Προς το περιεχόμενο

Τέλος η εφαρμογή του Skype από τα έξυπνα μενού των τηλεοράσεων


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κι εμείς δηλαδή που αγοράσαμε 80 ευρώ κάμερα για την τηλεόραση, τι θα την κάνουμε τώρα; Θα βγεί κάποια άλλη εφαρμογή για video conference/ video calling σε smart tv;
Χάλια... αγοράζεις PS Vita, δεν έχει υποστήριξη, αγοράζεις PS TV, ακυρώνεται το project σε λιγότερο από 1 χρόνο, αγοράζεις Wii U, δεν έχει παιχνίδια, φεύγει και η αντιπροσωπεία από Ελλάδα, αγοράζεις κάμερα για smart tv, ακυρώνονται οι εφαρμογές της. Πειράματα με το πορτοφόλι μας κάνουν; *Μόνο το vita έχω από τα παραπάνω, αλλά έχει καταντήσει αηδία το θέμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το Vita το πουλησα

οι πανεξυπνες τηλεορασεις δεν με ενδιεφεραν ποτε γιατι κανουν ωρα να κανουν κατι στο ιντερνετ και απο εμπειρια που αντιμετωπισα σε φιλο για να δω ενα βιντεο στο youtube εκανα 2' και οτι νανε αναλυση

απλα τις αποδεχομαι σε αυτη την κατηγορια επειδη εχουν αυτα που θελω να εχει μια τηλεοραση (προσωπικα 3D full hd)

αμα θελω και smart κτλ

απλα θα επερνα στα λεφτα της καμερας κανα ποντικι-πληκτρολογιο ασυρματο

θα συνδεα το λαπτοπ στην tv

γυρισμενη το λαπτοπ σε εμενα και κομπλε

και αν μου πειτε οτι ειμαι μακρια απο το μικροφωνο και δεν ακουγομαι

τοτε θα επερνα μια καμερα με καλο μικροφωνο

απλα θα ειχα καλυτερη εμπειρια απο το να τυρανιεμαι

 

ευχαριστω για την προσοχη που αφιερωσατε για να διαβασετε το σχολιο μου

να στε καλα

γεια σας

κοψτε τωρα τις φλεβες σας που διαβασατε ενα κατεβατο χωρις να εχει νοημα

λογικα ή ησασταν στην τουαλετα και το διαβασατε απο βαρεμαρα ή εχουμε πολλα κοινα

αλλα αφου το διαβασες μεχρι εδω και συνεχιζεις,τοτε να σας δει ενας γιατρος

(και εμενα μαζι)

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και συν τα άλλα θα αρχίσουν να καταργούν και τις 3D τηλεοράσεις. Δηλαδή άμα κάποιος αγόρασε μια smartTv με τεχνολογία 3D και κάμερα καλά θα κάνει να αρχίσει να κλαίει τα λεφτά του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τσ τσ, παρακμή αυτή η εταιρεία... Το κατέστρεψε το πολυαγαπημενο μας Skype μόλις το πήρε στα χέρια της. Με το ζόρι μας πιέζει να βάλουμε windows 10, λες και δεν μας κάλυπταν τα XP. Μέχρι να μου χαλάσει το floppy disc ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΩ OS ΠΟΥ ΝΑ ΣΚΑΣΕΙΣ. Κρίμα για το Skype στις smart tv, τόσο μεγάλη καινοτομία να πάει ακλαφτη.

 

 

Ontopic:

Ακόμα δεν έχω καταλαβει την χρησιμότητα των smart TV. Κοτσαρουν μια ταμπελιτσα "smart" και ένα +100€ στην τιμή και κάτι έγινε. Τηλεόραση θελω, εάν ήθελα htpc θα έπαιρνα ένα Chromecast ή ένα media player που είναι 100 φορές πιο πρακτικό και καλύτερο. Το hardware τους ειναι για κλάματα, ούτε για YouTube/browsing δεν κάνει, οι υπηρεσίες "νεκρές" και οι εφαρμογές ανύπαρκτες. Θα προτιμούσα να δω "σκέτες" τηλεοράσεις και μεγαλύτερο ενδιαφέρον για τα Intel compute sticks/streaming machines/ Chromecast κτλ από το να κάνει ο κάθε κατασκευαστής ότι του κα...τεβει εις βάρος του καταναλωτή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Οι 'smart' εφαρμογές που βολεύουν στην tv ειναι τύπου netflix άντε και κανένα youtube. Αν δεν πολυχρησιμοποιουσαν skype λογικό ειναι να παψει να το υποστηριζει στην τηλεόραση. Η υποστηριξη υπάρχει εκεί που πεφτουν τα φραγκα

 

http://mspoweruser.com/microsoft-announces-expansion-of-skype-for-business-meetings-and-voice-services-in-office-365/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμεσως να την κακολογησετε..την σταματαει την υποστηριξη για να επικεντρωθει να φτιαξει το γ@μη#$νο το sleep που δεν δουλευει στα γ@μη&*να τα windows 10 γιατι τα νεα γ@μοtasks για συντηρηση και updates που εχει βαλει η αγαπημενη και αξιολατρευτη microsoft σε αυτο το μπου#$$λο που λεγεται win10 ξυπνανε καθε μια ωρα το pc,ετσι,γιατι τους κ@βλωσε και καθε φορα που τα απενεργοποιεις στα ενεργοποιει ξανα απο μονη της,ετσι,γιατι μπορει.

 

ου ρε απο δω,κοντευει να γινει χειροτερη και απο την apple,εβγαλε μισοετοιμο λειτουργικο γεματο bugs σαν τελειωμενο και μας εχει beta testers σα μ@λ@κες που ειμαστε..

 

 

Ξερω,ασχετο με το skype αλλα σιγα μην πληρωνω ψυχολογο

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι και να λετε, ξερει πολυ καλα τι κανει η microsoft και ολες οι αποφασεις της λαμβανουν υπ'οψιν και μαθηματικα/στατιστικα δεδομενα. 
Δεν καταλαβαινω τι ειδους ψυχολογικη εκτονωση βγαζετε, ισως ειναι στο Ελληνικο dna μας να θαβουμε, αλλα το χρημα κυλαει ανεμποδιστα στην microsoft, ενω εμεις οι πολυξεροι, ουτε ειχαμε, ουτε εχουμε, ουτε προβλεπεται να εχουμε μια εταιρεια πληροφορικης που να φτασει στο δαχτυλακι της microsoft.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για την προσοχη που αφιερωσατε για να διαβασετε το σχολιο μου

κοψτε τωρα τις φλεβες σας που διαβασατε ενα κατεβατο χωρις να εχει νοημα

Χωρίς πλάκα, έπρεπε να βγάλουμε κάποιο νόημα από αυτά που έγραφες; :Ρ

Για το skype, εμένα προσωπικά δεν με πειράζει, ας επικεντρωθεί η εταιρεία να διορθώσει το λειτουργικό της, το skype στην tv ελάχιστοι το χρησιμοποιούν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Microsoft η νουμερο ΕΝΑ (1) εταιρια για να συνεργαστεις μαζι της προφανως λογο σταθεροτητας σε αποψεις,υποστηριξης,αναπτυξης...

Πιο αχρηστη πεθαινεις.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο αλλά διαβάζοντας την είδηση θυμήθηκα μια από τις "προβλέψεις" του Michael Pachter, ενός αναλυτή της βιομηχανίας που κατά κύριο λόγο πετάει κοτσάνες. Πριν κυκλοφορήσει το xbox one δήλωνε πως επειδή υποστηρίζει το skype θα έχει μεγάλη επιτυχία συνδυαστικά με τις multimedia δυνατότητες του. Με πόσους κουστουμάτους έχει γεμίσει η βιομηχανία του gaming δεν λέγετε...

 

Σχετικά με την είδηση οι smart devices τα έχουν σαρώσει όλα. Οι εταιρίες θα αναγκαστούν να δημιουργήσουν δικά τους οικοσυστήματα όπως κάνει η Microsoft με τα W10. Μετέπειτα τα οικοσυστήματα θα αρχίσουν να διαμοιράζονται υπηρεσίες όπως έκανε η apple με την υπηρεσία μουσικής που την ανέβασε σε android λειτουργικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι άλλα αν πας να αγοράσεις smart tv σου λένε να πάρεις και μια κάμερα για το skype. Ελπίζω τουλάχιστον  οι κάμερες των τηλεοράσεων να είναι συμβατές με Laptops/PCs, κρίνα να πάνε χαμένες. 

 

Ποιός σου το λέει ρε κουμπάρε;;;

Ουδέποτε μα ποτέ κανείς υπάλληλος δεν με έχει προτρέψει να πάρω έξτρα περιφερειακό, εκτός κι αν δεν έχω ΚΑΝΕΙ ΝΙΞΗ ΕΓΩ αρχικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά... απ' τη στιγμή που το Skype πήγε στον... Διάβολο ("Παράθυρα"), έπαψε να 'ναι καλή και αξιόπιστη εφαρμογή. Απ' το κακό στο χειρότερο, σε κάθε update.

ΜΟΝΟ, αναγκαστικά, στο γραφείο χρησιμοποιώ την εφαρμογή αυτή - απ' το σπίτι και τις προσωπικές συσκευές μου έχει "πεταχτεί" εδώ και πολλούς μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...