Προς το περιεχόμενο

The Sinking City


Despotas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα περί facial animations τιμητική αναφορά στο Horizon Zero Dawn, όπου το botοx πρέπει να ήταν το απόλυτο must στον κόσμο της Alloy. 😋

Τώρα το Sinking City δυστυχώς δεν φαίνεται για must-play εμπειρία και θα ήθελα πολύ να βγω λάθος. Έχει καιρό να δούμε αξιόλογο παιχνίδι βασισμένο στη μυθολογία του Lovecraft. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, panther_512 είπε

Στα περί facial animations τιμητική αναφορά στο Horizon Zero Dawn, όπου το botοx πρέπει να ήταν το απόλυτο must στον κόσμο της Alloy. 😋

Τώρα το Sinking City δυστυχώς δεν φαίνεται για must-play εμπειρία και θα ήθελα πολύ να βγω λάθος. Έχει καιρό να δούμε αξιόλογο παιχνίδι βασισμένο στη μυθολογία του Lovecraft. 

Και εγώ, έχω να παίξω ενδιαφέρον Lovecraft game από το Dark Corners εποχή. Όσο για το HZD στα cutscenes είναι μια χαρά τα animation, στους in-game διαλογους ανύπαρκτο. 🤬

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Και εγώ, έχω να παίξω ενδιαφέρον Lovecraft game από το Dark Corners εποχή. Όσο για το HZD στα cutscenes είναι μια χαρά τα animation, στους in-game διαλογους ανύπαρκτο. 🤬

Bloodborne, το απόλυτο lovecraft παιχνίδι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, HellionKal είπε

😄😄😄

Μάλλον είμαι αρκετά ρεαλιστικής και κυνικός ώστε να μην περιμένω live-action motion-captured animations αξίας εκατομμυρίων και επιπέδου Witcher 3 και Deus Ex σε έναν τίτλο μικρομεσαίας εταιρίας που έχει κυκλοφορήσει ως τώρα αποκλειστικά Adventure games.

100% δεκτόν και σεβαστόν το να "μειώνει" κάποιος στο μυαλό του ως καταναλωτής τον τίτλο για αυτό το στοιχείο συγκεκριμένα, αλλά στον αντίποδα προσωπικά εξακολουθώ να το θεωρώ "λίγο" ως επιχείρημα με το οποίο θα κληθώ να κρίνω έναν τίτλο. Καθαρά υποκειμενικά πάντα.

Πέραν τούτου, σε έναν κόσμο που έχω δει την Bioware των 200 εκατομμυρίων μπάτζετ να παράγει facial animations σαν του Mass Effect: Andromeda, τα animations του Sinking City μου φαίνονται οσκαρικού επιπέδου συγκριτικά :Ρ

Τα του Gameplay, άλλο θέμα τελείως, και εν μέρει σωστό. Θα τα αναλύσω και στο κείμενό μου.

Πάντως το παιχνίδι είναι τελείως άλλης φιλοσοφίας σε σχέση με τα Sherlock Holmes. Στον χαρακτηρισμό "Action-Adventure" η έμφαση μάλλον δίδεται παραπάνω στο Action. Ούτε καν "γρίφους" δεν έχει, πέρα από μερικά sequences αρκετά απλοϊκά.

 

Αξίζει κατά τη γνώμη σου το preorder της necronomicon για τα επιπλέον quests; Έχω δει κάποια gameplay videos και έχω ψηθεί αλλά κάτι μου λέει staaaaaph :lol: Και στο reddit καλούτσικα σχόλια διαβάζω από τα πρώτα mini reviews, τα δε SH ήταν το λιγότερο τίμια.

Δεν είναι ΑΑΑ τίτλος αλλά φέρει τέτοιο price.....

Για ps4 ενδιαφέρομαι που λένε ότι γίνεται τρελό πάρτι από tearing!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Review εμπάργκο ήρθη και επίσημα!

https://ragequit.gr/reviews/item/the-sinking-city-pc-review/

Η αλήθεια είναι πως υπό φυσιολογικές συνθήκες ίσως το σκεφτόμουν να βάλω ελαφρώς χαμηλότερη βαθμολογία, αλλά ο τρόπος που βαθμολόγησε σε εμάς ο συνάδελφος reviewer το περσινό Call of Cthulhu της Cyanide, σε συνδυασμό με το συμπέρασμά μου πως το Sinking City είναι καλύτερο από εκείνο, ουσιαστικά με ώθησαν στο συγκεκριμένο νούμερο ως μίνιμουμ βαθμολογία.

Αλλά ισχύει επίσης πως όποιος αγνοεί το κείμενο και στέκεται απλά στη βαθμολογία είναι κακός άνθρωπος γενικότερα, οπότε μπορείτε άνετα να βάλετε ένα αυτοκόλλητο πάνω από τη βαθμολογία και να εστιάσετε στο γραπτό :Ρ

Επεξ/σία από HellionKal
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, HellionKal είπε

αλλά ο τρόπος που βαθμολόγησε σε εμάς ο συνάδελφος reviewer το περσινό Call of Cthulhu της Cyanide

Κακός το COC ήταν μέτριο στην καλύτερη και άμα έβαζα βαθμολογίες θα το έδινα 4 max, αυτό σίγουρα φαίνεται καλύτερο αλλα το 8 νομίζω είναι υπερβολικό. Καλο review, να φανταστώ πρώτα γραφεις ελληνικά και μετά το μεταφράζεις σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπως έτσι, ναι. Βολεύει αρκετά σε περιπτώσεις τίτλων κατά τους οποίους παραλαμβάνουμε αρκετά νωρίς τους review κωδικούς. Η αλήθεια είναι πως έχουμε τόση πέραση στο εξωτερικό που συλλογιζόμαστε μέχρι και το ενδεχόμενο να το πάμε full δίγλωσσο το site κάποια στιγμή.

Πάντως προσωπικό μου ρεκόρ ήταν πέρυσι το φθινόπωρο, όταν ανέβασα το review του Fallout 76 και μετά έκατσα και σενιάρισα την αγγλική version του σιγά-σιγά από το κινητό το επόμενο πρωί ενώ φίδιαζα στη δουλειά μου. Ωραίες και παραγωγικές μέρες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βασικότερο λάθος του για μένα ήταν το price tag του. Δεν γίνεται για έναν μη tripleA τίτλο να ζητάς tripleA money! Και ναι αν θεωρώ μια έκδοση σωστή αυτή είναι η necronomicon (στα 75,00€ !!!) η άλλη είναι λειψή  έστω και αν αφορά side quests - τα οποία απ' ότι διαβάζω είναι πολύ πιο άρτια από το main story.

Ειλικρινά ήμουν στο παρατσάκ για preorder εδώ και πολύ καιρό και χαίρομαι τελικά που δεν πλήρωσα full price παρότι παρακολουθούσα τα τεκταινόμενα εδώ και καιρό.

Βγήκε αυτή την εβδομάδα γιατί οι Ουκρανοί έλεγαν πως θέλουν να δώσουν χώρο στους gamers λόγω των πολλών κυκλοφοριών. Δηλαδή αν έβγαινε τον Μάρτη πόσο πιο πολύ tearing θα χε στα twins, πόσο πιο popup θα γίνονταν τα αντικείμενα, πόσο πιο ορατοαόρατοι θα ταν οι npc's;

Το ότι είναι μικρό studio δεν δίνει άφεση αμαρτιών. Σαν καταναλωτής κοιτάω το τελικό αποτέλεσμα δεν με ενδιαφέρει το studio πίσω από αυτό.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι φαίνεται πάντως το παιχνίδι γι αυτό το οποίο προορίζεται να σου προσφέρει το κάνει καλά. Είναι ένα παιχνίδι προφανώς για loyalists και purists. Είναι καλό με διάφορα θέματα. Αν το υποστηρίξουν για να φτιάξουν και να βελτιώσουν κάποια πράγματα με κάποια patches θα μιλάμε για παραπάνω από αξιόλογο τίτλο. Οπως και το Call of Cthullu γι αυτό που είναι αξίζει. Οταν θα πέσει κοντά στο 25αρι θα αξίζει ακόμα και τα τωρινά του θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
1 ώρα πριν, _Xistenze είπε

το παιχνιδι είναι η ντροπη του gaming...αισχος στην κυριολεξια.

Το παιζω τωρα. Γενικα βαρετο. Περιμενετε να μπει σε κανενα bundle. Μην δωσετε πανω απο 10 ευρω, δεν τα αξιζει με τιποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...