Προς το περιεχόμενο

Google: Δοκιμαστική έκδοση του Android N από σήμερα, με προγραμματιζόμενη κυκλοφορία το καλοκαίρι


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν αυτή η κλειστή beta δεν ήταν για την N αλλά για την 6.1 π.χ. και πάλι δεν θα άλλαζαν πολλά. Ο τελικός χρήστης το ίδιο περίπου χρόνο θα χρειαζόταν μέχρι να του έρθει OTA η έκδοση αυτή στο κινητό.

 

Αυτό που μου κάνει εντύπωση γενικώς, είναι ότι ενώ έχω το ίδιο κινητό με κάποιον στην Αγγλία και ROM με τις ίδιες θεωρητικά δυνατότητες μπορεί να πάρει αρκετές εβδομάδες μέχρι μήνες για να πάρουμε την ίδια αναβάθμιση. Δεν θα μπορούσε να παίρναμε την ίδια μέρα την αναβάθμιση, παρόλο που έχουμε διαφορετικό CSC;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν πρόλαβαν να ανακοινωθούν τα αποτελέσματα περί ευρείας υιοθέτησης του Lollipop και ήδη περνάμε στο Ν, με τις άλλες μισές συσκευές να τρέχουν ακόμα KitKat και κάτι απειροελάχιστες Marshmallow. 

Slow down, boys.

για αυτό υπάρχουν και τα Motorola. Για όσους θέλουν sony-samsung θα περιμένουν τις αναβαθμίσεις, εμείς χαιρόμαστε marshmellow και θα δούμε Ν σε budget Κινητά. Δεν φταίει η google αν οι εταιρέιες δουλεύουν τους πελάτες τους και δεν δίνουν αναβαθμίσεις σε ότι ξεπερνάει το εξάμηνο σε παλαιότητα για να πουλάνε τα καινούργια μοντέλα τους.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αυτή η κλειστή beta δεν ήταν για την N αλλά για την 6.1 π.χ. και πάλι δεν θα άλλαζαν πολλά. Ο τελικός χρήστης το ίδιο περίπου χρόνο θα χρειαζόταν μέχρι να του έρθει OTA η έκδοση αυτή στο κινητό.

 

Αυτό που μου κάνει εντύπωση γενικώς, είναι ότι ενώ έχω το ίδιο κινητό με κάποιον στην Αγγλία και ROM με τις ίδιες θεωρητικά δυνατότητες μπορεί να πάρει αρκετές εβδομάδες μέχρι μήνες για να πάρουμε την ίδια αναβάθμιση. Δεν θα μπορούσε να παίρναμε την ίδια μέρα την αναβάθμιση, παρόλο που έχουμε διαφορετικό CSC;

Παίζει ρόλο και η εταιρία κινητής που έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς θα αργήσει πολύ η εποχή που τα κινητά θα έχουν αναβαθμίσεις τύπου σταθερό pc. Άμα η Google δεν βάλει πλαφόν μόνο μερικές εφαρμογές από τις εταιρίες και όχι αλλαγή του πυρήνα, αυτά θα έχουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άντε παιδιά να μαζευτείτε να υπογράψετε κάπου για να σταματήσουν οι εταιρίες να βγάζουν αναβαθμίσεις επειδή δεν θα τις δείτε εσείς στο κινητό σας 

 

και μετά να κάνετε το ίδιο για τα 5g / οπτικές και άλλες τεχνολογίες γιατί στο σπίτι σας δεν πιάνετε 3g και 24αρα adsl 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άντε παιδιά να μαζευτείτε να υπογράψετε κάπου για να σταματήσουν οι εταιρίες να βγάζουν αναβαθμίσεις επειδή δεν θα τις δείτε εσείς στο κινητό σας 

 

και μετά να κάνετε το ίδιο για τα 5g / οπτικές και άλλες τεχνολογίες γιατί στο σπίτι σας δεν πιάνετε 3g και 24αρα adsl 

Ναι, τρομερή εξέλιξη η προσθήκη Split Screen και fingerprint sensor σε διάστημα 2 ετών! Μιλάμε για την επιτομή της τεχνολογικής καινοτομίας... :P

 

Υ.Γ.: Μην το πάρεις αρνητικά, δεν τα έχω μαζί σου. Με τη Google τα έχω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, τρομερή εξέλιξη η προσθήκη Split Screen και fingerprint sensor σε διάστημα 2 ετών! Μιλάμε για την επιτομή της τεχνολογικής καινοτομίας... :P

 

Υ.Γ.: Μην το πάρεις αρνητικά, δεν τα έχω μαζί σου. Με τη Google τα έχω!

 

δεν σχολιάζω το τι έχει (ή θα) μπει

 

επίσης δεν γίνεται κάθε χρόνο να έχουμε ριζικές αλλαγές

 

ό.τι μπαίνει "επίσημα" καλό είναι , άσχετο αν το έχουμε δει από πριν (λόγω της φύσης κιόλας του ανδροιδ που ο κάθε κατασκευαστής βάζει ό.τι θέλει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που βγήκε η preview πάει περίπατο η φήμη για κατάργηση app drawer.

 

Πολύ αναλυτικά όλες οι αλλαγές που φέρνει η N από androidpolice

 

Long Tapping The Flashlight In Quick Settings Launches The Camera, Other Icons Go To Their Respective Settings

Easily Change Your Device's Display DPI With Screen Zoom

More Powerful Built-In File Manager Adds Move, Rename, Create, And Multiple Instances

Updated ART Compiler Means No More Obnoxiously Long 'Optimizing Apps' Step And Much Faster App Installs

System UI Tuner Expands Status Bar Options With Auto-Rotate Status Symbol, Clock, Battery, And Others

Color Balance Calibration Now Available In System UI Tuner

The Overview Button Gets Awesome Alt-Tab-Style Features For Fast App Switching (Video)

A Quick Look At Split-Screen Multitasking On Android N

Number Blocking Is Now System-Level, Will Persist Across Resets And Devices

Recent App List Now Has Larger Cards, Makes Switching To Previous App Easier

The Redesigned Settings Menu Crams A Ton Of New Information Everywhere

Doze Will Now Work Whenever The Screen Is Off, Even When The Device Isn't Stationary

Night Mode Is Back With Expanded Features Including A Red Filter And Lower Brightness

New Data Saver Option Reduces Data Usage On Limited Cellular Plans

The New Quick Settings Menu Includes Mini-Toggles And Easy Editing

Jack Compiler Gains Support For Many Java 8 Language Features Including Lambdas, Streams, Functional Interfaces, And More

Split-Screen Multitasking And Picture-In-Picture Mode Finally Come To Android

Notification Shade Now A Lot More Powerful With Direct Reply And Notification Bundling

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν σχολιάζω το τι έχει (ή θα) μπει

 

επίσης δεν γίνεται κάθε χρόνο να έχουμε ριζικές αλλαγές

 

ό.τι μπαίνει "επίσημα" καλό είναι , άσχετο αν το έχουμε δει από πριν (λόγω της φύσης κιόλας του ανδροιδ που ο κάθε κατασκευαστής βάζει ό.τι θέλει)

Συμφωνώ, απλά η ένστασή μου είναι ότι η Google τώρα, εκτός του γεγονότος ότι έχει επικεντρωθεί σε βελτιώσεις και διορθώσεις (που είναι καλό), ανακοινώνει κάτι αστεία features που τα 9/10 είναι Google services (closed-source) integrations. Συνεπώς, το AOSP έχει περάσει ξεκάθαρα σε δεύτερη μοίρα και το 70% του development αφορά τα Google services για Android, αντί για το ίδιο το λειτουργικό.

 

Επί της ουσίας, οι διάφορες εταιρείες έχουν παρουσιάσει μέσα στα τελευταία χρόνια πολύ περισσότερες καινοτομίες από την ίδια τη Google. Από υλοποιήσεις Active Display/Allways-on, fingerprint, split screen μέχρι 3D touch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...