Προς το περιεχόμενο

Το OverWatch της Blizzard έρχεται στις κονσόλες και στο PC στις 24 Μαΐου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δεν απατώμαι,στην αρχή με το πρώτο trailer,η blizzard είχε πει ότι θα ήταν για pc και θα είναι f2p,τώρα το αλλάξανε και το βάλανε και στης κονσόλες και ζητάνε και 40€?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Α Π Α Τ Ο

Α Κ Λ Α Φ Τ Ο

Αυτού του είδους τα games στοχεύουν σε κάνα 12χρονο που ψάχνει για κανένα f2p fps. Σιγά μην δώσει κανενας λογικός gamer 40€ για κάτι που βρίσκει τζαμπα. Μόνο και μόνο λόγω του hype που έχει δημιουργηθεί θα κάνει μερικές πωλήσεις, στο τέλος όμως θα πιάσει πατο και θα το παρατήσουν.

Και για να προλαβω το κραξιμο, είχα αρκετούς συμμαθητές που το είχαν δει και ανυπομονουσαν να βγει νομίζοντας ότι είναι free2play. Μόλις έμαθαν ότι κοστίζει 40€ από τους 5-6 υποψηφίους παίκτες ο αριθμός επεσες στους... 0.

Ας έβγαινε μόνο σε pc και free ή έστω 5-10€. 40€ δεν δίνω ούτε με πιστόλι στον κροταφο την στιγμή που το tf2 είναι τζαμπα και το cs go 5-10€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*η blizzard είναι και ηλιθια. Εάν ήταν free αλλά με in game purchases πχ σκινς θα είχε πλουτίσει από τα 12χρονα που τα σκανε για κάτι τέτοια (βλ. lol,cs go tf2 κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*η blizzard είναι και ηλιθια. Εάν ήταν free αλλά με in game purchases πχ σκινς θα είχε πλουτίσει από τα 12χρονα που τα σκανε για κάτι τέτοια (βλ. lol,cs go tf2 κτλ)

 

Τα 12χρόνα ας μείνουν εκεί που είναι και να πιουν το γαλατάκι τους. Καλά κάνει η Blizzard και κρατάει την σαπίλα των f2p έξω. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yep...

 Έχουμε δει τί γίνεται με τα F2P... επίσης, οι προτιμήσεις μας δεν έχουν καμμία σημασία. Εγώ δεν παίζω πλέον Hearthstone ούτε Heroes of the Storm, για δικούς μου λόγους (χρόνος). Αυτό δεν πάει να πεί όμως ότι η Blizzard δεν έβγαλε 2 παιχνίδια για τα οποία γίνονταν τουρνουά πριν καλά καλά κυκλοφορήσουν...

 Τώρα με τί κριτήρια λένε κάποιοι ότι θα πάει άπατο ενώ έχει όλα τα φόντα για να γίνει και αυτό eSport... δεν το καταλαβαίνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χτύπησε φλέβα πιστεύω η blizz με τούτο το game συνεχίζει στο concept του team fortress.

 

κι εγώ για να μαι ειλικρινής περίμενα F2P αλλά και το 40άρι αν είναι εφάπαξ με απεριόριστο online και maps κλπ θα το δινα. έτσι κι αλλιώς αν ήταν το F2p να ήταν όπως η ξεφτίλα που ονομάζεται hearthstone όπου μόνο f2p δεν το λες πάλι καλά να λέμε... άντε και πολύ άργησε απ' το καλοκαίρι το περιμένουμε

 

// όσοι λένε για τα γραφικά να μας κάνουν τη χάρη να πάνε να παίξουν CSGO λολ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχισανε οι κλαψες ... και βλεπω να γινει σαν το WoW με καμμια 10.000.000 online παικτες..! Προσωπικα το θεωρω παιχνιδαρα και εμπιστευομαι την Blizzard με κλειστα ματια..! Οπως μας εκανε παρεα με το WoW οταν πρωτοβγηκε κτλ κτλ Starcraft ετσι νομιζω θα μας κραταει παρεα και με αυτη την παιχνιδαρα....! Αλλα ενταξει ειπαμε αποψεις ειναι πολλες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα έχω λιώσει με τα σχόλια σας ά-πατο - άκλαφτο κλπ.

Όσοι θέλουν να επικρίνουν την Blizzard ας μου πουν κάποιον τίτλο της εταιρίας που απέτυχε. Νουμπάκια χαχαχα

 

Όχι ότι μου αρέσουν όλα τα παιχνίδια της, αλλά όλα είναι σε πολύ υψηλό επίπεδο και είναι πολύ μα πολύ προσεκτικά μελετημένα να επιτύχουν απόλυτα, για αυτό άλλωστε δεν βγάζει και συχνά καινούρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Blizzard αυτο το game επρεπε να ειναι τσαμπα καλη μου... Τοσα υπαρχουν...

Ειδες απο τις καρτουλες τι λεφτα εβγαλες με το "θεωρητικα" τσαμπα...

Α και rest in piece στο diablo 3 που εχει γινει αθλιο πια...

Μονο και μονο απο το τελευταιο καταλαβαινουμε ποσο εκτως τοπου και χρονου εισαι για το εν λογω παιχνιδι αλλα τεσπα.

 

Οσο για τα αλλα σχολια κλασικα ο τσαμπατζης Ελληνας τα θελει ολα free to play.

 

 

Ντροπή. Λευτά έχω αλλά δεν το αγοράζω.

Είμαστε στο 2016 και όλα αυτα τοθ ειδους τα games ειναι free και κυριαρχουνε και χρόνια. Ακου 40 ευρό...και χωρίς skins. Αντε απο εδω ρε

Ποια ειναι πια τα ολα αυτα του ειδους.Εκτως απο το Team Fortress που τα εχει τα χρονακια του ποια ειναι τα αλλα παρομοια παιχνιδια που υπαρχουν και αξιζουν κιολας???

 

Οπως αναφερθηκε επεσε κραξιμο χωρις καν να παιξει ο κοσμος την open beta.....απλα επειδη δεν πηρε invite και το θελανε το παιχνιδι τσαμπα..ετσι χωρις λογο.

 

Μαλιστα :)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(το αστείο είναι ότι το f2p scheme κοστίζει στον final user / παίκτη περισσότερα χρήματα από τα 40 ή τα 60 € που θα δώσει για να αγοράσει το παιχνίδι. για το diablo που αναφέρθηκε, με 50€ ξέρω την μισή μου friendlist να έχει βαρέσει 600++ ώρες μόνο στο expansion και συνεχίζουν να πετάνε patches κόντρα patches με αλλαγές στα πάντα. μπορεί να είναι γλυκό το f2p στην αρχή αλλά μόνο ένα ελάχιστο ποσοστό δεν θα δώσει τελικά λεφτά για heroes / maps etc) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

welcome to the future f2p = https://en.wikipedia.org/wiki/Microtransaction

 

Προτιμώ να πληρώσω και να τα έχω όλα στο πιάτο παρά f2p.

Το μόνο καλό με τα f2p είναι ότι δεν χρειάζεται demo να το δοκιμάσεις :D

 

Τώρα όσον αφορά το game είμαι περίεργος να το δώ , τι ιδιαίτερο έχει σε σχέση με τις άλλες συνταγές...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν όντως είναι εφάπαξ το 40άρι, θα έχει το θετικό ότι (λογικά) θα υποστηρίζεται για καιρό και θα κρατήσει μακριά τη σαπίλα του community, τύπου cs:go.

 

Προσωπικά πάντως περιμένω να γίνει τρελό milking αντίστοιχο του payday 2 που πια δεν παίζεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...