποτε κοιταξετο.

 

 

 

Η οθονη που βαζω και ανοιγει ειναι αυτη

http://support.hp.com/rs-en/document/c03366408

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Θα τον δεις απο πριν τον κωδικο απο την οθονη του φιλου σου, θα τον σημειωσεις και μετα θα κανεις τραμπα τις οθονες. Τοτε θα μπεις με teaviewer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Δεν υπαρχει οθονη οπου να ρυθμιζεις τα hz απο τα κουμπια της οθονης.

 

Έχω την εντύπωση ότι υπάρχει μέσα από το μενού που σου εμφανίζουν πολλές να κάνεις τέτοια ρύθμιση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε λίγο και τα 2 καλώδια dvi με τα οποία κάνεις τις δοκιμές γιατί πιθανότατα να είναι εκεί το πρόβλημα.

 

Δες αν είναι όπως στην παρακάτω εικόνα:

Image1.png

 

Αν το πρόβλημα είναι εκεί αγοράζεις ένα καινούργιο καλώδιο και είσαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπερα σας

Εχω αυτη την καρτα γραφικων

VGA MSI RADEON R9 390 GAMING 8G 8GB GDDR5 PCI-E RETAIL

Η οθονη που εχω απο παλια ειναι η samsung bx2335 23 ιντσων η εισοδος της ειναι dvi 

την συνδεω με τον υπολογιστη που βγαζει dvi-d . Η οθονη δεν ανοιγει, το συνδεω με μια οθονη dvi ενος φιλου 17 ιντσων και ανοιγει κανονικα. Οταν βγαζω το καλωδιο στην συνεχεια απο την οθονη των 15 ιντψν και το βαλω πισω στην δικια μου οθονη ανοιγει κανονικα!!!!!!!!!!!!

 

Τι μπορει να φταιει...τετοιο κουλο δεν εχω ξανασυναντησει ποτε

 

Υπάρχει και 3η οθόνη σε όλο το σκηνικό; Γιατί εδώ αναφέρεις μια 23 μια 17 και μια 15.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...