Προς το περιεχόμενο

The Sinking City


Despotas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε περίπτωση προ-αγοράς δίνουν άμεσα δωρεάν το τελευταίο Sherlock Holmes (Devil's Daughter):

https://www.epicgames.com/store/en-US/news/the-sinking-city-pre-purchase-bonus-game

 

Επεξ/σία από Despotas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ανέβασα κι εγώ ένα σύντομο Gameplay βίντεο εν όψει του πλήρους review σε 3 μέρες ακριβώς.

 

 

Αν και το βίντεο έγινε capture κανονικότατα σε 1080p HD και παίζει νορμάλ στο PC μου, το youtube για κάποιο λόγο μειώνει αρκετά την ποιότητα κατά το upload. Ίσως παίξω κι άλλο με τις ρυθμίσεις και το ξανανεβάσω σήμερα-αύριο.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, HellionKal είπε

Ανέβασα κι εγώ ένα σύντομο Gameplay βίντεο εν όψει του πλήρους review σε 3 μέρες ακριβώς.

Αν και το βίντεο έγινε capture κανονικότατα σε 1080p HD και παίζει νορμάλ στο PC μου, το youtube για κάποιο λόγο μειώνει αρκετά την ποιότητα κατά το upload. Ίσως παίξω κι άλλο με τις ρυθμίσεις και το ξανανεβάσω σήμερα-αύριο.

Το compression του YT είναι τρισάθλιο, μπορείς να το δεις αυτό απλά από το μέγεθος του αρχείου, ανεβάζεις 4gb vid και το κάνει megabytes...anyways το game έχει τραγικά η μάλλον καθόλου facial expressions.

Δεν μπορώ να παίξω πια ένα game που κάνει focus στον διάλογο χωρίς να υπάρχουν έστω υποτυπώδη animations, επίσης απορώ αφού είναι μούφα γιατί κάνουν τόσο zoom στα πρόσωπα, ούτε να το κρύψουν με clever camera angles δεν μπαίνουν στην διαδικασία. Το ίδιο ακριβώς θέμα είχα και με το Vampyr, καλά εκεί ήταν κάκιστο και το γράψιμο αλλα δυστυχώς και εδώ δεν φαίνεται ιδιαίτερο.

Κρίμα γιατί μετά το COC περίμενα αυτό μπας και δούμε σοβαρό Lovecraft game.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουσιαστικά πρόκειται για τίτλο με μικρό-μεσαίο μπάτζετ, οπότε ο ευρύτερος τομέας του animation δεν είναι και επιπέδου Witcher ή God of War. Αλλά δεν το βρίσκω και τόσο άθλιο προσωπικά - σίγουρα όχι αρκετά κακό για να επηρεάσει την υπόλοιπη ατμόσφαιρα του παιχνιδιού, η οποία είναι αρτιότατη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, HellionKal είπε

Ουσιαστικά πρόκειται για τίτλο με μικρό-μεσαίο μπάτζετ, οπότε ο ευρύτερος τομέας του animation δεν είναι και επιπέδου Witcher ή God of War. Αλλά δεν το βρίσκω και τόσο άθλιο προσωπικά - σίγουρα όχι αρκετά κακό για να επηρεάσει την υπόλοιπη ατμόσφαιρα του παιχνιδιού, η οποία είναι αρτιότατη.

Θα το δεχόμουν αυτό από καμια indie εταιρία, όχι όμως από ένα studio που κλείνει σχεδόν δυο δεκατετίες και έχει κάτω από 100 άτομα προσωπικό. ’μα δεν ήταν τίγκα στου διαλογους δεν θα ένοιαζε ούτε εμενα. Δυστυχώς όμως είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, chek2fire είπε

με όλα αυτά τα προβλήματα και αποκλειστικά σε epic? lol

θα περιμένουμε το 2020 να βγει στο steam στο 1/4 της τιμής :P 

Άμα είναι καλό switchαρα ρε και καναπεδουμπα ανάσκελα με μακρύ καλαμάκι καφέ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Άμα είναι καλό switchαρα ρε και καναπεδουμπα ανάσκελα με μακρύ καλαμάκι καφέ. 

θα το έχει και το switch? Αν ναι τότε αγορά day one και είπαμε ακόμα και παραλία gaming :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, chek2fire είπε

θα το έχει και το switch? Αν ναι τότε αγορά day one και είπαμε ακόμα και παραλία gaming :P

Θα το έχει ναι. Οπότε μια χαρά, δεν χρειάζεται μπλέξιμο με epic store αν βγει καλό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Seriously όμως, ποιά είναι "όλα αυτά τα προβλήματα"? Γιατί το να καταδικαστεί το παιχνίδι αποκλειστικά λόγω των μέτριων (ούτε καν κακών) facial animations που φάνηκαν σε ένα 9μισάλεπτο gameplay βίντεο, το θεωρώ λιγάκι αστείο προσωπικά.

Το Επικ εξκλουσίβιτι, άλλο θέμα :Ρ

Επεξ/σία από HellionKal
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, HellionKal είπε

Seriously όμως, ποιά είναι "όλα αυτά τα προβλήματα"? Γιατί το να καταδικαστεί το παιχνίδι αποκλειστικά λόγω των μέτριων (ούτε καν κακών) facial animations που φάνηκαν σε ένα 9μισάλεπτο gameplay βίντεο, το θεωρώ λιγάκι αστείο προσωπικά.

Δηλαδή συγγνώμη τι φαίνεται καλο στο game?! Gameplay? Voice acting? Animation? Graphics?! Μονο το story παίζει να το σώσει που αμφιβάλλω να είναι αρκετό. Εννοείτε ότι δεν θα καταδικάσω ένα game πριν καν το παίξω αλλα it doesn't look good και είμαι ένας από αυτούς που το περίμενε πως και πως. Τώρα άμα εσένα σου φαίνεται "μέτριο" το facial animation που ούτε φρύδι δεν σηκώνουν ok, μάλλον δεν έχεις δει games με σωστό animation.

5 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Θυμιζει πιο πολυ Vampyr  παρα  Sherlock Holmes ; 

Δυστυχώς, τα SH ήταν καλύτερα (όχι φυσικά τίποτα ιδιαίτερο) από Vampyr χαλαρά imho

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Τώρα άμα εσένα σου φαίνεται "μέτριο" το facial animation που ούτε φρύδι δεν σηκώνουν ok, μάλλον δεν έχεις δει games με σωστό animation.

😄😄😄

Μάλλον είμαι αρκετά ρεαλιστικής και κυνικός ώστε να μην περιμένω live-action motion-captured animations αξίας εκατομμυρίων και επιπέδου Witcher 3 και Deus Ex σε έναν τίτλο μικρομεσαίας εταιρίας που έχει κυκλοφορήσει ως τώρα αποκλειστικά Adventure games.

100% δεκτόν και σεβαστόν το να "μειώνει" κάποιος στο μυαλό του ως καταναλωτής τον τίτλο για αυτό το στοιχείο συγκεκριμένα, αλλά στον αντίποδα προσωπικά εξακολουθώ να το θεωρώ "λίγο" ως επιχείρημα με το οποίο θα κληθώ να κρίνω έναν τίτλο. Καθαρά υποκειμενικά πάντα.

Πέραν τούτου, σε έναν κόσμο που έχω δει την Bioware των 200 εκατομμυρίων μπάτζετ να παράγει facial animations σαν του Mass Effect: Andromeda, τα animations του Sinking City μου φαίνονται οσκαρικού επιπέδου συγκριτικά :Ρ

Τα του Gameplay, άλλο θέμα τελείως, και εν μέρει σωστό. Θα τα αναλύσω και στο κείμενό μου.

Πάντως το παιχνίδι είναι τελείως άλλης φιλοσοφίας σε σχέση με τα Sherlock Holmes. Στον χαρακτηρισμό "Action-Adventure" η έμφαση μάλλον δίδεται παραπάνω στο Action. Ούτε καν "γρίφους" δεν έχει, πέρα από μερικά sequences αρκετά απλοϊκά.

Επεξ/σία από HellionKal
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τραγικό το Andromeda for sure αλλα κάπως, κάπως έστρωσε με τα patch, επίσης το game δεν είχε μεγάλο budget και το W3 μπορεί να σου φαίνονται motion capture αλλα δεν είναι. Βασικά οι τυπάδες κάναν πολύ απλή αλλα καταπληκτική δουλειά σε αυτό, έχει video να δεις. ;) Anyways, περιμένω το review σου μπας και μου αλλάξει την γνώμη.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...